LoL'de Alt Tab atınca kasıyor

Viktor

Hectopat
Arkadaşlar oyunda normal de FPS'im 300 400 arası Alt Tab atıp tekrar girince oyunda kasmalar yaşanıyor. Dikey senkronizasyon açınca veya kapatınca düzeliyor neden?

@serkanyoruk92 @Viktor görseldeki ayarı aktifleştirin. Sorununuz %95 çözülecek.

1626965534198.png

Tam ekran iyileştirmelerini kapatarak sorunu çözebilirsiniz fakat bu sefer de şarkı geçişi yapamazsınız. Hem Windows hem de Riot kaynaklı bir sorun. Kendisini Kernel seviyesi program olarak gösterse de Spotify şarkı değiştirince "hü değersizim" diyip arka plana düşüyor.

Tam ekran iyileştirmelerini kapatarak sorunu çözebilirsiniz fakat bu sefer de şarkı geçişi yapamazsınız. Hem Windows hem de Riot kaynaklı bir sorun. Kendisini Kernel seviyesi program olarak gösterse de Spotify şarkı değiştirince "hü değersizim" deyip arka plana düşüyor.

Nerede o ayar?

Oyun C diskinde kuruluysa "C:\riot Games\League of Legends" klasörüne gidin. Az aşağıda LeagueClient.exe olacak. Ona sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra uyumluluk bölümüne girin. Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın seçeneğinin tikini işaretleyin. Sonrasında tamam deyip kapatın. Ama benim yukarıda attığım resimde istemci ayarlarından oyun kısmına gelerek DX9 modunu etkinleştirirseniz sorunun çözülme ihtimali daha yüksek. Şahsen ben öyle çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı