Lisenin İlk Günü

Okula biraz geç git, sınıfına geçerken kapıyı tekmele, içerideki ortama hiç takılmadan tebeşiri al ve koca tahtaya büyük harflerle adını yaz.
Unutmadan arka cebinden winston sigaranı çıkar, güzelce yak. Sessiz halde duran o güzel bakışları seyret...
Çünkü bir daha göremezsin.

Üstteki arkadaşın bir cümlesi doğru. Sınıftakilerle tanışırken, kendini iyi birisi olarak tanıt, ağırdan sat. Gülümse(erkeklere değil). Her türlü kazanırsın. Önünde 4 sene var ne dediğimi şimdi anlamayabilirsin ama ileride anlarsın.

Kayıt yaptırırken formayı sor. Bazılarında forma olmuyor. İlkokulda nasıl olduysa öyle. Yanına biri oturursa tanışırsın. İstersen teneffüste tanışırsın. İstesen de istemesen de sınıfın çoğunu yıl sonuna kadar en azından isim şeklinde tanırsın zaten. 1-2 ay içinde her şey oturur. Zaten hocalar genelde ilk günlerde öğrencilerin kendilerini tanıtmalarını söylüyorlar ders başında. Yanına not alabileceğin bir defter al. Kitapları kafalarına göre veriyorlar ama çanta da götürmen yararına olabilir. Ne zaman oldu hatırlamıyorum ama 3. hafta anca kitapları aldığımızı biliyorum.

Normal sıradan bir gün kasmaya gerek yok :) Kendini üste çıkarmak isteyen birkaç aptal çıkabilir sınıfında. Laf söylerlerse sende söyle. Cevap vermezsen üstüne gelirler. Utangaç olma. Genelde sigara içip kızlara hava atmaya çalışan ergenler topluluğu vardır. Bunlara katılmanı önermem. Sınıfında tanıdıkların çıkarsa 1-0 önde başlarsın. Bu arada ilk hafta tanışıp sohbet ettiğin bazı insanlardan 1-2 ay sonra nefret edebilirsin. Arkadaşlarını iyi seçmen gerekir hemen yakın olma derim :)

İlk günü boşver de 10 Ağustos gibi yavaştan video izleyerek ders çalışmaya başla. Ortammış kız arkadaşmış hepsini salla gitsin bi yararı yok sana. (Daha bi yararlarını görmedim hesap kitlemelerinden başka) Sınavdan eğer yüksek alıp girdiysen liseye kendine zekiyim diye çok güvenme dibe iniverirsin. (Teog'tan 492 aldım diye ben yaparım moruk havasında 2 sene aptal gibi dolaştım.) Günü gününe dersini takip et gerisi önemli değil. Ayrıca sevgili yapıcam diye şekilden şekile girmeyin aga ya:)

İlk günü boşver de 10 Ağustos gibi yavaştan video izleyerek ders çalışmaya başla. Ortammış kız arkadaşmış hepsini salla gitsin bi yararı yok sana. (Daha bi yararlarını görmedim hesap kitlemelerinden başka) Sınavdan eğer yüksek alıp girdiysen liseye kendine zekiyim diye çok güvenme dibe iniverirsin. (Teog'tan 492 aldım diye ben yaparım moruk havasında 2 sene aptal gibi dolaştım.) Günü gününe dersini takip et gerisi önemli değil. Ayrıca sevgili yapıcam diye şekilden şekile girmeyin aga ya:)
Dostum fazla abartmıyor musun? Daha liseye yeni başlayacak birinin 10 Ağustos'da ders çalışmaya başlaması bana pek zevkli gelmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı