Lise öğretmeni nereye şikayet edilir?

Rip Van Winkle

Decapat
Yer
Saint Denis
Merhaba. Dün kimya öğretmeni kitap/defter kontrolü yapıyordu. Kimya dersini sevsem ve katılsamda dersin öğretmeni olacak kadını kimse sevmez. Teneffüs zili çaldığında öğretmen masasının köşesinde 2 arkadaşım ile konuşuyorduk, Bir anlık olarak masadaki kağıda baktım ve bakmamla öğretmenin sınıfa gelmesi bir oldu. Hemen ismimi soyismimi numaramı istedi ve ismimin yanına eksi koydu. Dersinde de bir eksi beş artıyı götürüyor bir artı almak ise bayağı bir zor. Benim çok umrumda olmadı ama arkadaşımın gazlamasıyla müdürün yolunu tuttuk. Müdüre ne olduğunu anlattım daha sonra müdür arkadaşımı gönderdi ve kimya öğretmenini çağırdı. Kimya öğretmeni aynı şekilde orada da inatla "Dosyalarımı karıştırdı" demeye devam etti. Ne kadar o kağıdın orda durduğunu, Bir şey ellemediğimi savunsam da müdürde bana inanmadı. Kadın bir de müdürün odasından çıkarken benden normal bir performans notu bile bekleme dedi. Sınıfta da disipline vermediğime şükret diyor sanki bir şey yapmışım gibi. Bunu nereye şikayet edebiliriz dediğim gibi müdürde hiç bir şekilde inanmıyor orada bulunan 2 arkadaşım hiç bir şey yapmadığıma şahidim ve bu tip hocaların ceza almalarını sağlayan bir yer olmalı şikayet edebileceğim. Konuyla ilgili düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu tip ağzından çıkanı kulağı duymayan bir öğretmeni CİMER'e şikayet etsem ne olur ki? Zaten aynı şekilde iftira atıp özel dosyalarını karıştırdığımı söylemeye devam edecek.

O zaman yapacak bir şey yok kanıtlayamazsın her seferinde kendini haklı çıkartır. Bilirim öyle hocaları ben de az çekmedim. Her türlü kendini haklı çıkartıyordu bir şey diyemiyorduk.

Milli Eğitime gidip ailenin şikayet etmesi lazım iftiradan ve hak yemeden dolayı. Arkadaşların ve aileleri ile birlikte hep beraber gidip yazılı tutanak bırakın milli eğitime öğretmen değişikliği falan isteyebilirsiniz. bu tarz konularda milli eğitime yazılı tutanak bırakmak işe yarıyor. Hep beraber giderseniz daha etkili olur şahit olduğundan dolayı.

Abiciğim bazen de olan oldu diyip hayatınıza devam etmeyi öğrenmelisiniz. Öğretmenin masasındaki şahsi dosyaya bakmamaniz gerekirdi. Milli eğitim aşırı durumlar hariç her zaman öğretmenin tarafını tutar sizin olayınızda sizin tarafınıza olumlu bir dönüş olamaz. Hatanızı kabul edin gidip özür dileyin bari düzgün not alırsınız.

MEB'e şikayet edin diyenler de çok komik sanki bir şey ile sonuclanacakmis gibi arkadaş daha o okulda okuyacak farkındasınız değil mi ? Böyle saçma bir olaydan meb e şikayet ederse sadece o derste değil bütün derslerde zorluk çeker. Saçmalamayın. Her zaman kuyruğu dik tutmaya çalışmak büyük hata.

Abiciğim bazen de olan oldu deyip hayatınıza devam etmeyi öğrenmelisiniz. Öğretmenin masasındaki şahsi dosyaya bakmamaniz gerekirdi. Milli eğitim aşırı durumlar hariç her zaman öğretmenin tarafını tutar sizin olayınızda sizin tarafınıza olumlu bir dönüş olamaz. Hatanızı kabul edin gidip özür dileyin bari düzgün not alırsınız.

MEB'e şikayet edin diyenler de çok komik sanki bir şey ile sonuclanacakmis gibi arkadaş daha o okulda okuyacak farkındasınız değil mi? Böyle saçma bir olaydan MEB'e şikayet ederse sadece o derste değil bütün derslerde zorluk çeker. Saçmalamayın. Her zaman kuyruğu dik tutmaya çalışmak büyük hata.

Şahsi ise yanında taşır. Sınıf ortamı ortak bir alandır eğer oraya koyuyorsan ve halka açık bir alanda tutuyorsan sonuçlarını gözden geçirmen gerekir bu kadar önemliyse yanında tutmalı.
Ayrıca okuldaki denetim çoğalır öğretmenlere karşı milli eğitim denetime alır. Biz yaptık bu şekilde rapor falan verdik işimiz halloldu ama bunu anonim bir şekilde yapmanız gerekiyor tutanakda isminizin geçmemesini anonim olmasını isterseniz tepki çekmezsiniz.

Abiciğim bazen de olan oldu deyip hayatınıza devam etmeyi öğrenmelisiniz. Öğretmenin masasındaki şahsi dosyaya bakmamaniz gerekirdi. Milli eğitim aşırı durumlar hariç her zaman öğretmenin tarafını tutar sizin olayınızda sizin tarafınıza olumlu bir dönüş olamaz. Hatanızı kabul edin gidip özür dileyin bari düzgün not alırsınız.

MEB'e şikayet edin diyenler de çok komik sanki bir şey ile sonuclanacakmis gibi arkadaş daha o okulda okuyacak farkındasınız değil mi? Böyle saçma bir olaydan MEB'e şikayet ederse sadece o derste değil bütün derslerde zorluk çeker. Saçmalamayın. Her zaman kuyruğu dik tutmaya çalışmak büyük hata.

Şahsi dosyalar özel alanda tutulur. Ayrıca hakkını arayan birine de olan oldu sen yoluna bak demek, prangalarla yaşamana devam edebilirsin demekle aynı. Bugün bu haksızlığa susan biri yarı daha büyüklerinde susmak zorunda kalır ki sonuçları daha ağır olur.

MEB'e yazılı bir tutanak ile başvuru yapabilir veya direkt olarak avukat yoluyla işin peşini bırakmayabilirsiniz.

Çocuklarımızı bu yaştan sus ayıptır, sus büyüklerine itiraz edilmez diye diye istismarından şiddetine kadar her şeye maruz kalmaya mahkum ediyoruz. Haklıysan sesin çıkacak gerekirse o masaya yumruğunu vuracaksın. Makam insanı haklı göstermez.

Artık eskisi gibi öğretmen ne dediyse haktır düşüncesi kalktı. Bildiğin yalan söylemiş öğretmeni. Mağdur öğrenci tutanak tutsun, hakkı var. Hoca da istediği kadar kötü not girsin, rezil olduktan sonra ne önemi var.

Geri
Yukarı