LoL'de nerflenmesini istediğiniz şampiyonlar ve itemler neler?

Vayne oynayıp az hasar vuran hiç kimse görmedim. Ezilse bile o hasarı azalmıyor. Her oyun sonu bakarım vurduğu hasarın yarısı gerçek hasardır. Sadece tank değil, herkesi eritiyor ezilse, geri kalsa bile.

Support main olduğum için artık iyi ile kötü Vayne oyuncusunu tanımam ilk kiline veya ilk ölüşüne bakmak oluyor artık.

Bende biraz köreldim uzun süredir oynamıyorum ancak ciddi anlamda Vayne oynayan %15 20 civarı kişi var.

Hasa çıkarsalar bile oyundan tamamen düşmüş oluyor. Çıkarabileceği maksimum hasara 40 50. dakikada çıkıyor ki ona bile ulaşabilen kötü oyuncu görmedim.

İlk gördüğüm en önemli özelliği belirtmek isterim Vayne oyuncularında Q ile dodge atabilen oyuncu sayısı cidden az. Adama özellikle diyorum ki Q ile Lux Q'larını dodgele yakalanırsan içinden geçilecek. Yuumi'yim ne kadar koruyabilirim seni erken oyunda diyorum. Adam Q'ya dümdüz koşuyor sözde 250 Level'e sahip adam. Sonra da bana suç atıyor Yuumi seçtiğimden ama ben öncesinde gösterip almıştım bile.

@Humerus o karakter zaten görüp görebileceğin en bozuk karakterlerden biridir. 2 item ile ulti açtığı gibi garanti 1 2 kill ve 2 3 yaralı çıkartıyor.

Biraz sorunlu ama oynayan az kişi var oynayanlar da hakkını veriyor karakterin.

Son düzenleme:
Madem herkes görüşü belirtmiş, bende birkaç şey söylemek isterim:

İlloi'nin koridorda aşırı güçlü olduğunu düşünüyorum(Darius, Sett ve Garen gibi herolara karşı). Pasifiyle birsürü kol çıkartıyor, siz usul usul farmlarken bi anda "E" atıp artık ruhunuz mudur nedir onu çekip kollarıyla anında size yarı can atıyor. E ile çektikten sonra alandan çıksanız dahi çok uzun süren slow yiyorsunuz ve her yerden kollar çıkıp size vuruyor. Yani heronun sizle trade'e girmesi için yaklaşması gerekmiyor. Erken oyunda zaten e sinden dolayı doğru düzgün trade yapamıyorsunuz, 6 seviye olduktan sonra kendi jungle'ınız gank gelse bile tek tuşa basıp double atabiliyor. Ve koridoru kazanmış veya kasılmış bil illaoi TF'lerde sterak ve ölümün dansı alıp karşı takımın içine girdikten sonra R basması yeterli oluyor.

Pasiften çıkan kollarının çıkma süresinin uzatılması ve kolların hasarına nerf gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Vayne konusunda bende karakterin çok dengesiz olduğunu düşünüyorum. Karaktere gereken tek şey saldırı hızı resmen, Soloda darius oynuyordum karşımda keskin sağanak vayne vardı.
Erken oyunda sürat coşkusu girdiğim için üstünlüğümü kurmuştum ve 3 0 idim ancak dakika 15 e doğru Vayne savaşçı çizmeleri ve mahvolmuşun alt itemlerinden vampiri asa, nişancı yayı alıp keskin sağanağı devreye sokup beni bir anda eritti. Karşısı full suikastçı değil ise heroyu ezmek zor. Heronun saçmalıktan
ibaret olduğunu düşünüyorum.

Elom düşük(silver-gold), dereceli oynamayı pek sevmiyorum zaten haftada 1-2 gün girebiliyorum. Arkadaşlarımla beraber oynamak daha eğlenceli geliyor
Ayriyetten oyunda birçok ap eşyası olmasına rağmen ve veigar brand kassadin gibi heroların oyun sonlarına doğru 1000-600 ap'ye ulaşabilmesine karşın, oyunda oldukça az büyü direnci eşyasının olduğunu düşünüyorum. Mesela hecarim, mordekaiser, darius gibi dövüşcü herolar oynuyorsunuz ve karşı takımda veigar ve swain (ya da brand) var.
Siz merkür ve ruh gömleği aldınız maksimum 90-100 büyü direnciniz ve ortalama 3000 canınız oluyor. Ancak veigar ve swain 3-4 yetenek atarak sizi tekleyebiliyor. 2-3 tane büyü direnci eşyası almadığınız sürece ve alistar gibi hasar azaltma yeteneğiniz olmadığı sürece büyücüler size fazlasıyla hasar verebiliyor.

Bazı yerlerde haklısın ama çok çabuk öfkeleniyorsun gibi geldi, adc ve suikastçılara gereksiz bir öfken var gibi geldi. Ayrıca o eşyalar aşırı güçlü değil, daha doğrusu dengeli. Standart keskin nişancı ihtişamlıları o kadar.

İrelia, Gnar, Senna, Yone, Udyr, Volibear kesinlikle ağır bir şekilde nerf yemeli. Bu herolardan birini alan takım kesinlikle oyunu kazanıyor, çok dengesiz bir şekilde güçlüler.

Oyunu çok oynamadım. Toplasanız 3-4 saat oynamışımdır ancak Ezreal bana oynanması çok kolay bir hero gibi geldi. İlk oynayışımda Triple Kill atmıştım (Botlarla değil.) Oyunu çok bilmemekle beraber Canbiçen gerçekten çok güçlü yapıyor heroları. E'si zaten level 1'de bile 28 saniyelik bir cooldown'a sahip. 300 saniye beklemekten iyidir :D

Shaco'da ormanda çok güçlü bu aralar, Q sunun süresi uzatılıp taban hasarı düşürülmeli.

Bana göre Senna, Tristana ve Kai'Sa oyunun kaderini belirliyor. Kayn oynuyordum ve Senna tam 2 duvar arasından düz vuruş ata ata öldürdü beni. Ben zaten onu teklemek için rün girip gölge olmuşum ama o beni tekliyor. Bu sezon istedikleri kadar dil döksünler ama nişancılar suikastçıları tekleyecek kadar güçlüler. Tabi nişancılar dışında birçok dengeleri bozan şampiyon var ama nişancılar kadar can sıkmıyorlar.

Geri
Yukarı