Lisede öğrendiklerimi unutuyorum

Tabii ki şükürler olsun kaldığım ders yok ama şehrimizde Anadolu liseleri sözlüleri düşük veriyor diye öğretmenler sürekli bize baskı yapıyor.Yok biz sizin sözlülerinizi boostluyoruz falan.Ama bilmiyorlar ki Anadolu liseleri gözetmensiz sınav yaparken biz kelebek sistemle her gün başka sınıf başka sıralarda sınav oluyoruz.Öğretmen baskısı yüzünden notlarımın düşük olduğunu sanıyorum.
ya biz dede yapıyorlardı onu siz kafanızı hiç takmayın bende hatırlıyorum 9. sınıftayken çok korkuyordum zamanla hocaları tanıyorsunuz ortamı insanları vs rahat bırakın kendinizi arkadaşlarınıza bakın gezin dolaşın birdaha gelmiyor .bu zamanlar babam gibi konuştum ;))

9 ve 10 dediğin gibi sıkıntılı geçiyor benim sözlü notlarıma ve sınavlarıma bakarak anlarsın ama 11 ve 12 o kadar güzel o kadar güzel ki hele 12 100 yıl oku desinler cidden 100 yıl okurum 12 de keyif aldığım kadar daha bugüne kadar alamadım ben.

Tabii ki şükürler olsun kaldığım ders yok ama şehrimizde Anadolu liseleri sözlüleri düşük veriyor diye öğretmenler sürekli bize baskı yapıyor.Yok biz sizin sözlülerinizi boostluyoruz falan.Ama bilmiyorlar ki Anadolu liseleri gözetmensiz sınav yaparken biz kelebek sistemle her gün başka sınıf başka sıralarda sınav oluyoruz.Öğretmen baskısı yüzünden notlarımın düşük olduğunu sanıyorum.
Ayıca son Mat sınavında üni çıkmış soruları sordular.Ve neredeyse tüm sınavlarımız klasik.Teşekkür ederim sayenizde mutlu oldum.
Ciddi misiniz? İyi bir Anadolu Lisesi'deyim ve hocalar sözlüleri sayarak veriyor. Kelebek sistemiyle sınav oluyoruz ve Anadolu olmamıza rağmen sayısal ağırlıkta okuyoruz. Ayrıca okulun çoğu da sayısal bölümden mezun oluyor.

Ciddi misiniz? İyi bir Anadolu lisesi'deyim ve hocalar sözlüleri sayarak veriyor. Kelebek sistemiyle sınav oluyoruz ve Anadolu olmamıza rağmen sayısal ağırlıkta okuyoruz. Ayrıca okulun çoğu da sayısal bölümden mezun oluyor.

Bütün her yer aynı sistemde olacak diye bir kaide yok belki sizin okulunuz fen lisesi kıvamındadır ya da müdürü iyidir vs bizde kelebek sistem oluyorduk. Onun için karşılaştırma yapılamaz.

Öğrenmek ezberlemek değildir bunu unutmayınız. Gördüğüm kadarıyla notlarınız iyi 91 ortalama kafanıza takmamanız gereken, neredeyse mükemmel bir ortalama. Böyle boş şeylere kafanızı takıp moral bozmayın. Hayatın keyfini çıkarmayı bilin. Her şey ortalama değil. Size tek önerim ezberlemeyi bırakıp gerçekten öğrenmeye çalışın.

Öğrenmek ezberlemek değildir bunu unutmayınız. Gördüğüm kadarıyla notlarınız iyi 91 ortalama kafanıza takmamanız gereken, neredeyse mükemmel bir ortalama. Böyle boş şeylere kafanızı takıp moral bozmayın. Hayatın keyfini çıkarmayı bilin. Her şey ortalama değil. Size tek önerim ezberlemeyi bırakıp gerçekten öğrenmeye çalışın.

Öğrenmek değil zaten sayisal olduğum için çok ezber yapmiyorum. Basit Matematik formülleri sadece.

Ciddi misiniz? İyi bir Anadolu lisesi'deyim ve hocalar sözlüleri sayarak veriyor. Kelebek sistemiyle sınav oluyoruz ve Anadolu olmamıza rağmen sayısal ağırlıkta okuyoruz. Ayrıca okulun çoğu da sayısal bölümden mezun oluyor.

Anadolu lisesi derken kast ettiğim bizim ildeki okul. Bizim okuldan sonra geldiği için hocalar bizi onlarla kiyasliyor. Genelleme yapmadım yanlış anlamışsınız beni. Tabii ki okuduğum okuldan çok yüksek puanla alan ve daha iyi Anadolu liseleri var. Ben zaten bizim okuldaki sözlülerin yüksek olduğunu söyledim. Attığım fotoğrafa bakarsanız anlarsınız zaten. Bizim hocalar yüksek puan verdikleri için dediğim gibi bizim ilimizin ikinci en iyi okulu (Anadolu lisesi) ile kıyas yapiyorlar. Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın kimseyi küçük görmek değildi amacım. Zaten büyük ihtimalle benim okulumdan iyi bir okulda okuyorsunuzdur.

Son düzenleme:
Sana bir büyük tavsiyesi, bazı insanlar gördüğünü kimisi okuduğunu kimi yazdığını ve konuştuğunu hatırlar. Bir sayısalcı olarak benim alanımda çok fazla formül vardı. Üniversitede yeri geliyor bazı dersten 10-12 formül ezberlemek zorunda kalıyordum. Çözüm çok kolay unuttuğun formülleri düzenli bir şekilde temiz bir sayfaya aklına gelmedikçe yazacaksın. 1 sayfa yazıp kurtulacağını zannediyorsan yanılıyorsun. Ezber yapana kadar. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra kendini test edeceksin, ve tekrar oturup yazacaksın.
Üniversitede hocalar formülleri verir, (Bazısı) Ben bir eğitimci olarak insaf edip veriyorum. Ama lise sizin temeliniz dır.

Geçmiş her zaman geleceği aydınlatır.

Öğrenmek değil zaten sayisal olduğum için çok ezber yapmiyorum. Basit Matematik formülleri sadece.

Anadolu lisesi derken kast ettiğim bizim ildeki okul. Bizim okuldan sonra geldiği için hocalar bizi onlarla kiyasliyor. Genelleme yapmadım yanlış anlamışsınız beni. Tabii ki okuduğum okuldan çok yüksek puanla alan ve daha iyi Anadolu liseleri var. Ben zaten bizim okuldaki sözlülerin yüksek olduğunu söyledim. Attığım fotoğrafa bakarsanız anlarsınız zaten. Bizim hocalar yüksek puan verdikleri için dediğim gibi bizim ilimizin ikinci en iyi okulu (Anadolu lisesi) ile kıyas yapiyorlar. Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın kimseyi küçük görmek değildi amacım. Zaten büyük ihtimalle benim okulumdan iyi bir okulda okuyorsunuzdur.
Yok önemli değil. Ben şaşırdığım için söyledim. Ayrıca iyi okul değil nitelikli öğrenci vardır. Okulun bu konuda faktörü fazla değil. İyi günler dilerim.

Merhaba. 10. sınıfım fen lisesinde okuyorum ve derslerim çok kötü. Ortaokulda mükemmel olan notlarım liseye geçmemle Osmanlı'dan beter çöktü. Önceden sayfalarca konuları ezberleyip asla unutmazdım. Hatta hala çoğunu hatırlıyorum. Fakat şu an ezberlediğim basit formülleri bile 1 hafta tekrar etmezsem unutuyorum. Sizce bende dikkat dağınıklığı var mıdır? Ve 11'e geçeceğim bana ne tavsiye edersiniz malum dönemde? Şimdiden teşekkürler.
Ortaokulda kimin yüksek değildi ki? asıl zorluk lisede yaşanır gayet normal bir durum.

Sorun zaten ezberlemede. Ezberlenen bir şey unutulur doğal olarak. İşinin mantığını öğren. Gerçekten öğrenmek istiyorsan o konuyla alakalı soru çöz, pekiştir. Biraz da sorgula :) Bak fen lisesine gidiyorsun, bunları tecrübe edinmen lazımdı çoktan.

Formül demişsin, o formülü ezberlemek yerine o formülü gerektiren sorular çöz. Bu şekilde hafızanda kalır, unutmazsın kolay kolay.

Bizi de yıllardır bu şekilde kandırdılar. Hep ezberlettirdiler. Liseden mezun olduğumda bir sap olamamış gibi hissediyordum kendimi. İtiraf ediyorum bende de kabahat yok değil şimdi :) Ama ne geldiyse başımıza bu ezberci eğitim sistemi yüzünden geldi. O yüzden kendime kendime koçluk yapıyorum artık. :) En iyi verimi bu şekilde alıyorum desem yalan olmaz. Bu şekilde çok daha iyi duruma geldim o eski rezil durumumdan :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı