Lisede dövme yasak mı?

Batuhub

Hectopat
Merhaba 18 yaşındayım. Bu sene 12. sınıfa geçtim. Vücudumun görünmeyen yerlerinde dövmeler var. (sırt, omuz) bu yaz bileğime de yaptırmayı düşünüyorum. Fakat görünen yerde olduğu için okulda sıkıntı çıkar mı? Öğrenciliğe engel olur mu ya da bir yaptırım uygulanır mı? Uzaklaştırma vb.

Bizim okulda vardı bayağı kollarında ayaklarında olan hala okulda okuyor bir de 11. sınıf ama benim okul özel okul devlette ne olur bilemem.

"d) (Değişik: 22/9/2014-2014/6813 K.) Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların
yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz,
pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz."

Yönetmeliğe göre yasak ama uygulama konusunda değişiklikler baş gösterebilir. 🥲

"d) (Değişik: 22/9/2014-2014/6813 K.) Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların
yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz,
pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz."

Yönetmeliğe göre yasak ama uygulama konusunda değişiklikler baş gösterebilir. 🥲
Kim önemsiyor ki.

12. Sınıfa geçtiğim yaz tatilinde sol kolumu kaplatmıştım. Boş boş konuşmaları harici bir sıkıntı yaşamadım. Tabii bazı okullar kendini cezaevi sandığı için bazı sorunlar yaşayabilirsin. Sormakta fayda var.

Geri
Yukarı