Lisede beni nasıl bir ortam bekliyor?

19237539300

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaşlar bu sene liseye geçtim. Nitelikli bir okul kazandım. Beni nasıl bir ortam bekliyor? Tavsiyeleriniz neler?
Neler ile karşılaşacağım? 8. sınıftan çok mu farklı? Derslerde çok zorlanır mıyım?
Teşekkürler.

Arkadaşlar bu sene liseye geçtim. Nitelikli bir okul kazandım. Beni nasıl bir ortam bekliyor? Tavsiyeleriniz neler?
Neler ile karşılaşacağım? 8. sınıftan çok mu farklı? Derslerde çok zorlanır mıyım?
Teşekkürler.

Benim de merak ettiğim konulardan birisi, takipteyim😉.

Ortam senin kişiliğini derinden etkileyecektir. Liseden önceki ben ile, ergenliğin de etkisiyle şimdiki ben tamamen farklı bir benim. Çok geniş bir soru. Kişiliğini, hedeflerini bilemeden ben de ancak bu şekilde genişçe cevap verebilirim. Kişiliğin değişecek, çok kitap okumaya bak. Çok kitap oku ki, kişiliğin vizyonunla otursun. Konfor alanından çık, çünkü en azından bu ülke için, gelecek hiç iyi değil.

Nitelikli bir okulda o tiplerin olacağını sanmıyorum.

Olur dostum, nitelikli diye IQ sınırı koymuyorlar. İti olur kopuğu olur, ilaç satanı olur. Potansiyel tecavüzcüsü, katili olur.

Bu ortamlara girebilirsin ancak onlara uyma, ne tür insanlar karşına çıkacak hayatında görmen için bir tecrübe olsun. Bunun dışında millet ne yapıyorsa onu yap, farklı olacağım diye şebek olma sınıfta.

Geri
Yukarı