Lise ortamı nasıl bir ortam?

Sen konuşmadığın zaman senle konuşmak isteyenler çoğunlukla basit insanlar olur. Bu arkadaşa da o basit kişiler gelmiş galiba. :D Sen konuşmazsan senle kimse konuşmaz. Bunun senaryosu değişebilir ortam kurulmuşken o yanda duran "cool" çocuk sonradan bir "merhaba" demek zorunda kalır. Ki burada daha çok sabırlı olması gereken tek olandır. Çünkü diğerleri konuşurken o kendini kasan iç sesiyle muhataptır. ;)

Eh yuh, tabi selam verene selam verecek, görgü kuralı o. Ben hiç konuşmasın, coolluk yapsın demedim ki. Sessiz olmak her zaman işine yarar.

Ha konuşmaya çalışanların bir kısmı basit insanlardı evet ama zaten ileride yakın arkadaş edinir, nasıl arkadaş edinebileceğini(satranç vs.) yazdım.

Hayır. Ne yapacak diğerlerini, %99 fikirleri ve görüşleri değersiz ergen topluluğu. Kulaklığını takıp oturacak, kitap okuyacak veya onları dinlememek istiyorsa. Şahsen o kadar sure kaldım orada, hiç de muhabbetleri ne diye merak etmedim.

Eh yuh, tabi selam verene selam verecek, görgü kuralı o. Ben hiç konuşmasın, coolluk yapsın demedim ki. Sessiz olmak her zaman işine yarar.

Ha konuşmaya çalışanların bir kısmı basit insanlardı evet ama zaten ileride yakın arkadaş edinir, nasıl arkadaş edinebileceğini(satranç vs.) yazdım.

Hayır. Ne yapacak diğerlerini, %99 fikirleri ve görüşleri değersiz ergen topluluğu. Kulaklığını takıp oturacak, kitap okuyacak veya onları dinlememek istiyorsa. Şahsen o kadar sure kaldım orada, hiç de muhabbetleri ne diye merak etmedim.

Katılıyorum. Bu arada
nedir öyle? Türkçemizi biraz daha düzgün kullanalım.

Bunu yapmaya çalışanlar var o yüzden söyledim. Oradaki "merhaba" kısmı selam vermek anlamında değildi. Yani tabi ki selam verene selam verir bir zahmet orada anlatmak istediğim kenarda duran çocuğun sonradan muhabbete tıpış tıpış gelip dahil olması. Ki zaten muhabbetlerini merak etmez artık tek başına oturduğu için sıkıntıdan bunu yapar yani zoraki. Bunu anlattım ben. Yalnızlık her yerde kötüdür alışılması çok zor. Kendisi olsa yeter çok da abartı bir şeye gerek yok.

Liseye başlarken bende böyle konuları okurdum. :D birazda çekingendim ama çorap söküğü gibi geliyor herşey en fazla 2 ay sıkıntı çekersin çok çekingensen. Önce sınıfta baskın karakterlerin çevresinde olmaya başlarsın, karakterin oturdukça kendi kafa yapında bir arkadaş çevresi edinirsin. Kızlar konusunda hiç başarılı olamadım açıkcası. Yani teklif edipte çıkamadığım kız olmadı ama 4 senelik lise hayatımda 3 kişiye teklif ettim, sürekli sevgili değiştiren bütün kızların peşinden koştuğu tiplerden olmadım. Son teklif ettiğim kızlada evlilik yolundayız şuan. :D Kısaca en iyi dostlukların lisede edinildiği kanısındayım, lise arkadaşlarım hala en iyi arkadaşlarımdır. Üniversite biraz farklı, ünideki arkadaşları daha çok rakip veya iş arkadaşı gözüyle bakıyosun.

Öncelikle bazı hocalar gıcık iken bazısı çok kafadır örneğin ben coğrafyadan 56 ile geçiyorken hoca 40 verip bıraktı. Arkadaş elbet bulursun ilk hafta çok samimiyet olmayabilir fakat sonrasında ısınıyorsunuz zaten spor dallarında iyiysen basketbol gibi zaten erkekler arasında çabuk kaynaşırsın fakat benim gibi spor dallarında kötü ve çoğunlukla bilgisayar başındaysan işin bir tık daha zor oluyor.

Kızlarla kaynaşma konusunda ilk 2 ay herkez okumaya değilde sevgili arayışındaymış gibi oluyor ki bu sırada insanların kişiliğini tanırsın kızlar zaten yeri gelince sana geliyor '' kopya versene, parfümün güzel kokuyor, saçını niye kestirdin yaa '' gibisinden muhabbeti onlar kuruyor genellikle ben kendim şuan 10.sınıf oldum ve ilk senemden erkekler,kızlar ve öğretmenlerden gözlemlediklerim bunlar.

Benim yapmadığım şey olarak kendini derslere verirsen zaten devamı geliyor. Sınıfta kalmış 4-5 kişi olur genellikle her okulda elbet artistlik için sana bulaşanlar olucaktır bu tür şeylerden kendine güvenin varsa birkez kendini ortaya koyacaksın veya en küçük dalavereden bile uzak duracaksın (dediğim kaçmak değil yani kopya bile vermeyeceksin yeri geliyor yanlış kopya verdin diye kavga çıkartan oluyor :D ). Birde 1-2 tane yakın kız kankan olursa seni ortamlara sokar daha iyi olur.

15 yaşına gelmişsin.
Açık öğretime geç gitsin.
Hem okursun hem Gym lerde kas geliştirirsin.
Üniversiteye de on numara gidersin.
Boşver liselileri.
Bu öneriyi 5 sene önce görsem kesinlikle yapardım iyi bir liseyi kazanamazsan eğitim iyi olmuyor açıkçası açıktan okuyup dediğin gibi yapılır.

Endüstri meslek lisesi ve normal liseler beş para etmez. Alkol, esrar, sigara vb. kullanan insan sayısı fazla. Ağızlarında küfür, terbiyesizlik desen diz boyu. Kimsenin kimseye saygısı yok ve varsa yoksa "50 kuruş ver - 1 lira ver." İki kelimelerinden biri afedersiniz karı - kız.

Hiç bulaşma mümkünse liseye falan hatta mümküse direk üniversiteye geç :). Şaka bir yana arkadaşlar zaten içimden geçenlerin neredeyse hepsini anlatmış. Bende şöyle bir şey söyliyeyim. Herhangi bir kızın yanında erkek varsa yüksek ihtimalle (tamamı demiyorum kendin gözlemlemen lazım) o kıza yürüyordur. Böyle bir durumdan dolayı kavga etmişliğim var ve olay şöyle oldu:
Bir arkadaşım bir kıza yürüyordu ve ben ikisiyle de arkadaştım hatta kız bana yakın davranırdı. Bu çocuk bir gün benim bir arkadaşımla tuvalette konuşmuş ve göya benimle kavga edicekmiş. O konuştuğu çocukda beni kendi üslubunca uyardı ancak o üslubu yüzünden kendisiyle kavga ettim. Kendime de şöyle bir sonuç çıkardım: Hedef bul ve o hedefe odaklan diğer herşeyi boşver (aslında boşver değil o kelime de neyse siz anladınız onu :) ).

Herkes uzun uzun yazmış, okuyamadım. Ben ortamı değilde ne yapman gerektiğini söyliyeyim. Dersleri dinle. Dersi dinleyince çalışmasanda yüksek alırsın. Sınavdan önce bizim okulda çoğu hoca boş bırakır, dinlediğim derslerde bunu biliyom dedim, yüksek aldım. Dinlemediğim dersde aman boş ver zaten düşük alcaz dedim ve kaldım. Dersi dinlersen iyi olur. Sevmediğin ders elbet olur, onları çok istemez isen dinleme ortalama ile geçersin. Arkaya geçip telefonla oynama. 10. Sınıfda ben yaptım ortalamam müthiş düştü. Sigara içme. "Sen süt iç" diyenlere takılma. Çok kavga çıkarma, çok ezikde durma. Sesin ince ve boyun ortalamanın altında ise bazıları sana mal mal hareketler yapabilir. Herkes ile anlaşmaya çalış ki eğer kavga felan olur ise arkanda birileri olsun. Kız işlerini de bilmiyorum. 10. Sınıfdan biraz arkadaş edinsende iyi olur. 12 ler ile çok takılma üniversite sınavları var gergin olurlar. Her kıza da yazma. Bazı kızlar 9 gibi gözük 12 çıkabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı