LoL oynanır mı?

Oyuna alışana kadar sinir olursun. Sonradan sarıyor ve eğlenceli. Sabırlı biriysen oynanır.

Hocam oynayabilirsiniz en azından zevk almaya çalışabilirsiniz. Oyun online olduğu için zaten sinirini bozacak oyuncular gelecektir sende susturur geçersin.

Bak sırf bu konuyu gördüğümden ve bir kardeşimizi daha bu illetten uzak tutayım diye giriş yaptım hesabıma.Bu oyunu zamanında 6 sene oynadım.Genel düşüncelerimi paylaşayım :
  1. Seni daha çok bağımlı yapmak için oyunun algoritması 1 kazan 2 kaybet üzerine kurulmuş,
  2. Ne yaparsan yap takımına bağımlısın ve bu yüzden eninde sonunda kontrolünü kaybedip sinirleneceksin,
  3. Her oyun 30 dk sürüyor yaklaşık ve bu hız az bir süre değil.Bu süre zarfında en az 5 sayfa kitap,1-2 tane kendini geliştirebilecek youtube videosu izleyebilirsin,
  4. Oyun sürekli etkinlik olsun görevler olsun beynine sürekli dopamin salgılatıyor ve bağımlı yapmaya çalışıyor.Bu yüzden eğer kendini kaptırmaya başlarsan(ki oyun zaten bağımlı olman için uğraşıyor) 1 ay sonra eskiden hayattan zevk aldığın şeylerden sıkılmaya başlarsın.Çünkü beynin aşırı dopamin salgıladı ve dopamin reseptörleri azaldı.Diyebilirsin ki tüm oyunlarda böyle,değil mi? Online oyunların sonu olmadığı için insanı kısır döngüye sokuyor,o yüzden aynı değil.
  5. Lol'ü bırakalı 3 sene oldu.Ve bıraktığım için bir gün bile pişman olmadım,aksine oynadığım her bir dakika yüzünden vicdan azabı çekiyorum bunun yerine çok farklı şeyler yapılabilirdi diye.
Tabii oynayıp oynamamak senin kararın.Genç yaşlarda fazla zamanın olduğu yanılgısına düşüp kendini geliştirmezsen ileride çok pişman olursun.Sağlıcakla kal...

Yorumlar olumsuz olsa da zaten ücretsiz deneyebilirsiniz. Bu arada yorumlar hakli onu belirtiyim berbat kitleye sahip fakat bir dene hevesini atmis olursun hem :)

LoL oynamayı düşünüyorum sizce oynamalı mıyım? Bağımlılık yapıyor diyorlar.
Gelen troll yorumlara bakma, zaman geçirebileceğin gayet hoş bir oyun, sadece oyun başı herkesi mutelemeni öneririm tek oynayacaksan.

Yeni konular

Geri
Yukarı