Lisede arkadaşlarım beni dışlıyor

Hayatın gerçeklerini yaşamış kişilere saygım sonsuzdur... Sen iyi insansın, o garip yaratıklardan uzak dur. Dilersen okul değiştirip yeni bir sayfa açabilirsin. Sakın bu yaşadıkların seni yıldırmasın, daima kararlı ve mantıklı ol.

Merhaba çok uzun şeyler yazdım lütfen fikir verin. Lise 10. sınıfa geçtim ve bu pek kolay olmadı aslında kimse yaşamadan anlayamaz kısaca özele girmeden bahsedeyim. Annemle babam ayrıldılar ve önce 3 yıllık kuşum 😔 sonra sevdiğim herkesi kaybettim annem vefat edince babamın yanına geldik tabii ki bu kısa ama daha uzun olaylarda var tabii ki neyse bunun gibi kötü olay daha yaşadım. Ve en çok içine kapanık olmanın sebebi bu olay bir gün sanırım ortaokul 6-7. sınıftı beni sınıf WhatsApp grubunda dışlamışlardı dalga geçmişlerdi çok zoruna gitmişti o günden bu güne hiç normal biri olamadım. Zaten benimle kimse arkadaşlık etmiyordu sonra liseye geçtim 2 defa okul değiştirdim ve yine aynı sorun birazdan sorunlara değineceğim acaba sorun bende mi? Onlarda mı? Anlamıyorum bana göre hayatın zorluklarını çocukken görmüş olmak. Şu an sınıfımda 14 kişiyiz ve 9 erkek 2 gruba bölündüler ve bende 5 kişilik gruptayım 2 kişi çok samimi hep beraber takılıyorlar 1 kişi sınıfın en cool çocuğu bende X kişiyle oturuyorum ama mesela çok garip davranıyor örneğin derste kitabımi unutuyorum kendi önüne çekip bakıyor ama onunki olmayınca ben ortaya koyuyorum veya kankalar napıyorsunz diyor ve diğerlerine soruyor ve beni katmıyor. Yine gruptan bir çocuk "bende bilgisayar alınca X, Y, Z beraber GTA V gireriz dedi ama beni saymadı benim de var biliyordu zaten o çocukla bir ara tartışmıştık bana hep argo kelimeler kullanıyordu. Dedim ki sen niye hep böyle kelimeler kullanıyorsun dedim bana - o sana özel başkalarına kullanmıyorum ki demişti. Bir gün onlardan ayrı oturdum üzülüyordum ve benim yanıma gelip " üzülmüyorsun değil mi? Şakasına öyle diyorum demişti bende - hayır. Dedim üzül diye diyordum dedi ve güldü bugün internet kafeye gideceklerdi CS oynayacaklarmis sende gel falan dediler bende sevmiyorum CS'yi korku oyunu oynarsanız gelirim dedim. Onlarda birisinde para yokmuş sende varsa ver ben sana yarın veririm dedi ve sonra 1 saat CS 1 saat korku oynarız dediler, gittik, ve 1 saat açtırmıslar dediler biz seni kandırdik dediler bende sırayla bütün oyunları oynadım diğer gün paramı verdi. Buraya çok şey yazdım aslında daha çok şey vardı bende kendimi dünya klasikleri kitaplarını okuyorum tenuslerde ama canım çok sıkılıyor. Kendime sultan papağanı aldım tek arkadaşım o bazen onunla dertleşiyorum, bazen annemin fotoğraflarına bakıp sesizce ağlıyorum bazen isyan ediyorum sınıftaki arkadaşlıklarına bakarak üzülüyorum. Bende mi sorun var acaba diye ama 1 kişiyle anlaşıyorum o da arada bir argo kullansa da iyi biri ama asla lisede iyi bir arkadaşım olmayacak galiba tek başıma olarak 2 yıl daha geçireceğim.
Arkadaşın yok diye üzülme bu devirde gerçek dostluk yok ve onlara karşı duyduğun duygusal bağı kopar okullar bence kötü değil kötü olan bir sürü madde israfı insanların olması
Bu arada başın saolsun annenin mekanı cennet olsun
Yerinde olsam babanla konuşurdum içine atma hiçbir şeyi anı öfke patlamaları yaşarsan insanlar seni yanlış tanıyabilir babanla konuş açığa geç. onlarla bağını kopar
Bu toxiclik şaka felan yok
bide senlik bişey yok sınıfın toxic.
Eğer açığa gecemezsen yada geçmek istemiyorsan onlara düşman gibi davran iyi niyetle yaklaşma dürüst ol bişey isterlerse senden itici ol yani sende onlara toxic ol

Yalnızlık kötü bir şey, o konuda haklısınız. Ancak şimdiki liseli öğrencileri de zaten bir türlü anlayamıyorum, çok değişikler. Eğer onlara karşı bir absürt davranışın olmadıysa arkadaşların haksız, senlik bir problem yok. Kaldı ki böyle dışlamalarını gerektirecek bir sebep yok.

Geri
Yukarı