LoL FPS düşüşü

berkreis

Hectopat
Merhaba arkadaşlar LoL oynarken önceden en yüksekte 70 80 arası FPS alıyordum. Şimdi 20 30 FPS alıyorum. Bilgisayarın içini temizledim tekrar 70 80 FPS'e çıktı ama 1 gün sonra yine 20 30 FPS'e düştü. İşin garip tarafı en yüksekte de en düşükte de aynı FPS'i alıyorum. Format attım olmadı driverler güncel. Termal macun yenilemeyi düşünüyorum sizce faydası olur mu? Olursa hangisinden almalıyım? Ekran kartı ve işlemciye mi süreyim yoksa sadece işlemciye mi?
60° 70° ısınıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

LoL ekran kartından ziyade CPU ile besleniyor ondan en yüksek ve düşük arasında çok fark olmaması normal. Güç yönetim ayarlarında değişiklik yapmış olabilirsin veya işlemciyi sömüren bir şey olabilir.

Sisteminiz nedir? Temizlik ve termal macun bakımları en son ne zaman yapıldı?
Pardon yazacaktım unutmuşum :D

İşlemci: i5 660
Ram:8GB
Ekran kartı AMD r7 240

Daha önce hiç bakım yapılmadı.
LoL ekran kartından ziyade CPU ile besleniyor ondan en yüksek ve düşük arasında çok fark olmaması normal. Güç yönetim ayarlarında değişiklik yapmış olabilirsin veya işlemciyi sömüren bir şey olabilir.

Format attım üstüne Google yazan ayarları da yaptım düzelmedi.
Pardon yazacaktım unutmuşum :D

İşlemci: i5 660
Ram:8GB
Ekran kartı AMD r7 240

Format attım üstüne Google yazan ayarları da yaptım düzelmedi.
Windows 10
Acaba harici ekran kartınız devreye girmiyor mu?

Masaüstü bilgisayarım başka ekran kartım yok.

Sisteminiz güncel bileşenler içermiyor. Bir bilgisayarcı da temizlik ve termal macun bakımı yaptırın. Mümkünse tanıdığınız biri olsun. Tanıdık değilse işlemler bitene kadar başından ayrılmayın parça çalınma ihtimaline karşı. Video izleyerek evde de yapabilirsiniz. Sistemde performans artışı olacaktır.

Sisteminiz güncel bileşenler içermiyor. Bir bilgisayarcı da temizlik ve termal macun bakımı yaptırın. Mümkünse tanıdığınız biri olsun. Tanıdık değilse işlemler bitene kadar başından ayrılmayın parça çalınma ihtimaline karşı. Video izleyerek evde de yapabilirsiniz. Sistemde performans artışı olacaktır.

Kendim yapmayı düşünüyorum zaten çok zor bir şey değil. Temizlik konusuna gelirse açıkcası kurutma makinesinde hafif tozları almıştım onun dışında bir şey yapmadım ama siz tanıdığınız birinde derin temizlik termal macun yaptırın derseniz onu tercih edeyim pek fazla zamanım olmuyor çünkü.
Merhaba arkadaşlar LoL oynarken önceden en yüksekte 70 80 arası FPS alıyordum. Şimdi 20 30 FPS alıyorum. Bilgisayarın içini temizledim tekrar 70 80 FPS'e çıktı ama 1 gün sonra yine 20 30 FPS'e düştü. İşin garip tarafı en yüksekte de en düşükte de aynı FPS'i alıyorum. Format attım olmadı driverler güncel. Termal macun yenilemeyi düşünüyorum sizce faydası olur mu? Olursa hangisinden almalıyım? Ekran kartı ve işlemciye mi süreyim yoksa sadece işlemciye mi?
60° 70° ısınıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Google açarken YouTube'da ekranı tam ekran yaparken bile 3 4 saniye bekliyorum ters bir şeyler var bu işte.

Bak şimdi tekrar girdim 110 FPS oldu 20 sn sonra tam şu an 30 FPS.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı