Lise'de nasıl davranmam gerek?

Bunu ne yazık ki Türkiye şartlarında özellikle lise dönemlerinde kimseye söyleme, yani benim tavsiyem bu. Çünkü insanlar gerçekten acımasız ve bir başkasının seçimine saygı duyamayacak kadar adi. Yaşın bana da küçük geldi ama karışmak benim haddime değil. Bence özellikle 9.sınıfta kimseye söyleme çünkü kimse gerçek arkadaşın olarak kalmayacak. İlerki dönemlerde 11 ve 12'de sana kalmış kardeşim.

Adam ne yaptı Türkiye Gençlerini Tanımladı

Aileniz muhafazakar değil ise eğer danışmanız ve bu durumu değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorum lakin uzun zamandan beridir böyleyseniz yapacak pek bir şey yok size gelen eleştrilere tepki vermek zorundasınız. Zorundasınız diyorum çünkü size 3-5 kız dışında kimsenin destek çıkmayacağından eminim. Maalesed günümüz şartları bunu gerektiriyor.

Yaşadığım yer de çok büyük yer de değil hani hoş karşılayacak kişiler yok pek aileme bu durumu söylememeyi düşünüyorum en azından kendi ayağımın üzerinde durabileceğim zamana kadar.

Kardeşim adam eşcinsel olmuş, olmuş ki bir nedeni var. Ben de yardımcı olmaya çalışıyorum soru sorarak. Zaten bu sorum nedeniyle ban yiyeceğim orası ayrı.

Olmuş ki nedeni var mı ben eşcinsel olmadım eşcinseldim zaten hetero olmayı siz nasıl seçmediyseniz ben de öyle homo olmayı seçmedim.

Yaşadığım yer de çok büyük yer de değil hani hoş karşılayacak kişiler yok pek aileme bu durumu söylememeyi düşünüyorum en azından kendi ayağımın üzerinde durabileceğim zamana kadar.

Ofansif olmanız gerek kendinize yapılan eleştrileri her zaman kabul edin eleştriye açık olun bu sizi bir adım öne taşır kimliğinizden dolayı cevap vermeyebilirsiniz ama yapılan eleştirlere her zaman üzülmeyin. Yani bu durumdan çıkabilmeniz için ya eşcinsel olmamanız, ya da bununla yaşamayı öğrenmeniz gerekebilir. Ama asla yaşadığınız çevreyi değiştiremezsiniz bu konuda kimse (şu anlık)
Hiçbir şey yapamaz.

Kardeş ben hiç karışmıyorum çünkü bu senin seçimin Müslümansan zaten günah olduğunu bilirsin ama dediğim gibi senin seçimim.Mesela benim de böyle ahım şahım yakışıklı erkeklere karşı bzen jeton düşüyor.Kıskanıyorum da ama nefsime hakim oluyorum ben :)

Yeni konular

Geri
Yukarı