LoL'de haksız yere yasaklanmak

Pickinizin banlanması konusunu çok iyi anlıyorum, evet onların yaptığı küfür haricinde yasak değil, isteyen istediği şampiyonu banlayabiliyor fakat siz haksız yere ban yememişsiniz. Riot TR'de durumumuzun farkında. Herkes küfürbaz, herkes oyun sonu ''ez, kolaydı'' tarzı şeyler yazıyor, bunların hepsini banlarlarsa sunucuda oyuncu kalmaz. Riot bunu bildiği için banlamıyor, fakat birisi kasıtlı olarak beslerse veya küfrü gerçekten abartırsan tehdit tarzında, içselleştirip derinleştirerek küfür edersen, dini vs katarsan o zaman müdahale ediyor. Arkadaşım da benim hesabımda sanki kendi hesabıymış gibi küfürler etmişti ve hesabım 14 gün ban yedi. Hiçbir suçum yokken ban yiyen ben oldum, o sezon ne çerçeve ne de kostüm alamadım. Takdirim de sıfırlanmıştı, o çocuk yüzünden ben mağdur oldum. Neyse uzatmayayım, banınızı kaldırtamazsınız 14 gün beklemek zorundasınız. Ve benden size tavsiye, bir sonrakisi ban değil hesap kapatımı olacak, dikkat edin. En ufak argoda bile bulunmayın derim. Ben mecburiyetten edemiyorum, hesabın kapanması söz konusu. Çok zor fakat kendinizi tutmalısınız.

Ve en önemlisi, sizi tilt ettiler diye oyunu mahvetmemelisiniz, hele ki dereceliyse. Sonuçta sizi 1 kişi tilt ediyor ama siz bütün takımın oyununu mahvediyorsunuz, diğerlerinin suçu ne?
Zaten biri benim premdi kalan üçünden ikisi de preydi onlar bana küfür etti ilk olarak. Bende Ruh Çiçeği Puanı topluyordum. Teemo Prestij Serisi almak üzereydim. Bir ton para yatırdım Akana ve Kanmei kürelerine. Bileti de aldım. Bu kadar basit bir hatadan bunu yaşamayı beklemiyordum. 600 TL'ye yakın param resmen çöpe gitti. Ruh çiçeği kostümlerini almak zorundayım şimdi. Etkinliğin bitmesine az kaldı. Ayrıca hesabım epey değerliydi bir sonrakinde bunu yaşamak istemem açıkçası. Bölge değiştirip West'e geçsem sıfırlanır mı?

Yarım saat önce bir unranked maça girdim. Takımdan biri oynayacağım karakteri yasaklayıp bana küfürler savurdu. Bende biraz kendimi savundum doğal olarak. Bunun altında kalamadım ve Mid çıkmasına rağmen Skarner aldım, Teleport+Smite girdim. Maç boyunca benim Pick'imi banlayan koridorda feedledim ve 14 gün ban yedim. Bana haksızlık yapanlar herhangi bir cezaya maruz kalmazken ben cezaya maruz kaldım. Bu algoritma bence çok yanlış. Ben şahsen Pick'imin banlanıp üstüne küfürler savurulması gibi bir durumda asla normal şekilde oynayamam. İntikam almak için farklı yollara başvururum. Bunu herkes yapar diye düşünüyorum çünkü çok sinir bozucu bir durum. Nasıl banımı kaldırtabilirim?
Kötülüğe kötülükle karşılık vermemek gerekir. İki tarafta haksız. Kendi kendini yaktın. İyi Forumlar.

Zaten biri benim premdi kalan üçünden ikisi de preydi onlar bana küfür etti ilk olarak. Bende Ruh Çiçeği Puanı topluyordum. Teemo Prestij Serisi almak üzereydim. Bir ton para yatırdım Akana ve Kanmei kürelerine. Bileti de aldım. Bu kadar basit bir hatadan bunu yaşamayı beklemiyordum. 600 TL'ye yakın param resmen çöpe gitti. Ruh çiçeği kostümlerini almak zorundayım şimdi. Etkinliğin bitmesine az kaldı. Ayrıca hesabım epey değerliydi bir sonrakinde bunu yaşamak istemem açıkçası. Bölge değiştirip West'e geçsem sıfırlanır mı?
Hak etmişsiniz feedleyerek. Yapmanız gereken küfür eden adamı raporlamaktı. 600₺ yi de siz feedleyerek gözden çıkarmışsınız zaten.

Arkadaşlar oyun dereceli değildi. Bu kadar ağır bir ceza olacağını tahmin etmemiştim. 2 troll yüzünden 600 TL param çöpe gitti. Bir sonraki hatamda da hesabım tamamen gidecek. Ben bunu hakedecek ne yaptım? Zaten takımdan biri premdi diğer ikisi de trolldü. 1 kişi için mi oldu bütün bunlar. Muhteşem bir sistem gerçekten. Hadi ben banı yedim trolleyenler neden yemiyor? SS almam neden gerekiyor? Riot Games'in tüm oyun verilerine doğrudan erişimi yok mu?
Hak etmişsiniz feedleyerek. Yapmanız gereken küfür eden adamı raporlamaktı. 600₺ yi de siz feedleyerek gözden çıkarmışsınız zaten.
Daha önce dereceli maçlar dışında raporladığım kimse ban yemediği için biraz korkusuzdum açıkçası. Her neyse bir daha yapmam çünkü oynamayı pek düşünmüyorum. Hesabı elden çıkarıp bırakacağım. Belki PBE indiririm. Gerçekten rezalet bir sistem. Pick banlama olayı tamamen kaldırılmalı. Hep bunu istemişimdir. Takımdaki adam yasuo dahi almak istese herkes saygı duymalı.

Ben bunu hakedecek ne yaptım?
1 kişinin oyunun içine ettin. Para vermiş olabilirsiniz isterseniz 10000Tl yatırın yinede ban haklı.

Hadi ben banı yedim trolleyenler neden yemiyor?
Bu soruyu sormuştum her zaman bildirim düşmeye biliyor.

SS almam neden gerekiyor?
Hayır gerekmiyor. Desteğe yazarsan daha kesin çözüm oluyor. Daha doğrusu kesin olarak geri bildirim alıyorsun.

1 kişinin oyunun içine ettin. Para vermiş olabilirsiniz isterseniz 10000Tl yatırın yinede ban haklı.

Bu soruyu sormuştum her zaman bildirim düşmeye biliyor.

Hayır gerekmiyor. Desteğe yazarsan daha kesin çözüm oluyor. Daha doğrusu kesin olarak geri bildirim alıyorsun.
Hiç almadım bu zamana kadar bildirim. Dereceli de bütün raporladıklarım ban yedi neredeyse. Desteğe yazacağım umarım karşılık alırım.

Kendini türk olarak gösterme o zaman. Irkçılık muhabbetinde katılıyorum ama... İyi bir oyun keyfine değer sanırım.

Siz öyle diyince aklıma bu video geldi 🤣🤣🤣

Arkadaşlar oyun dereceli değildi. Bu kadar ağır bir ceza olacağını tahmin etmemiştim. 2 troll yüzünden 600 TL param çöpe gitti. Bir sonraki hatamda da hesabım tamamen gidecek. Ben bunu hakedecek ne yaptım? Zaten takımdan biri premdi diğer ikisi de trolldü. 1 kişi için mi oldu bütün bunlar. Muhteşem bir sistem gerçekten. Hadi ben banı yedim trolleyenler neden yemiyor? SS almam neden gerekiyor? Riot Games'in tüm oyun verilerine doğrudan erişimi yok mu?

Daha önce dereceli maçlar dışında raporladığım kimse ban yemediği için biraz korkusuzdum açıkçası. Her neyse bir daha yapmam çünkü oynamayı pek düşünmüyorum. Hesabı elden çıkarıp bırakacağım. Belki PBE indiririm. Gerçekten rezalet bir sistem. Pick banlama olayı tamamen kaldırılmalı. Hep bunu istemişimdir. Takımdaki adam yasuo dahi almak istese herkes saygı duymalı.

Yani dediğim gibi, Riot küfür edenleri direkt banlamıyor, belki sınırı vardır atıyorum 50 defa küfür edersen susturma yersin (ban değil, ceza) ama bu şekilde yani, ban yok maalesef. Banlarlarsa sunucuda oyuncu kalmaz, ama kasten feedleyen oyuncu tek tük olduğu ve hakaretten daha kötü olduğu için bu konuda katılar. Keşke adamın oynadığı lanede oynayıp farm ve exp çalmaya çalışsaydınız, beslemekten iyi olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı