LoL'de edilen küfürlere dava açılabilir mi?

Başlıkta belirttiğim gibi cevabını merak ediyorum. Çünkü deminki oyunda annemi öldürmek ve diğer iğrenç sözler sarfedildi. Şimdi araştırdım baktım dava açmak 200TL tutuyormuş, avukata gerek yok. Ben kendi avukatlığımı da yaparım.

Açamazsın açsanda kazanamazsın kimse 10 yaşındaki çocuğa ceza vermez. LoL desteğe ticket at.

Başlıkta belirttiğim gibi cevabını merak ediyorum. Çünkü deminki oyunda annemi öldürmek ve diğer iğrenç sözler sarfedildi. Şimdi araştırdım baktım dava açmak 200TL tutuyormuş, avukata gerek yok. Ben kendi avukatlığımı da yaparım.
Açarsın ama kendi avukatlığın yapılmıyor diye biliyorum eğer hukukla ilgilenen varsa yapıp yapamayacağını söyler.

Hocam açabiliyorsunuz davayı kaybederseniz parayı siz,kazanırsanız tüm masraflarınızı karşı taraf ödüyor, ek olarak cezada alıyorlar.(Yanlışım varsa özür dilerim.)

Hocam en ufak bir hakaret davası minimum 3-4 yıl sürüyor. Tabii cumhurbaşkanına hakaret değilse. Eğer birine sinir olursanız cumhurbaşkanına küfür ettiğini ispatlarsanız diğer gün tutuklatabilirsiniz. Aksi taktirde uzun ve yorucu bir süreç olur.

Geri
Yukarı