Lise'de nasıl davranmam gerek?

Eşcinsel olduğumu ailem bilmiyor bilmesini de istemiyorum fakat akrabalarımdan kuzenlerim biliyor ve destekliyorlar da.

Bunu ne yazık ki Türkiye şartlarında özellikle lise dönemlerinde kimseye söyleme, yani benim tavsiyem bu. Çünkü insanlar gerçekten acımasız ve bir başkasının seçimine saygı duyamayacak kadar adi. Yaşın bana da küçük geldi ama karışmak benim haddime değil. Bence özellikle 9.sınıfta kimseye söyleme çünkü kimse gerçek arkadaşın olarak kalmayacak. İlerki dönemlerde 11 ve 12'de sana kalmış kardeşim.

Ben zaten kendimi ele vermiyorum 7.sınıfta zorbalığa uğramamın sebebi sessiz sakin olmam asıl sorun şu zaten kendimi savunamıyorum biri üstüme yürüse falan böyle ne bileyim titremeye başlıyorum vücudum boşalıyor gibi oluyor.

Yapma falan de olmaz ise hocaya söyle yine akıllanmadıysa git 3-5 arkadaşına topla onu döv

Hocam eşcinsel olmanızın nedenleri nelerdir? Kendinizi doğduğunuz cinsiyete ait hissetmiyor musunuz?

Hayır erkeğim ve erkek olmamda hiçbir sıkıntı görmüyorum hani rahatsız da olmuyorum zaten eşcinsel olmayı da ben seçmedim ergenliğe girdiğimde kişi cinsel kimliğini anlıyor yavaş yavaş ben de erkeklere ilgim olduğunu anladım kızlara karşı ise herhangi bir çekimin olmadığını sadece arkadaş olabildiğimi anladım.

Ben zaten kendimi ele vermiyorum 7.sınıfta zorbalığa uğramamın sebebi sessiz sakin olmam asıl sorun şu zaten kendimi savunamıyorum biri üstüme yürüse falan böyle ne bileyim titremeye başlıyorum vücudum boşalıyor gibi oluyor.
Tartıştığın kişinin gözlerine bak.Kendini tartışma anında ondan üstün hisset.O ne yapıyorsa sen de ona yap.Yani o vurdu mu sen de vur küfür mü etti sen de et ama fazlasını da yapma.Kendini ezik gibi hissettirme ayrıca

Aileniz muhafazakar değil ise eğer danışmanız ve bu durumu değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorum lakin uzun zamandan beridir böyleyseniz yapacak pek bişey yok size gelen eleştrilere tepki vermek zorundasınız. Zorundasınız diyorum çünkü size 3-5 kız dışında kimsenin destek çıkmayacağından eminim. Maalesed günümüz şartları bunu gerektiriyor.

Eşcinsel olduğunuzu kimse bilmesin belli etmeyin. Fazla kimseyede bulaşmamaya bakın. Yanlış anlaşılmasın o top denen hareketlerden kaçının ki böyle bir saldırı altında bir daha kalmayın. Yeni bir sayfa açıyorsunuz. Ortaokulda bilinen zaaflarınızı lise de göstermeyin. Aynı hataları tekrarlamayın yeter.

Bunu ne yazık ki Türkiye şartlarında özellikle lise dönemlerinde kimseye söyleme, yani benim tavsiyem bu. Çünkü insanlar gerçekten acımasız ve bir başkasının seçimine saygı duyamayacak kadar adi. Yaşın bana da küçük geldi ama karışmak benim haddime değil. Bence özellikle 9.sınıfta kimseye söyleme çünkü kimse gerçek arkadaşın olarak kalmayacak. İlerki dönemlerde 11 ve 12'de sana kalmış kardeşim.

Evet zaten söylemiyorum aslında ben böyle bir şeylere bulaşan birilerine takılan biri de değilim kendimle ilgileniyorum sadece hani birini kızdıracak bir şey yapacağımı düşünmüyorum.

Eşcinsel olduğunuzu kimse bilmesin belli etmeyin. Fazla kimseyede bulaşmamaya bakın. Yanlış anlaşılmasın o top denen hareketlerden kaçının ki böyle bir saldırı altında bir daha kalmayın. Yeni bir sayfa açıyorsunuz. Ortaokulda bilinen zaaflarınızı lise de göstermeyin. Aynı hataları tekrarlamayın yeter.

Dediğim gibi benim hareketlerimde feminenlik yok ay falan da demiyorum sadece kızlarla daha kolay anlaştığım için ve genel olarak kız arkadaşım olduğu için tabii erkekler de oluyor işte bu durum çevremdeki kekolar tarafından top hakareti yememi sağlıyor.

Evet zaten söylemiyorum aslında ben böyle bir şeylere bulaşan birilerine takılan biri de değilim kendimle ilgileniyorum sadece hani birini kızdıracak bir şey yapacağımı düşünmüyorum.

Sen sıradan bir şekilde okula git, derse gir, arkadaşın varsa onlarla takıl. Kimse senin cinsel yönelimini sormaz, ha elbet konu açılacak o zamanlarda da idareten yalan söylersin. Sevgilinin neden olmadığı sorulur veya kadınlardan konular açılır bu gayet normal sende idareten cevap verirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı