Logitech G G733 vs G PRO X Wireless

Bluetooth özelliği olmadığını konu sahibine söyledim detaylı açıklama yaparak. Daha G PRO X'te Bluetooth olup olmadığını bile bilmeyen birisinin mesajımı eleştirmesi ironik.

Belli ki sizin için cümlelerimi sonuna kadar açmam gerekiyor çünkü bir önceki mesajımda G PRO X'in BT özelliğinin olduğuna dair bir şey demedim. Konu sahibinin BT özelliğini bir artı olarak gördüğüne vurgu yaptım. Umarım sizin için yeterince açık olmuştur.

Belli ki sizin için cümlelerimi sonuna kadar açmam gerekiyor çünkü bir önceki mesajımda G PRO X'in BT özelliğinin olduğuna dair bir şey demedim. Konu sahibinin BT özelliğini bir artı olarak gördüğüne vurgu yaptım. Umarım sizin için yeterince açık olmuştur.
Adam BT özelliğini önemsese neden Bluetooth olan bir kulaklık ile Bluetooth olmayan bir kulaklığı kıyaslasın? Bluetooth'un ekstradan varolması onu kullanacağı veya onu istediği anlamına gelmez.

Tamamdır hocam. Siz mesajları okumamaya devam edin. 👍🏿
Konu sahibinin istemediği ve sözünü etmediği şeyleri sözünü etmiş gibi yazmanız komik. Konu sahibi hiçbir mesajında telefonumda da kullanacağım dememiş, Bluetooth istiyorum da dememiş. Sadece Bluetooth olması bir artı demiş. Saçma sapan çıkarımlar yapmayın. Kaldı ki oyuncu kulaklığı aradığını kendisi belirtmiş.
Belli başlı oyuncular için ekipman üreten bilindik markalar arasında kulaklık olarak en iyi performans hangi markada?
Oyuncu kulaklığı arayan adam neden telefonda kullansın veya dışarıda kullansın? Bunu anlayamıyorsunuz bir de bana laf ediyorsunuz. Ortada okunacak bir mesaj yok, çünkü konu sahibi böyle bir şey yazmamış.

G PRO X Wireless'te Bluetooth yok, G PRO X 2 Wireless'te Bluetooth var. Oncelikle bunu duzeltelim. Ek olarak G PRO X 2 Wireless henuz Turkiye'ye gelmedi.

Bu karsilastirmada hangisi ucuz ise onu sec. Cunku 1800 TL'lik bir fark yok.
G PRO X 2 Türkiye'de ne zaman satılmaya başlanacak acaba. Geçen hafta distribütöre vs. mail attım bi cevap bile dönmeye tenezzül etmediler maillerine baktıklarını bile sanmıyorum.

G PRO X 2 Türkiye'de ne zaman satılmaya başlanacak acaba. Geçen hafta distribütöre vs. mail attım bi cevap bile dönmeye tenezzül etmediler maillerine baktıklarını bile sanmıyorum.
Beklemeni tavsiye etmem. Cunku incelemelerine bakacak olursak 1. versiyonu daha iyi gozukuyor tune olarak. 2. versiyon daha cok "Bluetooth ekleyelim bir de grafen koyalim havali gozuksun fiyati da saplayalim." kulakligi olmus.

Beklemeni tavsiye etmem. Cunku incelemelerine bakacak olursak 1. versiyonu daha iyi gozukuyor tune olarak. 2. versiyon daha cok "Bluetooth ekleyelim bir de grafen koyalim havali gozuksun fiyati da saplayalim." kulakligi olmus.
Katılmıyorum. Grafen sürücüsünün havalı "gözükmesinden" çok ses kalitesini daha da arttırmış özellikle basslarda. Bu sayede oyunlarda daha sinematik bir deneyim sunmuş. Hangi incelemede 2.sinin 1.sinden kötü olduğunu izledin? Bluetooth olması da büyük avantaj bence.

Katılmıyorum. Grafen sürücüsünün havalı "gözükmesinden" çok ses kalitesini daha da arttırmış özellikle basslarda. Bu sayede oyunlarda daha sinematik bir deneyim sunmuş. Hangi incelemede 2.sinin 1.sinden kötü olduğunu izledin? Bluetooth olması da büyük avantaj bence.
Grafenin etkisi distortiona olur. Ancak grafen kullanılmasına rağmen ne yazık ki distortiona pek de etkisi olmamış. Ki zaten G PRO X Wireless de bass olarak gayet iyiydi. G PRO X 2 Wireless'in bass konusunda iyi olmasının sebebi grafen değil. Kaldı ki G PRO X 2'de resmen tiz diye bir şey yok.

Yeşil çizgi referans, pembe çizgi G PRO X 2, kırmızı çizgi ise 7.1 aktif edilmiş hali.

1689272373586.png

Gördüğün gibi tizlerde rezalet. Tizlerin bu denli kötü olması da oyunlarda ses kasma deneyimi açısından kötü.
Buradan da kıyaslama yapabilirsin yine. Doğrudan 2 kulaklığın kıyaslaması.

1689272557479.png

Göreceğin üzere G PRO X'in hedefe olan yakınlığı daha iyi. 2. versiyonda tizler hep hedefin aşağısında.

1689272616735.png

Bu arada yurt dışında G PRO X 2 Wireless'i herkes komik fiyatlandırmasından ötürü eleştiriyor.

Bluetooth olması da büyük avantaj bence.
Ayrıca 263ms SBC Bluetooth'un neresi avantaj :ROFL: Oyuncu kulaklığında 263ms bir Bluetooth kabul edilemez. Ya hiç koymayacaksın ya da düzgün koyacaksın. İş olsun diye koymuşlar resmen.

1689272730443.png

Grafenin etkisi distortiona olur. Ancak grafen kullanılmasına rağmen ne yazık ki distortiona pek de etkisi olmamış. Ki zaten G PRO X Wireless de bass olarak gayet iyiydi. G PRO X 2 Wireless'in bass konusunda iyi olmasının sebebi grafen değil. Kaldı ki G PRO X 2'de resmen tiz diye bir şey yok.

Yeşil çizgi referans, pembe çizgi G PRO X 2, kırmızı çizgi ise 7.1 aktif edilmiş hali.

Eki Görüntüle 1860800

Gördüğün gibi tizlerde rezalet. Tizlerin bu denli kötü olması da oyunlarda ses kasma deneyimi açısından kötü.
Buradan da kıyaslama yapabilirsin yine. Doğrudan 2 kulaklığın kıyaslaması.

Eki Görüntüle 1860805
Göreceğin üzere G PRO X'in hedefe olan yakınlığı daha iyi. 2. versiyonda tizler hep hedefin aşağısında.

Eki Görüntüle 1860807

Bu arada yurt dışında G PRO X 2 Wireless'i herkes komik fiyatlandırmasından ötürü eleştiriyor.

Ayrıca 263ms SBC Bluetooth'un neresi avantaj :ROFL: Oyuncu kulaklığında 263ms bir Bluetooth kabul edilemez. Ya hiç koymayacaksın ya da düzgün koyacaksın. İş olsun diye koymuşlar resmen.

Eki Görüntüle 1860809
Tizler hariç neredeyse her konuda G PRO X 2'nin puanları yüksek çıkmış. Attığın linkteki incelemeyi okuduğuna emin misin yoksa sadece tizlere indirip o kısmı mı attın?

Ses kasma deneyimi kötü olur derken? Senin attığın rtings'te kulakla ses kasmasının iyi olduğunu övmüşler hatta test olarak Valorant'ı test etmişler. Daha ses kasılacak hangi oyun var?

Bataryasının 20 saatten 50 saate çıkmasından hiç bahsetmemişsin ne hikmetse 🤣

Ayrıca true wireless bir kulaklığa sahip olduğuna emin misin? Telefonda Apple Airpods Pro kullanıyorum hissedilen gecikme neredeyse 0. G PRO X 2'nin ms değerleri Airpods Pro'dan daha iyi. Telefondan CS, Valorant vs. oynamıyorsan 20-30 ms kimsenin umrunda olmaz. Apple Arcade'den oynanacak oyunda 20 ms gecikmeli ses alsam ne olur? 🤣

Yine rtings'te senin çok övdüğün kulaklığın puanları G PRO X 2'den düşük ne hikmetse 🤣

Profiline girip baktım da yakın zamanda G PRO X'in 1. versiyonunu almışsın G PRO X 2'yi neden bu kadar yerdiğin belli oldu. Ben bir ürün alsam ve 1 ay sonra o ürünün yeni versiyonu çıksa ben de sindiremezdim herhalde. 🤣

1689288050418.png

1689288327254.png

@werutaasu99 aldın mı bilmiyorum ama şu an G Pro X Wireless 6800 TL olmuş 😂 asla bu fiyata alınmaz! Razer Barracuda Wireless 3400 TL. al geç. Bununda fiyatı artar yakında

Ek olarak G PRO X 2 Wireless henuz Turkiye'ye gelmedi.
Zaten gelse kim bilir kaç para olur acaba, dolar olmuş 26.10 ! 😬

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı