Lisede dövme yasak mı?

Merhaba 18 yaşındayım. Bu sene 12. sınıfa geçtim. Vücudumun görünmeyen yerlerinde dövmeler var. (sırt, omuz) bu yaz bileğime de yaptırmayı düşünüyorum. Fakat görünen yerde olduğu için okulda sıkıntı çıkar mı? Öğrenciliğe engel olur mu ya da bir yaptırım uygulanır mı? Uzaklaştırma vb.

Eğer çok katı bir müdürünüz varsa izin vermezler. Bizimki her sabah kıyafet, oje, küpe, saç, tırnak kontrolü yapıyor.

Okula gitme amaçları nedir sizce? Saç sitilini anlarım ancak küpe nedir ya okul burası güzellik merkezi değil disiplinsiz okul da olmaz bunu belirteyim.

İnsanlar bilgiyi dinleyerek ve görerek ediniyor. Nasıl giyindiklerinin, ne taktıklarının buna bir katkısı yok. Küpesi olan ve olmayan insan arasında hiçbir fark yok. Okul dediğin şey kişiyi rahat hissettirmeli. Millet okula ayakkabısız giriyor, pijamalarla gidiyor bizim konuştuğumuz şeye bak. Biraz ilerleyin.

Merhaba 18 yaşındayım. Bu sene 12. sınıfa geçtim. Vücudumun görünmeyen yerlerinde dövmeler var. (sırt, omuz) bu yaz bileğime de yaptırmayı düşünüyorum. Fakat görünen yerde olduğu için okulda sıkıntı çıkar mı? Öğrenciliğe engel olur mu ya da bir yaptırım uygulanır mı? Uzaklaştırma vb.

Hocalara göre değişir o ya bence lise bitince yaptır.

İnsanlar bilgiyi dinleyerek ve görerek ediniyor. Nasıl giyindiklerinin, ne taktıklarının buna bir katkısı yok. Küpesi olan ve olmayan insan arasında hiçbir fark yok. Okul dediğin şey kişiyi rahat hissettirmeli. Millet okula ayakkabısız giriyor, pijamalarla gidiyor bizim konuştuğumuz şeye bak. Biraz ilerleyin.

Bahsettiğin şey sence Türkiye koşullarında sence mümkün mü? Afedersiniz ama toilet duvarına abdestini alan kitle var bu kitleyi disiplinsiz bir şekilde yola mı getireceğinizi sanıyorsunuz? Gerçekçi olun lütfen.

Bahsettiğin şey sence Türkiye koşullarında sence mümkün mü? Afedersiniz ama toilet duvarına abdestini alan kitle var bu kitleyi disiplinsiz bir şekilde yola mı getireceğinizi sanıyorsunuz? Biraz gerçekçi olun lütfen.

Genel konu çerçevesinden konuşuyorum yoksa çoğu Türk gencine bir şey öğretemezsiniz bu konuda katılıyorum. Daha lavabo kullanmayı bilmeyen 17-18 yaşında insanlar var. Benim demek istediğim dövmesi olan bir insanın veya piercing takan birisinin sıkıntı yaşamaması gerektiği. Yoksa etiğe kalırsak işimiz zor.

Hocam dövme lise de sorun olmaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı