LoL'de kendimi nasıl geliştirebilirim?

Geliştiremezsin.

LoL bir şans oyunudur. Matchmarking, yüzüne gülüp iyi adamlar verirse kazanırsın. Başka bir yolu yok.

Zaman ayırma meselesi yetenekli degilsen bile oyunu iyi bilirsen yükselirsin bir yere kadar her lanede değişik oyuncu tipleri vardır kimisi playmakerdir show yapar kimisi güvenli oynar takım oyununa bağlıdır agresif yapmaz lanede sana kalmış nasıl oynuyorsan o yönde geliştir kendini.

Geliştiremezsin.

LoL bir şans oyunudur. Matchmarking, yüzüne gülüp iyi adamlar verirse kazanırsın. Başka bir yolu yok.

Katılmıyorum, 10 yıldır oyunu oynayan birisi olarak askerde olduğum zaman hariç minumum elmas seviyesinde kaldım. Hep şanlı olduğum için mi, hayır biraz yetenek, biraz sabır/odaklanma.

He şans hiç mi yok var tabii ki ama sadece şans değil.%70 kişi de biter, %30 şans diye düşünüyorum.

Katılmıyorum, 10 yıldır oyunu oynayan birisi olarak askerde olduğum zaman hariç minimum elmas seviyesinde kaldım. Hep şanlı olduğum için mi, hayır biraz yetenek, biraz sabır/odaklanma.

He şans hiç mi yok var tabii ki ama sadece şans değil.%70 kişi de biter, %30 şans diye düşünüyorum.

Katılıyorum Pro oyunculara plat hesap verdiklerinde yükselemezdiler şans olsaydı tamamen adamlar 10 günde challenger bilmem kaç lp yapıyor o hesabı yetenek ve oyun bilgisi varsa önü açıktır o oyuncunun tabii mentali düşmemesi lazım.

Başta basit ama güçlü (Top lane için Garen, Jungle için Master Yi, Mid lane için Vex ya da Heimer, ADC için Samira, Support için Morgana/Lux) çarları alıp oynayın, karakterde ustalaşınca meta karakterlerine bakın. Oyun attıkça zaten reflexiniz ve oyun zekanız gelişecektir.

Geliştiremezsin.

Low elo playerlarının kendini avutma yöntemi :) Ben hiçbir zaman fakerin bjergsenin impactin vs.vs. takımım çok kötü geliyor deyipte hiçbir sezon challengera çıkamadıklarını görmedim. Bu adamlarda her sezon plattan başlıyor? Anivianın ağır nerfler yemeden önceki hali yani 2 yada 3 sezon önce 49 maç 46win aniviam vardı. Elmas 2 eloda. 2 afkye kadar taşıyordum nerdeyse. O dönemler prime dönemimdi. Syndra anivia ve zed mainlemiştim. Kısacası oynayan adam her türlü çıkıyor bu oyunda.

Low elo playerlarının kendini avutma yöntemi :) Ben hiçbir zaman fakerin bjergsenin impactin vs.vs. takımım çok kötü geliyor deyipte hiçbir sezon challengera çıkamadıklarını görmedim. Bu adamlarda her sezon plattan başlıyor? Anivianın ağır nerfler yemeden önceki hali yani 2 yada 3 sezon önce 49 maç 46win aniviam vardı. Elmas 2 eloda. 2 afkye kadar taşıyordum nerdeyse. O dönemler prime dönemimdi. Syndra anivia ve zed mainlemiştim. Kısacası oynayan adam her türlü çıkıyor bu oyunda.
İşte aradığım mesaj, bu yaşımda bu kadar ara vermişken tekrar başlasam muhtemelen 50-60 win ile elmas olurum.

Karakter seçimini de ona göre yaparsanız taşıyorsunuz zaten. Yone, Yasuo, Sett, Warwick, düzgün bir support ile Samira gibi çarlar 3v5 oyun kazandırabiliyor.

Bu 3v5 senaryosu sadece karşı takımın da kötü olması durumunda geçerli oluyor. Eğer karşıda oyunu iyi okuyan ve bilen birisi varsa taşıyamazsınız.

Kendi takımınızda kötü oynayan birisi olabilir, siz de oyun içerisinde kasmışsanız ve karşı takımda da maçı aldırabilecek kapasitede oyuncu yoksa ancak o zaman taşırsınız.

Geliştiremezsin.

Boyle bir sey yok bence, mesela yuksek seviye oyuncular nasil yeni hesap acinca en az direkt grandmaster seviyesine kasabiliyor hesabini? Riot oyunlarina bilerek yollamiyor iyi kisileri. Iyi oynarsan, oyun kazanirsan MMR'in yuksek olur fazla lp gain ile elo atlarsin. Oyunu daha 1 senedir oynuyorum gold 2 elodayim su an. Oyunu daha cok ogrenmeye caba gosterirseniz her turlu elo atlarsiniz. Ben mesela sahsen kendime bir hedef elo belirliyorum, mental olarak iyi oldugum zamanlarda ranked atiyorum ve kazaniyorum. Herkes birazcik caba ile elo atlayabilir.

Geri
Yukarı