Kaynak kitap aldıran öğretmen nereye şikayet edilir?

Kaynak kitap aldırmasına bir şey diyemezsiniz, her öğretmenin ders anlatım teknikleri değişkenlik gösterebilir. (bir öğretmen olarak konuşuyorum) Ama o bir haftada bitirme mevzusunda bir tuhaflık var. Bize anlatmadığınız bir durum olabilir mi?

Dönemin bitmesine çok az kaldı, acaba öğretmeniniz sizden bütün dönem boyunca bu kitabı düzenli olarak çözmenizi istemiş ama siz bunu son haftaya bırakmış olabilir misiniz?

Dil bölümünde okudum ve 700 800 liraya kitaplar aldırılıyordu. Ben tabii almamıştım ve almayanlar mecburi derse de katılmıyordu uyuyordu falan filen. Gidip başkasından istiyorduk siniftan bir kitaba iki kişi bakıyorduk. İstesem alabilirdim ama gerçekten az para değil. Milli eğitimin kitapları yetmiyor demişlerdi. O kadar parayı bir kitaba vermeyi saçma buluyorum.

Evet İngilizce kitapları cidden pahalı, dil bile öğrenilmiyor vergistan da.

Milli eğitim kitapları yetersiz. Özelikle matematik falan filan. Zorla aldırmak suç direk. Hele hele sınav haftası kitap bitirin demek ayrı bir kafa. Kendisi bile yapamaz.

Okulumuzda fizik öğretmeni 23 24 yaşlarında bir kadın. Bu hoca okul başında MEB kitabi yetersiz diyerek herkese 200 liraya kitap aldirdi, oradan ders işliyor. Hadi onu geçtim geçen bize 1 hafta icinde bu kitabi bitirceksiniz dedi. Fasikul fasikul ama bildigin kitap gibi 1 haftada imkansız. Bitiremedik. Herkese 50 girdi, sozluye şimdi de yarin sinavlar var. Gecen pazartesi haftaya kadar bitirceksiniz yoksa sozlunuz 0 olur diyor, boyle bir şey olabilir mi arkadas? Bunu nereye sikayet edebiliriz?

Hocam bilmediğinden soruyorum. Devlet kaynak kitap, çalışma defteri falan dağıttı. Öğretmeniniz onlardan ders işlesin.

Geri
Yukarı