LoL'de stun çok

Tencent'in eline geçtiğinden beri tüm oyun anime skinleri çıkarmaktan ibaret oldu, LoL eski tutkusunu kaybetti, sırf yeni bir mekanik olsun diye saçma sapan şampiyonlar çıkardılar, önceden yeni bir şampiyon çıkardı, tüm sosyal medya odaklanırdık, sızıntılara bakardık, şimdi sinematiksiz, özensiz, ruhsuz şampiyonlar çıkıyor. Kalitesiz içerikler üretiyorlar.

Hatırlarım, Jhin öyle bir şekilde çıkmıştı ki, çıkmadan önce Zed, sona, VI falan ölmüştü, web siteleri karaltılmıştı, müthişti.

Üstadım çok doğru bir noktaya değindin. Şampiyon çıkacağı zaman aklımız giderdi. Acaba ne olacak, vadide neler edecek diyorduk. Jhin'in fragmanını hala izliyorum ben, hala açıp o melodiyi o sanatı hissediyorum. Bizbizeymişiz de aramıza yeni arkadaş katılacakmış gibi bir histi bu çünkü. Şimdi haftada bir game pass, haftada bir yeni şampiyon. Haftada bir 24 tane skin çıkıyor. Artık kostümlere isim de bulamaz oldular, "Yeni Antik İlah Çiçeği Parçası Prestij Serisi 2023 Maokai" diye kostüm mü olur?!.
Bir şampiyon tasarlanacağı zaman heyetler toplarlardı. Dünyanın bir yerlerinden tasarımcılara ulaşılırdı. Etnik kökeni ne olacak şampiyonun ideolojisi ne olacak konuşma şekline neye göre karar vereceğiz, ne giyecek, vs DÜŞÜNÜP TAŞINIRLARDI...

İnsanların kendilerinde bulduğu tatmin noktalarını dürten yönelimler üzerine ilerlenirdi. Kimi insanlar bir şeyleri ateşe verme hissini sever. Brand oynarken farkında olmadan bilinç altını besler keyif alır dopamin salgılar. Kimisi samuray filmlerini sever, katana fetişi vardır Yasuo oynar. Aslında o kişi Yasuo oynayan diğer herkesten daha çok keyif alır. Şu an tamamen batan gemi politikası uygulanıyor. Suyunu sıkıyorlar, süngerden akanı bile satmaya çalışıyorlar. Bir hikayenin daha sonu.

DÜZENLEME:
Şimdi şampiyon çıkacağı zaman da göya çalışılmış gibi bir imaj yaratılmaya çalışıyor. Çıkan şampiyona bakıyorsun başka bir oyundan alınmış. Milleti mal yerine koyuyorlar.
+New Orleans'dan Maykıl bizle beraber, evet Maykıl bize yeni şampiyonu anlat:
-Evet Jeymıs, karakterin Q yeteneği yumruk atıyor.

EEEEeee? Yumruk atan 29 karakter var zaten. Bunu mu düşündünüz. Bir araya gelip buna mı karar kılındı? Algı , algı, algı.

Son düzenleme:
Şimdi sanıyorlar ki insanlar ARAM oynuyor demek ki insanlar daha kısa süren doğrudan çatışmalara girilen şeyleri daha çok seviyor. Hayır! Sen insanların sevdiği bir şeyi bokun içine çevirdin, insanlar o sevdiği şeye benzeyen, onu hatırlatan şeye yöneldiler olan bu. Şimdi "insanlar kısa oyunlara yöneldi" vs ayağına Fangs diye bir şey yumurtladılar, yok Riot'tan ayrılan ekip yapmış, yok şuymuş buymuş. Alakası yok. Fangs riotun projesidir. Riot ölen bir projesini uğurlamaya hazırlanıyor. Bunun yerine koyacağı bir şey arayışı içinde. Bunca zaman çaldırmadığı kaynak kodlarının şimdi çalınması da bununla alakalı. Kaynak kodlarının çalınması tam bir düzenek. Çok uzun şeyler yazdım da sildim boş verin. Bunlar çok büyük meseleler. Senede milyar dolarlar kaldırıyorlar. Millette sanıyor ki Rengar'ın Q sunun kaç vurduğu çok umurlarında.

Son düzenleme:
Üstadım çok doğru bir noktaya değindin. Şampiyon çıkacağı zaman aklımız giderdi. Acaba ne olacak, vadide neler edecek diyorduk. Jhin'in fragmanını hala izliyorum ben, hala açıp o melodiyi o sanatı hissediyorum. Bizbizeymişiz de aramıza yeni arkadaş katılacakmış gibi bir histi bu çünkü. Şimdi haftada bir Game Pass, haftada bir yeni şampiyon. Haftada bir 24 tane skin çıkıyor. Artık kostümlere isim de bulamaz oldular, "yeni antik ilah çiçeği parçası prestij serisi 2023 Maokai" diye kostüm mü olur?
Bir şampiyon tasarlanacağı zaman heyetler toplarlardı. Dünyanın bir yerlerinden tasarımcılara ulaşılırdı. Etnik kökeni ne olacak şampiyonun ideolojisi ne olacak konuşma şekline neye göre karar vereceğiz, ne giyecek, vs düşünüp taşınırlardı...

İnsanların kendilerinde bulduğu tatmin noktalarını dürten yönelimler üzerine ilerlenirdi. Kimi insanlar bir şeyleri ateşe verme hissini sever. Brand oynarken farkında olmadan bilinç altını besler keyif alır dopamin salgılar. Kimisi samuray filmlerini sever, katana fetişi vardır Yasuo oynar. Aslında o kişi Yasuo oynayan diğer herkesten daha çok keyif alır. Şu an tamamen batan gemi politikası uygulanıyor. Suyunu sıkıyorlar, süngerden akanı bile satmaya çalışıyorlar. Bir hikayenin daha sonu.

Düzenleme:
Şimdi şampiyon çıkacağı zaman da göya çalışılmış gibi bir imaj yaratılmaya çalışıyor. Çıkan şampiyona bakıyorsun başka bir oyundan alınmış. Milleti mal yerine koyuyorlar.
+New Orleans'dan maykıl bizimle beraber, evet maykıl bize yeni şampiyonu anlat:
-Evet jeymıs, karakterin Q yeteneği yumruk atıyor.

Eeeeeee? Yumruk atan 29 karakter var zaten. Bunu mu düşündünüz. Bir araya gelip buna mı karar kılındı? Algı, algı, algı.

Kesinlikle...

Eskiden çıkan şampiyonlar öyle ahım şahım müthiş mekaniklere sahip değillerdi, ama hepsinin bir ruhu vardı, get jinxed müziği, Jhin'in çıkışı, Lucian & Thresh rekabeti, her şeyin bir ruhu vardı resmen. Çıkan kostümler bile güzeldi, her ay 50 tane kostüm çıkartıyorlar, hepsi birbirinden anime, Çin fanserviceleri ile dolu.

Zaten 2023 sinematiği ile oyuncular da sesini çıkardı, umarım bu paragöz saçma sapan Çinli fikirlerinden vazgeçip oyunun eski ruhunu geri kazandırırlar...

Geri
Yukarı