Lisede zorbalık görmek

Bıçak taşı, spora başla falan anlarımda, gay taklidi yap nedir? Bir de şerefinden mi olsun çocuk.

Bu tür bir durumda zorbalığa sessiz kalmaman gerek. Sende sözlü bir şekilde karşılık ver. Kolay kolay kimse kimse vuramaz. Gerekirse fiziksel olarak karşılık vermeye çalış, fiziğin nasıl bilmiyorum ama güçsüzüm demişsin. Karşındaki adam ortlamanın üstünde 1.90 100 kilo değilse az çok bir şey yapabilirsin. En kötü git okul değiştir.
Spora başlarsa sonucunu alana kadar ya zorbalar ondan sıkılmış yada mezun olmuş falan olurlar. Ayrıca okulda bıçak = disiplin hatta okula bağlı ama işe polisi bile katabilirler.

Spora başlarsa sonucunu alana kadar ya zorbalar ondan sıkılmış ya da mezun olmuş falan olurlar. Ayrıca okulda bıçak = disiplin hatta okula bağlı ama işe polisi bile katabilirler.

En iyi okullarda bile sigara, bıçak vs. her şey var artık. Zaten al bıçağı sapla demedik. Kendini belirli bir seviyede korumak için alabilir. Ya yaşınız küçük ya da liseyi bitireli çok oldu? Bu şekilde konuştuğunuza göre.

En iyi okullarda bile sigara, bıçak vs. her şey var artık. Zaten al bıçağı sapla demedik. Kendini belirli bir seviyede korumak için alabilir. Ya yaşınız küçük ya da liseyi bitireli çok oldu? Bu şekilde konuştuğunuza göre.

Hocam buraya çocukların kavga ettiği video bile atıldı maalesef ki bu konuya cevap vermek için çok geciktiniz.

Goz boyamak icin kisacasi.

Hocam buraya çocukların kavga ettiği video bile atıldı maalesef ki bu konuya cevap vermek için çok geciktiniz.
Hangi konu hocam ?
Link atarmisiniz merak ettim.

Bu tür bir durumda zorbalığa sessiz kalmaman gerek. Sende sözlü bir şekilde karşılık ver. Kolay kolay kimse kimse vuramaz. Gerekirse fiziksel olarak karşılık vermeye çalış, fiziğin nasıl bilmiyorum ama güçsüzüm demişsin. Karşındaki adam ortlamanın üstünde 1.90 100 kilo değilse az çok bir şey yapabilirsin. En kötü git okul değiştir.
Buna katılıyorum. Çoğu kişinin zorbalığı laf atmaktan ibaret. Fiziksel zorbalıkta da çoğu kişi itmeden ileri gidemiyor. O laf atıyorsa sen de at, fiziksel zorbalığa yanaşırsa da elini kolunu çevirir canını yakarsın.

Ayrıca aklıma gelmişken konuya bi yararım olsun. Duruş çok önemli. Dimdik sağlam ve karizmatik durursan kimse sana bulaşmaz helede boyun 170 altı değilse. Ben 12. sınıfım 53 kilo 183 falanım ama genelde giyindiklerimle ve duruşumla vücudumun inceliğini örttüm ( kiloma göre yine biraz gücüm var ama gücüm ile hiç bağlantısı olacak bir duruma girmedim bile ) ayrıca konuşma tarzı falanda çok önemli. Yeni tanıştığın birisi ile direkt rahat ve samimi bir şekilde konuşmaya başlarsan sana zorbalık yapmazlar. Kısacası duruşun ve ağzının laf yapması seni bu durumlara sokmaz ve rahat olursun.

Spora başlarsa sonucunu alana kadar ya zorbalar ondan sıkılmış yada mezun olmuş falan olurlar. Ayrıca okulda bıçak = disiplin hatta okula bağlı ama işe polisi bile katabilirler.
Bu biraz konu sahibinin yaşına bağlı aslında. 9. veya 10. sınıf falansa (ki bence öyle) spor hala iyi bir çözüm.

Merhaba, çok güçsüz bir cocugum en ufak bir şaka yapsalar ayakta duramiyorum ve zorbalik yapan cok ogrenci var. Evet herkesin klasik onerisi hoca ve mudur yardimcisina soylemek, ama artik bunlar eskide kaldi cunku olmuyor. Olan olaylar takip edilmiyor, aradan cikariliyor. Simdi bana zorbalik yapsalar, sikayet etseler okul cikisinda belki de beni taninmayacak hale getirecekler. Bu yuzden guclenmek istiyorum. Liseye gidiyorum onerileriniz varsa teşekkür ederim.
Tek takılma eğer tek takılıyorsan tabii, ikincisi sözel olarak karşılık ver, fiziken de gerekirse kavga et (gücünün hiç bir önemi yok, kavga etmeni beklemedikleri için ezik muamelesi yapıyorlar) ya da böyle maymun maymun işlerle uğraşma daha iyi bir okula geç çevrende varsa.

Geri
Yukarı