Çözüldü LoL Anlık Takılma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatihh25

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Bu sorunu Win8.1'de yaşamıştım. Şimdi 10'a geçtim halen devam ediyor aynı sorun. Oyuna girdiğim zaman totem attığımda, ilk kan döküldüğünde, öldüğümde falan 1 saniyeliğine oyun donuyor. Oyunun başlangıç kısmında onar diye yer var. Oradan oyunu onardığımda hiçbir sıkıntı kalmıyor. Ancak bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda aynı sorun devam ediyor. Tekrar oyunu onarmam lazım ki düzelsin. Her onardığımda da arayüzde sıkıntı bulup 2MB'lık bir şey indiriyor sonra hiçbir sorun kalmıyor. Sorun neden kaynaklanıyordur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu onardığımda bu sorun geçiyor. Donma her sahnede olmuyor bazı sahneler de bir kez donup o figh bitene kadar daha donmuyor. Sıkıldım hocam artık her bilgisayarı açtığımda oyunu onarmaktan.

Merhabalar. Benim sistem de:
  • Lenovo G50
  • i3 4030u 1.9 GHz
  • 4 GB RAM
  • 2 GB AMD M330
  • Windows 10 64 Bit kurulu
LoL'de 1-2 sanıyelık anlık takılmalar oluyor. Bazen her maçta olmasa da, tum driverlar guncel windows guncel ekran kartı driverı güncel ama sorun bu neden olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, yeni konu açmak istemedim, benim sorun da aynı bu arkadaşın yazdığı gibi. Donma süresi 1 saniye ile 500ms aralığında. Yoğun sahnelerde oluyor. Full ayarlarda anti-aliasing de açıkken aldığım FPS 300 değerinde. Vsync açıyorum monitörden kaynaklı. Vsync olsun olmasın, sorun yine de oluyor. Bu arada Total War Attila da oynuyorum, bu sorun onda yok. Sadece LoL'de oynarken oluyor. Sistemim şöyle:

• i5-4690K
  • Sapphire R9 290X Tri-X OC
  • 8GB DDR3 1600MHz RAM
  • MSI Gaming 5
  • Win10 64 Bit
Ekran kartı sıcaklığını AMD Crimson yazılımından kontrol ettim. Yaklaşık 60 derecede. İşlemciyi MSI Afterburner'dan kontrol ettikten sonra söyleyeceğim.

Not: MSI Afterburn ile baktım. GPU max. 61 derece. CPU max. 58 derece olarak çıktı, bu değer 4 çekirdekten en yüksek sıcaklıkta olanı.

@Recep Baltaş sabit disk ile ilgili bir problem olabilir dedikten sonra HDD'den SSD'ye taşıdım oyunu ve problem düzeldi. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı