LoL sunucularında ırkçılık

Eskiden Silkroad, Cabal ve Knight Online gibi oyunları çok oynardım ve orada da Türklerden çok yabancı insanlar ile karşılaşıyorsunuz. Bu oyunları yoğun olarak oynadığım dönem üzerinden 12-13 sene civarı geçmiş olmasına rağmen o günlerde de aynı ırkçı söylemlere denk geldim. Aklı başında, eğitimli ve sağlıklı düşünen hiç kimse bu şekilde ırkçı söylemlerde bulunmaz o yüzden bu tipleri gördüğünde kendi haline bırakıp önüne bakabilirsin.

Şu ünlü sözü de şuraya bırakayım;

Bana bir ön yargı verin, dünyayı yerinden oynatayım. -Gabriel Garcia Marquez

Bizde nasıl klavyeden sallayıp memleketi kurtarma tarifleri yapan insanlar varsa onlar da sadece ana akım medyayı takip eden yada maruz kalan zihinsel garibanlık çeken yaşam formları. Oyununa bak sen, düşünme böyle şeyleri. Sırf ten rengi koyu olduğu için o insanlara muz sallayan canlılar yaşıyor bu dünyada.
Bu durumu sadece oynadığın oyunlarda karşılaştığın insanlara bu oyunları oynarken anlatmaya çalışarak düzeltemeyeceksin. Kimsenin bunu bu şekilde yapabilmesi mümkün değil zaten.
Sev ya da sevme, memleketin yönetiminden sorumlu insanlar bile bugün gerekli ortamlarda bulunmalarına rağmen bu durumu düzeltemiyorken bir oyunun chat panelinden bunu kotarabilmenin imkanı olmadığını zaten biliyorsundur. Oynadığın oyundan keyif almaya bak.

Bordo klavyecilik yapmakla zaman kaybetmeyin, oyun oynayip gecin. Cidden, yas ortalamasinin 12 oldugu LOL gibi bir oyunda soykirim iddiasini cokertmek gibi bir misyon neden edinesiniz.

Hayır benim anlamadığım bu konunun burada ne işi var ve RİOT nerede? Ticket at gerekene yaz üstüne engelle bunları ciddiye almaya bile gerek yok. Herkesin düşüncesi kendisinde kalsın.

Maalesef yurtdışında TR antipasi yüzünden bilmeyen görmeyen insanlar faşist düşünceler ile yaklaşılıyor. Cahilliklerine veriyorum.

Aynen bende EUW'da oynuyorum bazen herşeye sallıyorlar bir adamın nick'i de "Fucking İslam" dı anlamıyorum neden bizi bu kadar dışlıyorlar ? Dün oynadığımda bizim takım da ben ve Aatrox karşı takımda da 2 tane Türk vardı konuşmuştuk ve kimse bişey denemişti bazı insanlarda Türkleri seviyor. Mesela dün dereceli maçında karşı takımda orianna vardı. Adam iyi oynadı ekledim dereceli girdik adamla sohbet ettik biraz, adam Fransız olduğunu söyledi bende Türk'üm dedim ve hiç bir şey demedi güzelce oynamıştık. Demek istediğim bazıları dışlamıyor, ırkçılık yapmıyor bazıları'da maalesef bunları yapıyor...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı