Liseye hiç gitmediğim için ne kaybettim?

İleride hiçbir işime yaramayacak ilgilenmiyorum da niye zamanımı çalsın en güzeli açık lise. Öğrenmek isteyen öğrenir iş hayatında ne işime yarayacak? Bana kimya mi soracaklar.
Ben mi anlatamıyorum anlamak mı istemiyorsun? İş hayatından bahsetmiyorum burada. Kimyayı da fiziği de öğreneceksin. İş hayatında işine yarasa da öğreneceksin yaramasa da. Pozitif bilimleri en azından temel seviyede öğrenmek zorundasın. Artık şu iş hayatını argüman olarak kullanmayın çünkü tartışmanın içerisinde bile değil.

Ben mi anlatamıyorum anlamak mı istemiyorsun? İş hayatından bahsetmiyorum burada. Kimyayı da fiziği de öğreneceksin. İş hayatında işine yarasa da öğreneceksin yaramasa da. Pozitif bilimleri en azından temel seviyede öğrenmek zorundasın. Artık şu iş hayatını argüman olarak kullanmayın çünkü tartışmanın içerisinde bile değil.

Öyle bir şey yok kim öğreneceksin diyor? Emir vererek de konuşma niye işime yaramayacak şeyi öğreneyim bana hava hoş bitirdim liseyi çoktan kimya biyoloji gereksiz derslerdir ister kabul et ister etme.

Merhaba, öncelikle yaşım 18. Ben ortaokulda 2 sene devamsızlıktan sınıfta kaldım, müdür bana kafayı takmış. 3 kere sınıfımı değiştirdi, çok oynadılar benimle. Okuldan soğuttular beni, ben de gitmek istemedim. Liseye 1 gün bile gitmeden bayağı depresyona girdim, liseye falan kayıt olmadım. Sonra açığa aldım, 2 yılda bitireceğim inşallah. O 2 yılda full dershaneye gideceğim, üniversite sınavına hazırlanacağım. Sizce liseye gitmeyerek ne kaybettim? Çok üzülüyorum. Şu ortada yaşadıklarımı lisede yaşasaydım gram koymazdı ama ortaokulda yaşamak liseye gitmemek çok koydu. Ben de isterdim o ortamı görmeyi, gitmeyi ama olmadı. Ne kaybettim sizce?

Tam bir cevap vermek zor çünkü sosyal ortam da eğitim de okuldan okula değişiyor, A okulundaki süper hoca B okulunda olmayabiliyor; B okulundaki müthiş arkadaş ortamı da A okulunda olmayabiliyor. Bu kısmın tam bir cevabı olduğunu düşünmüyorum bu yüzden.

Öyle bir şey yok kim öğreneceksin diyor? Emir vererek de konuşma niye işime yaramayacak şeyi öğreneyim bana hava hoş bitirdim liseyi çoktan kimya biyoloji gereksiz derslerdir ister kabul et ister etme.
Bu kadar küçük düşünen birini daha görmedim :D Adam dersleri işime yarar/yaramaz diye sınıflandırmış. Hadi ileri seviye derslerden bahsetsen, ileri kimya, ileri biyolojiden bahsetsen laf etmeyeceğim sonuçta onları öğrenip öğrenmemek kişinin kararına bağlı, ama temel bilimleri öğrenmeyi reddetmek cehaletin ta kendisidir. Umarım ileride çocukların olursa onları bu kafa yapısıyla yetiştirmezsin, başka bir temennim yok.

Merhaba, öncelikle yaşım 18. Ben ortaokulda 2 sene devamsızlıktan sınıfta kaldım, müdür bana kafayı takmış. 3 kere sınıfımı değiştirdi, çok oynadılar benimle. Okuldan soğuttular beni, ben de gitmek istemedim. Liseye 1 gün bile gitmeden bayağı depresyona girdim, liseye falan kayıt olmadım. Sonra açığa aldım, 2 yılda bitireceğim inşallah. O 2 yılda full dershaneye gideceğim, üniversite sınavına hazırlanacağım. Sizce liseye gitmeyerek ne kaybettim? Çok üzülüyorum. Şu ortada yaşadıklarımı lisede yaşasaydım gram koymazdı ama ortaokulda yaşamak liseye gitmemek çok koydu. Ben de isterdim o ortamı görmeyi, gitmeyi ama olmadı. Ne kaybettim sizce?
Hiç birşey kaybetmedin keşke bende açık liseye geçebilsem.

Kardeşim eğitim olarak bir şey kaybetmezsin kendini çok fazla geliştirsin zaman kaybın çok azalır ama anı olarak bir şeyler kaybedersin belki benim okuduğum meslek lisesi iyidir bilmem ama üniversite de okudum ama üniversite arkadaşlıkları hep çıkar üstüne buna dikkat et en iyi arkadaşlarım lise arkadaşlarım nedense

Merhaba, öncelikle yaşım 18. ben ortaokulda 2 sene devamsızlıktan sınıfta kaldım, müdür bana kafayı takmış. 3 kere sınıfımı değiştirdi, çok oynadılar benimle. Okuldan soğuttular beni, ben de gitmek istemedim. Liseye 1 gün bile gitmeden bayağı depresyona girdim, liseye falan kayıt olmadım. Sonra açığa aldım, 2 yılda bitireceğim inşallah. O 2 yılda Full dershaneye gideceğim, üniversite sınavına hazırlanacağım. Sizce liseye gitmeyerek ne kaybettim? Çok üzülüyorum. Şu ortada yaşadıklarımı lisede yaşasaydım gram koymazdı ama ortaokulda yaşamak liseye gitmemek çok koydu. Ben de isterdim o ortamı görmeyi, gitmeyi ama olmadı. Ne kaybettim sizce?

Ah be çok şey kaçır mışsın vallahi çok üzüldüm herkes liseye gitmeli bir kez.

Yeni konular

Geri
Yukarı