Liselerdeki zorbalık ve disiplinsizliğin sonu ne olacak?

Açıkçası herkes ders dinlemeyi, okula gitmeyi sevmeyebilir. Ama bu demek olmuyor ki bu kişiler serseri olacak. Aslında en büyük problem öğrencileri ayrıştırmakta bence.

Allah'a şükür dayak yediğim yok bizim sınıftan bir çocuga her gün 1TL verıyorum sağ olsun kuyruğum gibi peşimde dolanıyor koruyor '50 kuruştu ya dolar artınca herhalde ona da zam geldı'.

Eğitim sisteminde düzgün bir şey yok ki bunlar düzelsin.

En iyi çözümü, iyi bir liseye gitmekten başka bir şey değil. İyi ve düzgün bir lisede değilseniz bu tür şeylerle karşılaşmanız oldukça doğal, normalde karşılaşmamanız lazım ama sistem bunu engelleyemiyor. Tek kötü olduğu tarafı bu olsa yine iyi.

Yasaklar seni doğruya götürmez. Sadece bir süreliğine görmek istediğini görürsün. Eğer o insanı değiştirmek istiyorsan küçüklükten ahlaki eğitimini vereceksin. Boşuna demiyorlar ağac yaşken eğilir diye. Yani belli bir yaşa gelmiş adama sen bu renk kırmızı diye bağırsan bile bana göre pembe moruk deyip gülecektir.
O konuda haklısınz ama bu dediğiniz için büyük bir eğitim devrimi yapmak lazım ülkeye. Bunu da şuan yapacak birileri yok. Yapılsada şu anki nesil buna alışamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı