Liseye hiç gitmediğim için ne kaybettim?

Lise 2. sınıfa gidiyorum, inan bana dostum hiçbir şey kaybetmedin, okuduğum lisede sosyal ortam, yönetim, disiplin anlayışı, dersler ve öğretmenler berbat. Gitmemek ile iyi yapmışsın, şu anda her fırsatta okuldan kaçmaya çalışan biri olarak söylüyorum yoruyor dostum, hakikaten çok yoruyor bana hitap eden kimse bulunmuyor, 1500 kişilik okulda 2 tane arkadaşım var sadece. Her sabah 7 de kalkmak, hocaların kaprislerini çekmek ve okulda espri ve mizah anlayışı bulunmayan cahil hayvanlarla birlikte saat 8'den 16'ya kadar aynı ortamda bulunmak çoğu zaman beni bunalıma sokuyor. Yani liseye gitmeden de hayatın anlamı oluyor.

Merhaba, öncelikle yaşım 18. Ben ortaokulda 2 sene devamsızlıktan sınıfta kaldım, müdür bana kafayı takmış. 3 kere sınıfımı değiştirdi, çok oynadılar benimle. Okuldan soğuttular beni, ben de gitmek istemedim. Liseye 1 gün bile gitmeden bayağı depresyona girdim, liseye falan kayıt olmadım. Sonra açığa aldım, 2 yılda bitireceğim inşallah. O 2 yılda full dershaneye gideceğim, üniversite sınavına hazırlanacağım. Sizce liseye gitmeyerek ne kaybettim? Çok üzülüyorum. Şu ortada yaşadıklarımı lisede yaşasaydım gram koymazdı ama ortaokulda yaşamak liseye gitmemek çok koydu. Ben de isterdim o ortamı görmeyi, gitmeyi ama olmadı. Ne kaybettim sizce?
Hocam hicbisey kaybetmediniz lise hocalarin sahte samimiyetleri ve guvensiz arkadaslardan ibaret

Geri
Yukarı