LoL'de feed yüzünden ban yer miyim?

Hocam bunun konu sahibine yüklenmekle alakası yok. LoL'de böyle durumlar çok var ve arkadaş daha oyunun başlarında, hep böyle davranırsa oyundan zevk alması imkansız ve takımına da oyunu zehir edecek. Böyle durumlar normal ve arkadaşın sakin sakin bunu ,ne yazık ki, kabullenmesi gerek.
Kabullenmeyi asla kabul etmiyorum. Ortada bir zorbalık varsa buna ses çıkarması en büyük hakkı. Günah keçisi aranıyorsa düzeni ilk bozan olmalı. En sağlıklısı bu oyunu bırakması olacaktır.

Neden kabulleneyim arkadaşım? İlk ben jg dediysem jg ben olacağım. Bu kadar basit. Asıl o kişilerin koridor çalmamayı öğrenmesi gerekiyor.
Hocam ona bakarsanız arkadaşın PC'si kötü olabilir, o yüzden oyunu geç açılıyor olabilir. Sizin mantığınızla bu arkadaş hiçbir zaman rolünde oynayamayacak çünkü bilgisayarı kötü, istediği rolü istediği kadar iyi oynasın fakat PC'si ona el vermeyecek. Bunu da düşünerek karar verseniz güzel olur. Tabii mantığınızı kullanmayıp, takımınızdaki ve karşınızdaki insanlara karşı empati kurmazsanız ve sadece hiddetinizle hareket ederseniz böyle hareketler yapabilirsiniz, bana hava hoş.

Kabullenmeyi asla kabul etmiyorum. Ortada bir zorbalık varsa buna ses çıkarması en büyük hakkı. Günah keçisi aranıyorsa düzeni ilk bozan olmalı. En sağlıklısı bu oyunu bırakması olacaktır.
Sesini çıkarsın ama trolleyerek değil. Gitsin arkadaşa yazsın, gidip küfür ederek veya oyunu sıkıcı hale getirerek pozitif bir şey yapmayacak.

Hocam ona bakarsanız arkadaşın PC'si kötü olabilir, o yüzden oyunu geç açılıyor olabilir. Sizin mantığınızla bu arkadaş hiçbir zaman rolünde oynayamayacak çünkü bilgisayarı kötü, istediği rolü istediği kadar iyi oynasın fakat PC'si ona el vermeyecek. Bunu da düşünerek karar verseniz güzel olur. Tabii mantığınızı kullanmayıp, takımınızdaki ve karşınızdaki insanlara karşı empati kurmazsanız ve sadece hiddetinizle hareket ederseniz böyle hareketler yapabilirsiniz, bana hava hoş.
Hocam dediğinizi anlıyorum ve empati yapıyorum. Bu nedenle lobiye genellikle ilk ben girsem bile, herkes katıldıktan sonra oynayacağım koridoru yazıyorum.

Bir oyuncunun bilerek feedlemesiyle, başka bir oyuncunun bile isteye başkasının rolünü çalıp üstüne bir de haklıymış gibi tatava yapmasının benim gözümde hiçbir farkı yoktur. League of Legends komünitesinden bahsediyoruz rolü çalan oyuncu için gereksiz empati yapıyorsunuz, League of Legends oyuncusu için empati yapılmaz.

Adam rolü çalıp bırakmamış da ayrıca, ana bacı küfretmiş neyini savunuyorsunuz bunun Allah aşkına? Tekrar söylüyorum, League of Legends oyuncusu için empati yapılmaz. Ben oyuna ilk başladığım zamanlarda afk bir oyuncu gördüğümde onu bilerek öldürmüyordum, çünkü bu bana göre adil değildi. Ama ben ne zaman afk kalsam başkaları beni öldürüyordu, "neden yaptın, sen afk kaldığında ben yapmamıştım ama?" dediğimde de "yapsaydın o zaman bana ne zaaa" diyorlardı.

Bu konu biraz şey olayına döndü, "hırsızın hiç mi suçu yok?"

Kolay gelsin.

Güzel bir maç geçirmek için LoL'e girdim. Lobiye girer girmez ilk ben jg dedim. Sonra birisi Master Yi aldı ve lanemi çaldı. Kaç kere lanemi salmasını rica ettim, bırakmadı. Hatta bayağı bir ailevi küfür vs. de etti. Sonra ben de sinirlendim, adama oyun kazandırmamak için maçı sattım. Karşı takımı feedledim. Lane çalanlardan çok nefret ediyorum. Oyundakiler de beni tutuyordu bu arada.

Ban yer miyim?

Bese oğul bese. Feed eleme bese.

Kolay gelsin.

Güzel bir maç geçirmek için LoL'e girdim. Lobiye girer girmez ilk ben jg dedim. Sonra birisi Master Yi aldı ve lanemi çaldı. Kaç kere lanemi salmasını rica ettim, bırakmadı. Hatta bayağı bir ailevi küfür vs. de etti. Sonra ben de sinirlendim, adama oyun kazandırmamak için maçı sattım. Karşı takımı feedledim. Lane çalanlardan çok nefret ediyorum. Oyundakiler de beni tutuyordu bu arada.

Ban yer miyim?
Sıralı seçim icat edilmeden önce insanlar:

Kendimi ticket atarak şikayet etmiştim. Yanıt geldi;

resim_2023-02-27_014031155.png

Oyuna girip baktım, halen ban yememişim. Benim takımım beni haklı bulduğu için raporlamadılar yüksek ihtimalle.

Karşı taraf ne kadar yanlış bir davranışta bulunsada siz çocuk gibi davranıp diğer 8 kişinin oyununu çöp etmeniz hiçte etik bir harekete benzemiyor. İki tarafta çocukca bir davranışta bulunmuş bana göre.

Kolay gelsin.

Ban yer miyim?
Ahbap, normal oyun oynuyorsun. Bilerek öldüysen ve tespit edilirse banlanırsın.

Geri
Yukarı