Lise'de nasıl davranmam gerek?

Dediğim gibi benim hareketlerimde feminenlik yok ay falan da demiyorum sadece kızlarla daha kolay anlaştığım için ve genel olarak kız arkadaşım olduğu için tabii erkekler de oluyor işte bu durum çevremdeki kekolar tarafından top hakareti yememi sağlıyor.

Hocam lise de tam aranan tiplerdensiniz. O zaman şöyle anlatayım. Çok kız arkadaşınız olsun. Millet sizin ayağınıza gelip bana kız ayarla şunu ayarla diyecek. İçinde bulunduğunuz kız grubu ile erkeklet arasında bir köprü olacaksınız. Şu çok önemli kimseye bulaşmayın kavga etmeyin ilk zamanlar sakin olun. Ve ucundan da olsa içinde bulunduğunuz erkek grubu olsun. Eğer arkası sağlam biri ile yakın arkadaşlığınız olursa onun grubuna kız ayarlarsanız sırtınız asla yere gelmez. Ama bu işleri zamanla ve sabırla yapmanız gerekiyor tabii. Sizi tanımadığım içinde işin ayrıntısına girip bir yorum yapamıyorum. Sonuç olarak tabiri caiz iisepezevenk olacaksınız. Yani çevremdekiler hep böyle der. Yanlış anlamayın. Hep olmayı istediğim bir pozisyon ve karakter.

Lise'de nasıl davranmalıyım pek bilmiyorum. Çekingen biriyim ve karşıdaki adım atmadan adım atamıyorum. Ayrıca eşcinselim kızlarla anlaşmam daha kolay oluyor fakat erkeklerde öyle değil bir de ortaokulda 7. sınıfdayken top gay falan diyorlardı. Arkadaşlarımın yanında ve alıngan olduğum için moralim bozuluyordu, tam olarak nasıl davranmam gerekiyor?

Gittiğin lise de ki kişilerede bağlı ilk önce sakın eşcinsel olduğunu söylemeyin. Lise boyunca dalga geçerler ilk önce normal birisi gibi takılın sonra küçük espriler yapmaya başlayın ardından birkaç arkadaş edindiğinizde hafif hafif bazı hobilerinizi söyleyin ona göre arkadaşlarınızı seçin (bunlar birkaç ayda olacaktır) eğer doğru arkadaşı bulduğunuza eminseniz ona eşcinsel olduğunuzu söylüyebilirsiniz.
Gittiğin lise de ki kişilerede bağlı ilk önce sakın eşcinsel olduğunu söylemeyin. Lise boyunca dalga geçerler ilk önce normal birisi gibi takılın sonra küçük espriler yapmaya başlayın ardından birkaç arkadaş edindiğinizde hafif hafif bazı hobilerinizi söyleyin ona göre arkadaşlarınızı seçin (bunlar birkaç ayda olacaktır) eğer doğru arkadaşı bulduğunuza eminseniz ona eşcinsel olduğunuzu söylüyebilirsiniz.

Bende bu sene liseye başladım ama ortaokulda edindiğim tecrübelere dayanarak söylüyorum.

Kardeş ben hiç karışmıyorum çünkü bu senin seçimin müslümansan zaten günah olduğunu bilirsin ama dediğim gibi senin seçimim. Mesela benim de böyle ahım şahım yakışıklı erkeklere karşı bzen jeton düşüyor. Kıskanıyorum da ama nefsime hakim oluyorum ben :)

O konulara girersek bence çıkamayız ben de zaten ilk anladığımda günah olduğunu cehennemlik olduğumu düşünüyordum fakat şu an biliyorum ki hiçbir şeyin kesinliği yok ondan dolayı olduğum gibi olacağım ve ileride erkek sevgilim de olacak kendimi kısıtlamayacağım ayrıca inandığım tanrı din dil ırk cinsel yönelim ayrımı yapmıyor.

Kardeşim adam eşcinsel olmuş, olmuş ki bir nedeni var. Ben de yardımcı olmaya çalışıyorum soru sorarak. Zaten sorum nedeniyle ban yiyeceğim orası ayrı.
Uyarı almana sebebiyet verecek kadar zırvalamadın henüz. Karşındakine yardıma muhtaç muamelesi yapıp temel bilgi seviyesinde bile bilmediğin bir konu hakkında kime ne yardımı edeceğin de meçhul.

O konulara girersek bence çıkamayız ben de zaten ilk anladığımda günah olduğunu cehennemlik olduğumu düşünüyordum fakat şu an biliyorum ki hiçbir şeyin kesinliği yok ondan dolayı olduğum gibi olacağım ve ileride de erkek sevgilim de olacak kendimi kısıtlamayacağım ayrıca inandığım tanrı din dil ırk cinsel yönelim ayrımı yapmıyor.
Peki o zaman bu senin seçimin hayatın boyunca yolun açık olsun :)

Ezdirme kendini, olduğun gibi davran, ben şimdi ne desem öyle davransan, elbet bir gün kendi kişiliğim ortaya çıkar, o zaman rezil olursun. Şimdiden kendin olarak davran. Eşcinselliği sevmiyorum, önermiyorum, ama kendi tercihin senin hayatın, bana zararı dokunmaz, o yüzden saygı duyuyorum. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı