Lisenin İlk Günü

Ben 2 lise değiştirdim ve her ikisinede sivil gittim hiç bir sorun olmadı. Bir tavsiye istersen sana gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim. Herkes ile konuşmak için yer arama otur yerine telefon benim gittiğim okullarda serbest idi senin gideceğin okulda'da serbest ise telefonuna bak tenefüslerde değil ise kitap oku. Yanına biri gelirse konuş tabii ki ama ben birinin yanına gitmekten yana değilim. Salak tipler var biraz.

Edit: Kesinlikle kendini ezdirme, kendini ezdirirsen 4 yıl üzerinden geçerler.

Hocam memleketin durumu ortada. Başka çare mi var?
Tamam dediğiniz doğru ama bu kadarına gerek yok kanımca. 9 ve 10. sınıflarda öğrenciden zaten sadece ortaöğretim başarı puanını yüksek tutması isteniyor. 11 ve 12. sınıfta güzel çalışmayla iyi bir üniversiteye rahatlıkla gidilir.

Sanki liseye geçince birşey değişiyor olum Türkiyedesin öyle dizilerde gördüğün gibi bir olay yok normal git işte. Tek farkı sınıfında daha fazla sigara içmenin ve alkol kullanmanın havalı olduğunu düşünen ergen olucak benim lise hakkındaki görüşlerim bunlar. Lütfen linç etmeyin haksızda diyemezsiniz.

Sanki liseye geçince birşey değişiyor olum Türkiyedesin öyle dizilerde gördüğün gibi bir olay yok normal git işte. Tek farkı sınıfında daha fazla sigara içmenin ve alkol kullanmanın havalı olduğunu düşünen ergen olucak benim lise hakkındaki görüşlerim bunlar. Lütfen linç etmeyin haksızda diyemezsiniz.
Ne linci haklısınız zaten. Boş boş tuvalete gidip sigara içenler felan var işte. Lisede kötü arkadaşlıklar gerçekten insanları kötü yola sürüklüyor.

Tamam dediğiniz doğru ama bu kadarına gerek yok kanımca. 9 ve 10. sınıflarda öğrenciden zaten sadece ortaöğretim başarı puanını yüksek tutması isteniyor. 11 ve 12. sınıfta güzel çalışmayla iyi bir üniversiteye rahatlıkla gidilir.
9.sınıfın başından beri günlük 4-5 saat çalışıp ders çalışamıyorum ben ya diye gezen tiplerle birlikte okuyorum. Bu adamlar 9'da derse başladıkları için farkı başta atıyorlar zaten. Kuzenim 11.sınıfta başlamaya başladı benim gibi oda biraz boşlamıştı adam gece yarılarına kadar çalışıp 24.000'e girdi. Herkes de gece yarısına kadar çalışacak irade olduğunu düşünmüyorum. En azından ben o kadar yapamam. 9 ve 10'da ne kadar sıkı tutarsa o doğrultuda başarma şansı artıyo.

Ne linci haklısınız zaten. Boş boş tuvalete gidip sigara içenler felan var işte. Lisede kötü arkadaşlıklar gerçekten insanları kötü yola sürüklüyor.
Aynen öyle liseye geçtim sınıfı tanıma aşamasında iyi güzel sonra hepsi dökülmeye başladı sigara ve alkol kullandıklarını öğrendim bu arada sınıfta 4 erkektik. Bende full kitap okuyarak geçirdim dönemi ve aynı sınıftayım yine aynı şekilde devam edicem kitap okuyacağım tenefüslerde. Bu arada evet sigara içenle arkadaş falan olmam hiç kusura bakmasın en yakın arkadaşım bile olsa bağımı keserim bağımlılık yapıyorda iş sende arkadaşım istersen bırakırsın hiç kusura bakma. Ben yine ban yicem uygunsuz üsluptan 1 gün sonra görüşmek üzere.

1-Lisede çok pislik arsız insanlar vardır onlardan uzak dur !
2-Kendini sakın ezdirme eğer ezdirirsen ilerde çok başın ağrır her istediklerini yapmak zorunda kalırsın !
3-Kız tavlayacam sevgili yapacam triplerine girme sakın HAYATIN ZEHİR OLUR .
4-Cool takıl gidip arkadaş edineyim triplerine de girme. Akışına bırak arkadaş edinirsin zaten her türlü
5-Herkesle dost kanka olma merhaba merhaba takıl sadece çıkarcı insan çoktur lisede 1-2 tane sağlam dostun olsun yeter
6-Sakın not tutmamazlık yapma sınav günü geldiğinde eyvah eyvah keşke not tutsaydım dersin.
7-Ve de fazla devamsızlık yapma.

Vee son olarak biri senden para istediği zaman sakın verme.

9. sınıfın başından beri günlük 4-5 saat çalışıp ders çalışamıyorum ben ya diye gezen tiplerle birlikte okuyorum. Bu adamlar 9'da derse başladıkları için farkı başta atıyorlar zaten. Kuzenim 11. sınıfta başlamaya başladı benim gibi o da biraz boşlamıştı adam gece yarılarına kadar çalışıp 24.000 girdi. Herkes de gece yarısına kadar çalışacak irade olduğunu düşünmüyorum. En azından ben o kadar yapamam. 9 ve 10'da ne kadar sıkı tutarsa o doğrultuda başarma şansı artıyor.
Anlattığınız şeyin kapasite, şans ve doğru çalışma ile alakası da var. Sadece 12'de çalışıp da ilk 10K giren kişiler de var. Gece geç saatlere kadar da çalışmadı yani. Bence kuzeniniz kendini fazla kastığı için 24K girmiş ki küçümsemiyorum bu dereceyi. Ama çok daha iyi not alabilirdi.

Şu ana kadar güzel konuşsak da konunun ikili tartışmaya dönme riski var. Arkadaşın konusu dağılsın istemiyorum. O yüzden siz bana dönüş yapsanız bile cevap vermeyi düşünmüyorum, fikrinize saygı duyuyorum, iyi akşamlar.
Aynen öyle liseye geçtim sınıfı tanıma aşamasında iyi güzel sonra hepsi dökülmeye başladı sigara ve alkol kullandıklarını öğrendim bu arada sınıfta 4 erkektik. Bende full kitap okuyarak geçirdim dönemi ve aynı sınıftayım yine aynı şekilde devam edeceğim kitap okuyacağım tenefüslerde. Bu arada evet sigara içenle arkadaş falan olmam hiç kusura bakmasın en yakın arkadaşım bile olsa bağımı keserim bağımlılık yapıyor da iş sende arkadaşım istersen bırakırsın hiç kusura bakma. Ben yine ban yiyeceğim uygunsuz üsluptan 1 gün sonra görüşmek üzere.
Uygunsuz bir uslüp kullandığınızı düşünmüyorum, sadece doğruları söylüyorsunuz. Ben de sigara içenle arkadaşlık yapmak istemem. Bu tamamen kişinin kendi tercihi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı