Lisede telefonlar yasak mı?

Kanunen yasak olduğunu -kitapçığı okumasam da- düşünmüyorum çünkü öyle olsaydı tüm öğretmenler ve idare, bu yasayı sonuna kadar kullanırdı. Zaten öğretmenlerin canına minnet öğrenciler telefon kullanmasınlar fakat çoğu okulda getirmek serbest.

Okul içi kullanımıysa okuldan okula değişiyor diye biliyorum. Bazı okullarda getirmek ve ders dışı oynamak serbest, bazısında sadece getirmek serbest, bazısında getiriyorsun ama kutulara koyup topluyorlar ve sen çıkışta alıyorsun.

Bizim okulda serbestti, toplama gibi bir durum yoktu. Boş derslerde veya hocanın konuları bitirip sohbet muhabbet edilen o derslerde oynadığımız zaman kimse bir şey demiyordu. Bilgisayar götürüp priz hocanın yanında diye yanına sıra çekip oyun oynamışlığım bile var.

Çok saçma kardeşim 80 dakika ders var teneffüste kafa alak bulak oluyor en azından kafa dağıtıyoruz.
Keşke her öğrenci gereğini yapsa. Sence herkes kurallara uyacak mı? Kesinlikle o sorunlu tipler bir şey yapacak. Ders dinlemek bazen zor olabilir evet. Tavsiye etmesemde bazen derslerde uyurum, sonraki dersleri daha iyi dinlerim.

Ben İMMİB Erkan Avcı'da okuyorum İstanbul/Bahçelievler/Yayla'da bizim okulda bırak telefonu sigara bile yasak değil... Tüm tuvaletler düzenli olarak duman altı oluyor her ders. Artık hocalarda bıktı hiçbirşey yapamıyorlar. İstanbul'un en büyük lisesi olunca böyle oluyor sanırım 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı