LoL'deki feeder trollerden nasıl kurturulur?

TunasKakaleys

Centipat
Daha fazla  
Selamlar benim bir sorum var 2 saattir LoL oynuyorum ve 2 maç attım 2'sindede jg oynadım ve dereceli derecem gümüş 1 91 LP ve altın olucagım maçta 2 tane pre troll bot pre yapmıstı ve bana yardım gelmediler sıkıntı etmedim ve Kayn'den counter Jungle yedim ve yine gelmediler ve Kayn bildiğin oyunu okudum ve oradan sonra oldugum her yeri düşünüp 4 kere kesti ve bu durumun üstüne bir de bot lane bütün değerlerime küfür etti bende sinirlenip AFK kaldım. Riot artık şu duruma çözüm getircek mi ve bunlarda nasıl kurtuluruz? Gerçekten bu 3. oldu altına çıkamadım iyi günler.

Bende uzun süre oyunu oynamamıştım önceki sezonun bitmesine 1 hafta kala bir oynayayım dedim plat 4 oldum bu sezonda plat 3 oldum 8 maç üst üste troll geldi Full toxiclik yapan oyunu umursamayan kişiler geldi üst üste ilk defa bu kadar kaybettim. Oyun her sezon daha kötüleşiyor kitle olarak.

Trollersen maçına troll gelir, trollemezsen gelmez. Senin MMR'ına yakın oyuncular geldiği için hareketlerine senin de dikkat etmen gerekiyor. Yaklaşık bir sene önce LOL'e ticket attığımda söylediklerini söylüyorum bu arada. Yani kısaca hareketlerine dikkat et, arada herkesin maçına troll gelir. Algortima kimin nasıl hareketler sergileyeceğini bilmiyor doğal olarak, geleceği göremiyor ya. Sen de oyun bilgini ve oynayışını geliştirmeyi deneyebilirsin. Başarılar.

Bir oyunun topluluğu kötü olduktan sonra ne yaparsan yap bu sorun çözülmez. Bu teknik olarak bir sorun bile değil.

Trollersen maçına troll gelir, trollemezsen gelmez. Senin MMR'ına yakın oyuncular geldiği için hareketlerine senin de dikkat etmen gerekiyor.
Pekte böyle bir şey geçerli değil. Ne kadar saygılı bir oyuncu olursan ol yine de bazı troller maalesef oyununa geliyor. Her eloda var böyle şeyler. Özellikle gümüş gibi düşük elolarda çok daha fazla var çünkü zaten bu adamlar trolledikleri için o elolarda. Yani o elodan çıkmak istiyorsan Jungle oynamayacaksın, takımı tek başına taşıyabileceğin bir şampiyon öğrenip oynaman gerekiyor. Ben Nasus ile çıktım ligden.

Hocam yani Riot benim temel sorum Riot bunlara neden bir şey yapmıyor son 1 haftada 10 tane feeder reportladım ama sadece 2'si banlandı.
Riot banlamıyor bir algoritma banlıyor o yüzden çoğunlukla ban yemiyorlar. Ayrıca siz birine sinirlenip ne kadar seçenek varsa işaretleyip rapor attığınızda algoritma sizin raporlarınıza daha az güveniyor böylece gerçekten düzgün bir rapor yolladığınızda sizi arka plana itiyor, görmezdende gelebiliyor. Ben mesela hiç öyle raporlar atmazdım, neredeye her reportladığım kişi ban yer benim.

Trollersen maçına troll gelir, trollemezsen gelmez. Senin mmr'ına yakın oyuncular geldiği için hareketlerine senin de dikkat etmen gerekiyor. Yaklaşık bir sene önce LoL'e ticket attığımda söylediklerini söylüyorum bu arada. Yani kısaca hareketlerine dikkat et, arada herkesin maçına troll gelir. Algortima kimin nasıl hareketler sergileyeceğini bilmiyor doğal olarak, geleceği göremiyor ya. Sen de oyun bilgini ve oynayışını geliştirmeyi deneyebilirsin. Başarılar.

Alakası yok hocam hiçbir maç trollemedim hiçbir maç ağır feedlemedim.

Selamlar benim bir sorum var 2 saattir LoL oynuyorum ve 2 maç attım 2'sindede jg oynadım ve dereceli derecem gümüş 1 91 LP ve altın olucagım maçta 2 tane pre troll bot pre yapmıstı ve bana yardım gelmediler sıkıntı etmedim ve Kayn'den counter Jungle yedim ve yine gelmediler ve Kayn bildiğin oyunu okudum ve oradan sonra oldugum her yeri düşünüp 4 kere kesti ve bu durumun üstüne bir de bot lane bütün değerlerime küfür etti bende sinirlenip AFK kaldım. Riot artık şu duruma çözüm getircek mi ve bunlarda nasıl kurtuluruz? Gerçekten bu 3. oldu altına çıkamadım iyi günler.
Riot bu duruma çözüm getirmeyecek. Lolde senin düzeyini belirleyen " mmr " sistemi mevcut. Ne kadar iyi oynarsan, ne kadar iyi kda, farm değerine sahip olursan eğer rakip ile takım arkadaşların ona göre geliyor. Artık lol daha berbat bir oyun haline geldi. Sezon 3'den beri oynuyorum ve sezon 13 ile sezon 14 tamamen fiyasko. Bunun sebebi de yeni rank sistemi. Sezon 13'de toplasan 15 maç attım ve plat 2 gibi bitirdim. Şimdi ise beni direkt olarak altın 1 başlattı. Bu ne demek oluyor biliyor musun, kötü oyuncular bile en kötü altından veya gümüş 1den başlıyor demek oluyor. Bu durumda sana en iyi tavsiyem 30 lvl bot hesap satın al. 3-4 el normal maç girip kda değerini iyi tut. Bunu yapmanın sebebi hesap bot maçlarda kasıldığı için hiç bir şekilde mmr kasılmıyor, normal maç atmadığı için. 3-4 el attıktan sonra ilk gireceğin maçda da fark edeceksin ki karşına gelen oyuncular öncekine göre daha iyi olacak onun sebebi de smurf oyuncular gelecek karşına.

Hocam yani benim temel sorum Riot bunlara neden bir şey yapmıyor son 1 haftada 10 tane feeder reportladım ama sadece 2'si banlandı.
Bu yeni bir sorun değil ki. Bu hep vardı zaten. Riot bir şey yapamaz çünkü topluluğun azınlığını değil çoğunluğunu böyle insanlar oluşturuyor. Riot'un çok da umrundaydı yani bu(!).

Geri
Yukarı