LoL'de hiçbir şampiyonla oynayamama

Ben de öyleyim aga. Jhin oynamaktan fıtık oldum. Oyundan zevk alamıyorum artık. Başka Hero'ları oynayamamaktan.

Kanka sen iyisin yine Jhin güzel çar. Ben Udyr oynamayı bırakamıyom başka Hero da çok kötüyüm :)

Merhaba arkadaşlar, oyuna 1 2 ay öncesi kadar başladım fakat genel olarak oyun bilgim, şampiyon bilgim var. Şöyle bir problemim var, ADC ya da Destek rolünde oynuyorum karşıma gelen her lane benden daha iyi oynuyor, mesela bir Vayne geliyor ve herkesi yok ediyor ama ben Vayne aldığımda asla o şekilde oynayamıyorum ya da o hasarı veremiyorum kimseye. Bu yaşadığım şey her Hero'da oluyor, hep lanemde ezilip duruyorum karşıma her zaman çok iyi lanerler geliyor ve ben de bu Hero bu kadar iyiyse ben de bir deniyeyim diyorum bir alıyorum aldığım hasarın %1'ini bile veremiyorum. Ne öneririsiniz, ne yapmam gerekiyor bu tarz bir durumdan kurtulmak için? Sabit bir Hero'da durup gelişmen lazım diyeceksiniz biliyorum fakat pek alakası olduğunu sanmıyorum, karşımdakiler ne yaparsa aynısını yapıyorum aynı hasarı çıkaramıyorum hiçbir şekilde.
Master yi veya Nasus oyna.

Rünlerini ve Build'lerini doğru yaptığına emin ol eğer hala devam ediyorsa oyun bilgini biraz daha gözden geçir.

Merhaba arkadaşlar, oyuna 1 2 ay öncesi kadar başladım fakat genel olarak oyun bilgim, şampiyon bilgim var. Şöyle bir problemim var, ADC ya da Destek rolünde oynuyorum karşıma gelen her lane benden daha iyi oynuyor, mesela bir Vayne geliyor ve herkesi yok ediyor ama ben Vayne aldığımda asla o şekilde oynayamıyorum ya da o hasarı veremiyorum kimseye. Bu yaşadığım şey her Hero'da oluyor, hep lanemde ezilip duruyorum karşıma her zaman çok iyi lanerler geliyor ve ben de bu Hero bu kadar iyiyse ben de bir deniyeyim diyorum bir alıyorum aldığım hasarın %1'ini bile veremiyorum. Ne öneririsiniz, ne yapmam gerekiyor bu tarz bir durumdan kurtulmak için? Sabit bir Hero'da durup gelişmen lazım diyeceksiniz biliyorum fakat pek alakası olduğunu sanmıyorum, karşımdakiler ne yaparsa aynısını yapıyorum aynı hasarı çıkaramıyorum hiçbir şekilde.
Senin seviyende oldukça normal,malkoç izlemeni tavsiye ederim,1 el atsak bütün hatalarını gösteririm ama vaktim yok lole pek zaman ayıramaz oldum
1-)skill shotlarını geliştir(loldodgegame diye bir web tabanlı oyun var onu oynayarak da olabilir)
2-)wawe kontrolü öğren (freeze,push,yavaş push ,kırpmak)
3-)metadaki champleri oyna, herkes için oyunu kolaylaştıracaktır
4-)oynadığın rollerin görevlerini bil (middeki assasinler roam atar,jungle dive,suplar atması gerektiği zamanda base atar(mesela adc ve sup olarak ikiniz base attınız, minyonlar size gidiyor adcne dive atamıyacak kadar güçsüzler git mide bir roam at yardım et midine bu sayede adc solo exp alır ve öne geçer
5-) oynadığın champin ne yapabildiğine hakim ol (bu çok oynadıkca gelişir)
6-) hiç bir zaman;
"ben çok iyiyim takım feedliyor" kafasına girme çünkü ancak o zaman gelişebilirsin
7-) bence chati küçült veya kapat ama umursamadan oyunu oynayabiliyorsan bi ayarlama yapmana gerek yok
Chatte vakit kaybetme her an ö emlidir lolde
:cool:bir gözün minimap'te olsun
9-)sadece ranked oyna ve kazanmak isteyerek oyna
10-) bunları yapınca gelişmedi fark edersin iyi oyunlar

Kanka tamamen zaman oyunu. İlk aylarda bende berbat oynuyordum. Karşına gelenler zaten oyunu zaten bilip yeni hesap açan kişiler. Sen eğlenmene bak. Yayıncıları izle. Sana kolay gelebilecek şampiyonlara bak. Bazı şampiyonlar zor olabilir ama belki sen onu güzel oynayacaksın belli olmaz.

Merhaba arkadaşlar, oyuna 1 2 ay öncesi kadar başladım fakat genel olarak oyun bilgim, şampiyon bilgim var. Şöyle bir problemim var, adc ya da destek rolünde oynuyorum karşıma gelen her lane benden daha iyi oynuyor, mesela bir Vayne geliyor ve herkesi yok ediyor ama ben Vayne aldığımda asla o şekilde oynayamıyorum ya da o hasarı veremiyorum kimseye. Bu yaşadığım şey her Hero'da oluyor, hep lanemde ezilip duruyorum karşıma her zaman çok iyi lanerler geliyor ve ben de bu Hero bu kadar iyiyse ben de bir deniyeyim diyorum bir alıyorum aldığım hasarın %1'ini bile veremiyorum. Ne öneririsiniz, ne yapmam gerekiyor bu tarz bir durumdan kurtulmak için? Sabit bir Hero'da durup gelişmen lazım diyeceksiniz biliyorum fakat pek alakası olduğunu sanmıyorum, karşımdakiler ne yaparsa aynısını yapıyorum aynı hasarı çıkaramıyorum hiçbir şekilde.

Bir şampiyona öncelik ver, ustalaş gerekirse intsalock at bu şampiyonu metaya göre seçebilirsin Vayne'de de W Full'e Kraken kas savaş başlatma bırak tanklar başlatsın sen hasarını vurup kilini alıp çık her kesi mutele (özellikle derecelide)

Adc oynamak en zorlardan biri. Ayrıca bi şampiyonu iyi oynamak istiyosan onunla devamlı oynaman lazım ki alışasın iyice. 50 maçta falan elin alışır. 100 200 maçta da hakim olmaya başlarsın. Öyle ilk oynayışında en iyi oynayamazsın.

Vayne oynamaya çalışıyorum bir süredir, bir kaç maçı gayet iyi oynadım fakat genel olarak baskın olamıyorum ölüp duruyorum ve kasılamıyorum karşıma gelen lanerler yüzünden.
Sadece 1 hero oynama metadaki adclerden oyuna uygun olanı seç. Lanede kazanamazsan farm yapmaya bak. Bir de Zeitnot izle :D

Yeni konular

Geri
Yukarı