Liseye gidenlerin ortalaması kaç?

Matematik ilk sınav 57 ikincisi 27… berbat durumda ortalamam şuan 67. Diğer derslerde girilirse 70’e tamamlanacak umarım. Yanlış anlamayın ben mql değilim hocalar çok zor soruyor. Okulda matematikten en yüksek not 55. Böyle bir şey olabilir mi ya? Az el insaf. Neymiş efenim, şu andan itibaren zorlamazsak çalışmazmışız. Zaten az olan umudumun içinden geçtiler.
Çok saçma gerçekten bence herkesin aynı sınavı olması gerekiyor artık nasıl ayarlanır bilmiyorum ya da zorluk düzeyleri aynı olmalı kesinlikle.

Sözlüsüz şu anda 96. Son sınıfım.
Süper hocam, iyi çalışmalar dilerim. Hedefiniz nedir?

Her okul her hoca her sınav aynı değil. 9.sınıf tarih hocamız kitabı açtırıp bir şeyler okuturdu kitabı çalışsak bile kitaptan soru çıkmazdı resmen. 10.sınıftayım tarih hocam kitaptaki her şeyi adamakıllı sordu ve 95 aldım. Tüm derslerin sınavını bir okul kolay sorar diğer okul zor sorar o yüzden konu sahibi kıyas yapmasın ortalaması düşük olanlarda üzülmesin. 10.sınıf 63 ortalamam var.

Her okul her hoca her sınav aynı değil. 9.sınıf tarih hocamız kitabı açtırıp bir şeyler okuturdu kitabı çalışsak bile kitaptan soru çıkmazdı resmen. 10.sınıftayım tarih hocam kitaptaki her şeyi adamakıllı sordu ve 95 aldım. Tüm derslerin sınavını bir okul kolay sorar diğer okul zor sorar o yüzden konu sahibi kıyas yapmasın ortalaması düşük olanlarda üzülmesin. 10.sınıf 63 ortalamam var.
Tabii ki de kıyas yapmak için açılmadı bu konu. Okullarda sınavlar adil yapılmıyor, mesela ben İstanbul'da oturuyorum siz Ankara'da oturuyorsunuz girdiğimiz matematik sınavları farklı, farklılığı geçtim zorluklarının arasında dağlar kadar fark olabiliyor. Bu konunun sonu çok uzun yerlere bağlanır.

Özellikle 9. sınıf olmak üzere liselerin artık ne kadar kalitesiz bir sınav dizaynına sahip olduğunu görmüş olduk. Eskiden 80 ortalamaya çıkabilen birisine sınıf hocası ilk sıradan onur belgesi takdim ederdi artık çok rahat olduğundan mütevellit pek bir şey yapmıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı