Lisede sayısal okuyup dil sınavına girmenin dezavantajları var mıdır?

@strigoi, herkes işin kolayına kaçarsa o bölümde yığılma olur ve arkadaş üniversiteyi bitirdiğinde de büyük ihtimalle atanamaz. Arkadaş kendini geliştirmiş bir çevirmen ve iyi bir üniversiteden mezun olsun. Onu kapmayacak bir iş yok.
Haklısın da dediğimiz gibi ortalama bir üniversiteden mezun falan olursa pek şansı yok. Artık Bilkent mi olur, Ege mi olur bilemem ama yani öyle üniversitelere gitmek lazım. Sonra da kendini geliştirmek gerek, yeni bir dil öğrenmek, çevre yapmak manasında gibi. Öyle olursa dediğin gibi onu kapmayacak iş yok ama ben biraz şans işi olarak görüyorum bu tercümanlık/çevirmenlik mesleklerini. İşimi garantiye almak için öğretmenlik düşünüyorum ama 5 sene sonra artık oranın atamaları ne olur ne biter hiç bilmiyorum maalesef. Türkiye günden güne farklılık gösteriyor.

@strigoi, hocam yani mezunları aşırı fazla. Ben de bir öğretmenim, kaldı ki 3 tane şehre yeni ELT bölümü açıldı. Şu an kaçıncı sınıfsınız, bilemiyorum. Ancak ölmez sağ kalırsak bu lafımı hatırlayın, büyük ihtimalle ELT'de tıkanacak.

Ben eşit ağırlıktan dil bölümüne girdim, yabancı dillerde problem yaşamıyorsan sorun olmayacaktır. Puanım eşit ağırlık ve sözel bölümler için yeterleydi, fakat tercihimi dilden yana kullandım; umarım pişman olmam. 🙂

Hocam beni uçurdular. Bir konuda tartışma çıkmıştı. Karşı taraftakinin üslubuyla denk bir üslubla karşılık verdim. Moderatör bir de.
Neyse alıştım zaten. Önceden de yaşamıştım. Bir de yatılı okulda kalıyorum. Suistimal ettikleri için telefon yasak. Hafta sonu eve gelince girebiliyorum. İnşallah kaldırırlar yasağı.

Hocam beni uçurdular. Bir konuda tartışma çıkmıştı. Karşı taraftakinin üslubuyla denk bir üslubla karşılık verdim. Moderatör bir de.
Neyse alıştım zaten. Önceden de yaşamıştım. Bir de yatılı okulda kalıyorum. Suistimal ettikleri için telefon yasak. Hafta sonu eve gelince girebiliyorum. İnşallah kaldırırlar yasağı.
Canınız sağ olsun. Maalesef bir kaç tane böyle moderatör var. Umarım her şey sizin için de çok iyi olur...

Yeni konular

Geri
Yukarı