Liseye hiç gitmediğim için ne kaybettim?

Tüm dediklerimi size ithafen söylemedim zaten sıkıntı değil. Verdiğiniz örnekte gayet haklısınız, mol hesaplaması sayısalcı olmayan hatta bırak sayısalı, kimyayla ilgilenmeyecek adamın hiçbir işine yaramaz. Zaten Türk eğitim sistemini asla savunmadım fark ettiyseniz, gerçekten berbat bir sistem. Mol konusu harbiden 11. sınıfta olmalı, gerçi 11'de de var ama 10. sınıfta da vardı sanırım. Keşke 9 ve 10. sınıfa daha genele hitap eden, düşünmeyi teşvik eden dersleri daha çok koysalardı ama kavramların içini boşaltıp ezber yaptırmaktan başka hiçbir işe yaramayan iğrenç bir sistemin içerisindeyiz. Yine de bu berbat sisteme rağmen 21. yüzyılda cahil kalmamalı ve alabildiğimiz her bilgiyi beynimize doldurmalıyız, sistem düzelene kadar böyle yapılmalı. Gerçi ben mezun oldum artık iş benden geçti ama durum bu.

Askerlik yapabilir misin eğer yapamıyorsan çok çalışman gerekecek he gerçi liseyi okudum da bana pek bir faydası dokunmadı ama yine de sen çalışmana bak

Ne demiş bir büyüğümüz cehalet en büyük erdemdir. Açıktanmış örgünmüş liseymiş üniversiteymiş gerek yok. Alfabeyi ve bakkal hesabını öğrendiğin an ilk okul terk yap gir ticarete işi öğren, orta okul lise yaşlarında bu kez gir siyasete artı sağlam bir cemaate. 25 yaşına geldiğinde profesöre ayakkabını cilalattırsın. Türkiye burası gençler; yazarı, profesörü, öğretmeni, hakimi, subayı hep içerdeyken ilk okul terk, cehalet erdemiyle kutsanmış vatandaşlarımız ise ülkenin en önemli koltuklarına kurulmuş dolar üzerinden aynı anda 5-10 maaş alıp keyiflerine bakıyorlar. Kısaca okumayın okutmayın arkadaşlar. Yıkılsın okullar!!! Yaşasın cehalet!!!

Mesajını beğenmemem neden zoruna gidiyor? Fikirlerin mantıksız geliyor disslike atıyorum kendi kendine konuşup etiket atmaya gerek yok. Aynı fikirde olmak zorunda değiliz.

Mesajını beğenmemem neden zoruna gidiyor? Fikirlerin mantıksız geliyor disslike atıyorum kendi kendine konuşup etiket atmaya gerek yok. Aynı fikirde olmak zorunda değiliz.
Sadece fikirlerimi belirttiğim yorumlara dislike atsaydın laf etmezdim, fikir belirtmeyip soru sorduğuma da atmışsın Ya bir sıkıntın var ya da kudurukluğun.

Fikirlerin saçma geldiği için, ve disslike atmak anormal bir şey olmamasına rağmen etiket attın diye attım o diss'leri.
Neden attıklarını sordum çünkü merak ettim. Harbiden merak ettim, ben neden milleti dislike attın diye azarlayayım. Karşıt düşüncede olanların fikirlerini merak ettiğim için sordum. Ama sanırım hiçbirinizin bu konuda kayda değer bir fikri yok çünkü biriniz dışında kimse kendini ifade edemedi, çoğunuz direkt geçiştirme amaçlı yazılan cevaplarla saldırmayı tercih etti.

Kayda değer bir fikrim var ancak belirtmeyi tercih etmiyorum. Hayırlı akşamlar.

Kayda değer bir fikrim var ancak belirtmeyi tercih etmiyorum. Hayırlı akşamlar.
Kayda değer bir fikrin olup da kendini bu şekilde ifade ediyorsan senin kararın. Bırak kayda değmesini, bir fikrinin bile olduğunu düşünmüyorum ama açıkçası umurumda değil. İyi akşamlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…