Lise öğretmeni nereye şikayet edilir?

Salla gitsin bizim zamanımızda da geldi, hayatının her döneminde de görece sorunlu insanlar gelmeye devam edecek. Çok büyük bir şey olmadığı sürece kafana takma. Olgunlukla karşıla.

Salla gitsin bizim zamanımızda da geldi, hayatının her döneminde de görece sorunlu insanlar gelmeye devam edecek. Çok büyük bir şey olmadığı sürece kafana takma. Olgunlukla karşıla.
İşte aradığım zihniyet. Yok hocam arkadaşlar bunu anlamıyor, ailelerinin onları sardığı pamuklardan asla çıkmamaya niyet etmişler. Her konuda haklılar, hiçbir noktada yanlış anlaşılamazlar kimse onlara yanlış yapamaz ve hiçbiri katiyen hatalı olamaz.

Şahsi ise yanında taşır. Sınıf ortamı ortak bir alandır eğer oraya koyuyorsan ve halka açık bir alanda tutuyorsan sonuçlarını gözden geçirmen gerekir bu kadar önemliyse yanında tutmalı.
Ayrıca okuldaki denetim çoğalır öğretmenlere karşı milli eğitim denetime alır. Biz yaptık bu şekilde rapor falan verdik işimiz halloldu ama bunu anonim bir şekilde yapmanız gerekiyor tutanakda isminizin geçmemesini anonim olmasını isterseniz tepki çekmezsiniz.
Buna bakacak olursak orası öğretmen masası, orada öğrencilerin olmaması gerekiyor. Öğretmen masası halka açık değildir.
Abiciğim bazen de olan oldu diyip hayatınıza devam etmeyi öğrenmelisiniz. Öğretmenin masasındaki şahsi dosyaya bakmamaniz gerekirdi. Milli eğitim aşırı durumlar hariç her zaman öğretmenin tarafını tutar sizin olayınızda sizin tarafınıza olumlu bir dönüş olamaz. Hatanızı kabul edin gidip özür dileyin bari düzgün not alırsınız.

MEB'e şikayet edin diyenler de çok komik sanki bir şey ile sonuclanacakmis gibi arkadaş daha o okulda okuyacak farkındasınız değil mi ? Böyle saçma bir olaydan meb e şikayet ederse sadece o derste değil bütün derslerde zorluk çeker. Saçmalamayın. Her zaman kuyruğu dik tutmaya çalışmak büyük hata.
Evet bu olay sonucunda meb tarafından pe bir şey yapılmaz ki mebin bu kadar gereksiz bir olayı kayda alacağını bile sanmıyorum.
Merhaba. Dün kimya öğretmeni kitap/defter kontrolü yapıyordu. Kimya dersini sevsem ve katılsamda dersin öğretmeni olacak kadını kimse sevmez. Teneffüs zili çaldığında öğretmen masasının köşesinde 2 arkadaşım ile konuşuyorduk, Bir anlık olarak masadaki kağıda baktım ve bakmamla öğretmenin sınıfa gelmesi bir oldu. Hemen ismimi soyismimi numaramı istedi ve ismimin yanına eksi koydu. Dersinde de bir eksi beş artıyı götürüyor bir artı almak ise bayağı bir zor. Benim çok umrumda olmadı ama arkadaşımın gazlamasıyla müdürün yolunu tuttuk. Müdüre ne olduğunu anlattım daha sonra müdür arkadaşımı gönderdi ve kimya öğretmenini çağırdı. Kimya öğretmeni aynı şekilde orada da inatla "Dosyalarımı karıştırdı" demeye devam etti. Ne kadar o kağıdın orda durduğunu, Bir şey ellemediğimi savunsam da müdürde bana inanmadı. Kadın bir de müdürün odasından çıkarken benden normal bir performans notu bile bekleme dedi. Sınıfta da disipline vermediğime şükret diyor sanki bir şey yapmışım gibi. Bunu nereye şikayet edebiliriz dediğim gibi müdürde hiç bir şekilde inanmıyor orada bulunan 2 arkadaşım hiç bir şey yapmadığıma şahidim ve bu tip hocaların ceza almalarını sağlayan bir yer olmalı şikayet edebileceğim. Konuyla ilgili düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum
Kaçıncı sınıfsın? Çözüm yolu olarak iftiranı önlemek için annen veya baban hoca ile konuşabilir ve olayı anlatabilirler. Hocanın bu tür şeylere karşı bir zaafı olabilir. Disiplin yemezsin merak etme.
Çocuklarımızı bu yaştan sus ayıptır, sus büyüklerine itiraz edilmez diye diye istismarından şiddetine kadar her şeye maruz kalmaya mahkum ediyoruz. Haklıysan sesin çıkacak gerekirse o masaya yumruğunu vuracaksın. Makam insanı haklı göstermez.
Senin ne okullardan ne de öğretmenlerin nelerle uğraştığından haberin yok. Asıl böyle diye diye küçük sınıf öğrencileri şımardı. Veli en ufak şeyde şikayetçi oluyor ve öğretmenler gereksiz şikayetlerle uğraşıyor. Gerekirse o masaya vuracaksın ne demek trafik kavgası mı bu?

Senin ne okullardan ne de öğretmenlerin nelerle uğraştığından haberin yok. Asıl böyle diye diye küçük sınıf öğrencileri şımardı. Veli en ufak şeyde şikayetçi oluyor ve öğretmenler gereksiz şikayetlerle uğraşıyor. Gerekirse o masaya vuracaksın ne demek trafik kavgası mı bu?
Bu yorumları yapanların çoğu hayatın gerçeklerinden kopuk insanlar dostum bu gözler lisede olan bir olay için SAVCIYA ŞİKAYET et diyen gördü 14 yaşında çocuğa. Ders saatinde dersinde olacaksın, derste öğretmenin dışında kimseyle konuşmayacaksın, ödevini yapacaksın, başkalarının kişisel alanlarına tecavüz etmeyeceksin. Cidden iki elin parmaklarını geçmeyecek şeyleri yapamıyorlar sonra buraya gelip olayları kendi taraflarından anlatıyorlar sonra yine kendileri gibi çocuklar gelip birbirini gazlayıp böyle abuk sabuk hareketlere giriyorlar.

Bu yorumları yapanların çoğu hayatın gerçeklerinden kopuk insanlar dostum bu gözler lisede olan bir olay için SAVCIYA ŞİKAYET et diyen gördü 14 yaşında çocuğa. Ders saatinde dersinde olacaksın, derste öğretmenin dışında kimseyle konuşmayacaksın, ödevini yapacaksın, başkalarının kişisel alanlarına tecavüz etmeyeceksin. Cidden iki elin parmaklarını geçmeyecek şeyleri yapamıyorlar sonra buraya gelip olayları kendi taraflarından anlatıyorlar sonra yine kendileri gibi çocuklar gelip birbirini gazlayıp böyle abuk sabuk hareketlere giriyorlar.

Ne saçma bir düşünce. Birisi sana iftira atacak, üstüne gidip müdüre de söyleyecek, sen de hayatın gerçekleri bunlar deyip oturacak mısın? Fazla mantıksız. Lisede bana yapılan haksızlıklara zamanında karşı çıkamamış birisi olarak söylüyorum ki @Rip Van Winkle kardeşim kesinlikle aileni çağır. Şahit olanları çağır ve öyle bir şey yaşanmadığını belirtin. Mesele dosya karıştırma gibi basit gözükse de öğretmen olacak o kişinin öğrenciye iftira atması, herkesin çocuğu o şekilde bilmesi ve herkesin susması kabul edilir bir şey değil. Ben olsam o hocayı rezil etmeden bırakmazdım, sen kimsin ki bana iftira atıyorsun? Derdim!

2 gündür internete giremiyordum, Konuyu nereye taşımışsınız hocam tebrik ediyorum. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı