Kaynak kitap aldıran öğretmen nereye şikayet edilir?

Omertass

Decapat
Okulumuzda fizik öğretmeni 23 24 yaşlarında bir kadın. Bu hoca okul başında MEB kitabi yetersiz diyerek herkese 200 liraya kitap aldirdi, oradan ders işliyor. Hadi onu geçtim geçen bize 1 hafta icinde bu kitabi bitirceksiniz dedi. Fasikul fasikul ama bildigin kitap gibi 1 haftada imkansız. Bitiremedik. Herkese 50 girdi, sozluye şimdi de yarin sinavlar var. Gecen pazartesi haftaya kadar bitirceksiniz yoksa sozlunuz 0 olur diyor, boyle bir şey olabilir mi arkadas? Bunu nereye sikayet edebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Omertass Hocam sizin ve arkadaşlarınızın velisi okula gelebilir mi? Belki velileriniz konuşursa hoca yola gelebilir. Bizim arkadaş annesine söyledi, annesi geldi konuştu 5 Ocakta bitirmemiz gereken 80 soru ödev 10 Ocak'a kadar uzatıldı ve 60 soruya düşürüldü.

Dil bölümünde okudum ve 700 800 liraya kitaplar aldırılıyordu. Ben tabii almamıştım ve almayanlar mecburi derse de katılmıyordu uyuyordu falan filen. Gidip başkasından istiyoduk siniftan bi kitaba iki kişi bakıyorduk. İstesem alabilirdim ama gerçekten az para değil. Milli Eğitimin kitapları yetmiyor demişlerdi. O kadar parayı bir kitaba vermeyi saçma buluyorum.

Alımı kolay diyemem ama MEB kitapları gerçekten yetersiz. Yani bunu yapmaları eğitim için daha iyi aslında. Bu konuda da öğretmenlere baskı yapıldı diye bazı konular doğru düzgün anlatılmaz oldu. MEB kitaplarında bazı konular eksik(köklerine falan inilmiyor), bazıları da yarım kalmış(öğretmek değil ezberletmek için yapmışlar bildiğin). Her şeyden bir tutam atmışlar ama hiçbir konunun doğru düzgün köküne inmemişler.(Kendi dönemim için yazıyorum, şu an üniversitedeyim)

Geri
Yukarı