Logitech G29 Direksiyon Takılı Kalıyor

Aga bendede bi sorun var. Mesela sağ sol dönüşlerde F1 oynarken direksiyonu tam çevirince boşluğa düşüyor gibi tak tak ses çıkarıyor. Bi de körblere temas edince direksiyon boşa çıkıyor. Yardımcı olursan sevinirim.
O direksiyonun özelliği. FFB (Force Feedback) denilen şey o. yanlış yok direksiyonda. Bir yerden sonra takılmalı zaten direksiyon çevirmemen gerekiyor o kadar.

O direksiyonun özelliği. FFB (Force Feedback) denilen şey o. yanlış yok direksiyonda. Bir yerden sonra takılmalı zaten direksiyon çevirmemen gerekiyor o kadar.
Hacı çevirmeden o keskin virajı dönmenin yolu yokki. Mecbur çeviriyorum. Yani onun olmaması için yapilabilecek bişey yok mu?

Hacı çevirmeden o keskin virajı dönmenin yolu yokki. Mecbur çeviriyorum. Yani onun olmaması için yapilabilecek bişey yok mu?
Direksiyonu kontrol etmeyi öğrenmen lazım ya da eğer dediğin şey gerçekten direksiyon sıkıntısı değilde FFB'yi azaltıp deneyebilirsin. Böylece direksiyona daha az güç uygulaman gerekir.

Müsait olduğunda dönüş yaparsın, bağlanırım. Zaten hayatım şubelere bağlanıp problem çözmekle geçiyor :)
Dostum şuan g923 kullanıyorum. alalı 1 ay olmadı ikinci kez kuruyorum. ilk kurduğumda sorun yoktu forza oynadım. sonra ets girdim gaz takılı kaldı menüde. sonra oyunu kapatıp seti söktüm. bugün ikinci kez kurdum gaz pedalı takılı görünüyor. lg hub sıfırladım. başka pcde dahi denedim sorun aynı. sorun ne olabilir?

Selamlar arkadaşlar. Kısaca yazacağım. Bir Logitech G29 direksiyon setim var ve oyunlara girince (F1 2018 ve ETS 2) direksiyon sola dönük bir şekilde kalıyor, ve gaz ile fren sanki yer değiştirmiş gibi çalışıyor. Bazen frene bastığımda gaza basmış olarak gözüküyor. Ama asıl sorunum direksiyonun takılı kalması. Servise götürmeyi düşünüyorum sanırım fiziksel bir şey olabilir ama eğer bir fikriniz varsa yazılımsal olarak lütfen yazın. Teşekkürler.

Logitech'in Gaming software uygulamasını indir açtıntan sonra G29 direksiyonun orada gözükecektir. O kısma bastıktan sonra yeni oyunları tara var sağ üstte ona bas sonra oynayacağın oyunu seç sonra düzelmesi lazım çünkü direksiyonu görmüyor büyük ihtimal. Tabii driverını da kurman lazım.

Elimden en az 10 farklı G29 direksiyon seti geçti. Problemi biraz daha net bir şekilde ifade edersen sorunu tespit etmende yardımım dokunabilir.

Oyun esnasında takılı kalıyor ve elektrik motoru farklı yönlere dönmesini engelliyor mu?
Veya kalibrasyonu mu kayıyor? Düz durması gereken noktalarda hafif sola dönük mü kalıyor?
Merhaba, uzun zaman geçmiş ama ilk defa direksiyon aldım g29 ama bir türlü çalıştıramadım, yeşil ışık yanıp sönüyor devamlı uygulamada sağa sola çevirdiğimde oynama olmuyor ve bir tuşa bastığımda uygulamada -450 oluyor ancak direksiyon yine dönmüyor, 2 gündür böyleydi bugün ise bütün ışıkları yandı ve azcık sağa doğru döndürdü kendini ve ışıklar devamlı yanıyor yeşil ışık da yanıp sönmeye devam ediyor, yardımcı olabilir misiniz rica etsem.

Elimden en az 10 farklı G29 direksiyon seti geçti. Problemi biraz daha net bir şekilde ifade edersen sorunu tespit etmende yardımım dokunabilir.

Oyun esnasında takılı kalıyor ve elektrik motoru farklı yönlere dönmesini engelliyor mu?
Veya kalibrasyonu mu kayıyor? Düz durması gereken noktalarda hafif sola dönük mü kalıyor?
Merhaba uzun zaman geçmiş ama ilk defa direksiyon aldım g29 ama bir türlü çalıştıramadım, yeşil ışık yanıp sönüyor devamlı uygulamada sağa sola çevirdiğimde oynama olmuyor ve bir tuşa bastığımda uygulamada -450 oluyor ancak direksiyon yine dönmüyor, 2 gündür böyleydi bugün ise bütün ışıkları yandı ve azcık sağa doğru döndürdü kendini ve ışıklar devamlı yanıyor yeşil ışık da yanıp sönmeye devam ediyor, yardımcı olabilir misiniz rica etsem.

Öncelikle otomatik gaza basma olayı eksen ayarları ile alakalı. Eksenin yönünü ters belirlersen gaza bastıkça; aslından gazdan ayağını çekiyormuş gibi tepki verir.
Direksiyonun sert dönmesi de yine ayarlamalar ile alakalı bir durum. Elektrik motorunun uyguladığı direnç kısacası, masaüstünde bu direnç daha fazla etki edecektir.

Senin Logitech yazılımındaki ayarları biraz kurcalaman gerekiyor. Ürünle alakalı bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Sürücüyü sorunsuzca yükledin ve Logitech ayarlarından kontrolü yumuşattıysan; oyuna girdiğin anda direksiyonun yumuşaması gerekir. Araç duruyorken bir nebze zor döner, hareket halindeki duruma göre.
Hocam ben Azerbaycanliyim burada pek yaygın olan bu model ve almak istiyorum ama kötü yorumlari gördükçe yine fikrin değişiyor yazdığın kadarıyla çok kullanmissin bu direksiyon setini bu zamanda böyle bir hatadir kronikimi ne diyorlar hata ile karşılaştın mi almak fikrimi değiştireyim mi yoksa iyi bir direksiyon mu

Hocam ben Azerbaycanliyim burada pek yaygın olan bu model ve almak istiyorum ama kötü yorumlari gördükçe yine fikrin değişiyor yazdığın kadarıyla çok kullanmissin bu direksiyon setini bu zamanda böyle bir hatadir kronikimi ne diyorlar hata ile karşılaştın mi almak fikrimi değiştireyim mi yoksa iyi bir direksiyon mu
Hocam ben senin yerinde olsam g29 almam,thrustmster modeline yönelin. Önereceğim model T300rs modeli,yıllar geçmiş konu üzerinden,ben şu an fanatec kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı