LoL rank sistemi

Ucrold

Centipat
Sadece bu görselleri koymak istiyorum.

resim_2023-09-23_173702207.png

resim_2023-09-23_173713402.png

Sorun nedir tam olarak?
Tek çiftte tek maçta gold atarken esnekte bronz atması sanırım.

MMR Farkından dolayı olabiliyor. Esneğin MMR sistemini bilmiyorum lakin kendi hesabımda elo helldeyken ben de bu sorunu yaşadım. Fresh hesap açtığımda aslında ligimin çok daha yüksek olduğunu gördüm. :) Elo hell oyunu lanet ettirir.

Galiba bronzda 2 maç atmış ve altına çıkmış altında da 1 maç atıp üst lige çıkmış.

Derecelide tek maçta Gold atarken esnekte bronz atması sanırım.

Mmr farkından dolayı olabiliyor. Esneğin mmr sistemini bilmiyorum lakin kendi hesabımda elo helldeyken ben de bu sorunu yaşadım. Fresh hesap açtığımda aslında ligimin çok daha yüksek olduğunu gördüm. :) elo hell oyunu lanet ettirir.

Normal zaten soloqde chall bitirirsen seni ilk Win'den elmasa atar bronz bitirirsen demir başlatır.

Galiba bronzda 2 maç atmış ve altına çıkmış altında da 1 maç atıp üst lige çıkmış.
O nasıl oluyor ya?

Normal zaten soloqde chall bitirirsen seni ilk Win'den elmasa atar bronz bitirirsen demir başlatır.
Bildiğim kadarı ile genelde plattan başlatıyor chall bitirsen de değişti mi bilmiyorum lakin arkadaşın derdi tek çiftte gold başlatırken esnekte bronz başlatması sanırım bu konuyu açtığına göre de daha önce esnek maç girmemiş. Arkadaş biraz daha bilgi verseydi keşke.

Sorun belli. Tek/Çift'te yerleştirme maçlarında 1 maçla golda çıkarken Esnek'te 2 maçta bronza çıkmış. 2 maçın birinde de yüksek KDA oranına sahip. Buna rağmen neden böyle olduğuna dair konu açıyor.

Burada yanlış hiçbir şey yok. Siz geçen sezon hiç Esnek oynamayıp veya Esnek'te yüksek lige çıkmayıp bu sezon yerleştirme maçı atarsanız bunlar olur. Ayrıca bir maçta ne kadar iyi oynadığınız bir kriter değil. Sırf iyi oynadınız diye fazladan LP almıyor, yerleştirme maçlarında daha yükseğe atılmıyorsunuz. Dediğim gibi, yanlış bir şey yok.

Bu bolca karşılaşılan bir durum çünkü oyuncular Tek/Çift'i Esnek'ten daha çok oynuyorlar. Esnek'te MMR'a sahip olmayıp Tek/Çift'te challenger olsanız ne yazar.

Tek çiftte 1 maç attım direkt Gold verdi esnekte 2 maç attım bronz geldi olay bu.
Hesap fresh hesap mı yoksa aktif olarak kullandığınız bir hesap mı? Önceden plat elmas vesayre bitirdiyseniz tek çiftte normal esneğin mmr sistemini bilmediğimden belki de geçen sene esnek girdiniz bronz bitirdiniz o yüzden başlattı. Daha önce attınız mı hiç esnek?

Geri
Yukarı