LoL feeder kitlenin oluşma sebebi

1080Tİ

Hectopat
Yer
Hiçlik
Arkadaşlar LoL'u uzun süre oynamsam da feeder kitle çok fazla bunun nedeni sizce nedir? Bence bu kitlenin oluşmasının sebebi oyunu bilmemeleri ama bu kona da biraz haklılar oyunun tutorial ı çok kötü sadece kule ve adam kesmeyi gösteriyor onun dışında bir şey göstermiyor bu yüzden de oyucular hiçbir şey bilmeden oyununa giriyor. Beni dinlediğiniz için teşekkürler.

İnternet kafe gibi yerlere gidip bu oyunu oynayan kitlenin çoğuna baksan ergenliğe bile girmemiş çocuklar olduğunu görürsün en büyük sebebi de bu.
Karantina günlerinde insanlar evde vakit geçirdiği ve çocukları Online eğitim gördüğü için bilgisayarlarını tamir ettirdi ve bu da birçok küçük çocuğun oyuna girmesinde bir etki.

Küfür eden kitlenin neredeyse hepsi bu bahsettiğim çocuklar maalesef, bir keresinde arkadaşıma küfür eden çocukların lobisine katılmıştım, sesi daha bebeklikten çıkamamış çocuklardı bildiğin ve bunun gibi bir sürü örneği var.

Ben öyle düşünmüyorum. Oyuncular birbirini çok aşağılıyor ve küfür ediyor. Adam belki kötü olabilir ama küfür yedikten sonra iyice morali bozuluyor. 0-3 giderken 0-7 gidiyor. Şahsen ben küfür yediğim maçta kazanmak için çaba sarf etmem.

Bende Feeder'ım herhalde Garen'le 3 14 falan gidiyordum kafası basmayan veletler bana küfür ediyordu bu yüzden oyunu bıraktım :)

Genel olarak insanların zekasından kaynaklanıyor. CS:GO gibi nispeten daha az değişkene bağlı, bu yüzden de daha basit bir oyun değil. Adam farm yap diyorsun, bilmiyorum diyor. Öğretiyorsun, farmı yapıyor bu sefer ölüp ölüp duruyor. Ölmemeyi öğretiyorsun, totem gibi duruyor. 30. seviyeye gelip düzgünce oyun bilgisine sahip adam sayısı yok denecek kadar az. Eskiden şampiyon açmak daha zordu başlarda. Dereceli girmek için uğraşılırdı, o zamanda da bilgi sahibi olunurdu. Şimdi o da yok. Ha bir de sanki dereceli ***'cı tayfa var. Dereceli olmayan her oyun modunda feedleyebileceklerini düşünüyorlar. Eğlence modu *** diyen versiyonları da mevcuttur. Kolu olmayan bu laflara sarılıyor. Düzelmesine imkan yok. 5-6 yıl önce 13-14 yaşındayım. Adam akıllı LoL oynamıyorum. Memlekette köyden ilçeye gitmiştik, gezerken internet kafeye denk geldik arkadaşla. Bir bakalım derken bir de ne göreyim; ortalama yaş 8,3. Oynanan oyunlar içerisinde LoL'ün ağırlığı %80. İkiz çocuklar vardı en fazla 7 yaşında olabilir. İlkokula başlamamış, ya da anca ilk sınıfı tamamlamış. Çocuklar sihirdar adlarını koyarken gördüm. Maçımıza onlar geliyor. Bir iki yıl içinde klavye kullanmayı öğrenip dediğim lafları yazıyorlar. Bu yüzden böyle olmaya devam edecek.

Ben bu oyundan gram anlamıyorum arada bir anlamayan arkadaşımla oyuna giriyoruz vakit geçirmek için. Söylediğiniz gibi eğitim kısmı çok zayıf.

images.jpeg

Çoluk çocuk oynuyor oyunun %2.5' Dia %70'i Gümüş ve altı maalesef yukarıda @Vavien. in dediği gibi max 7-8 yaşlarında. Eğer bir oyunu okuma yazmayı bilmeyen veledler oynuyorsa hala niye oynuyorsunuz?

Çoluk çocuk oynuyor oyunun %2.5' dia %70'i gümüş ve altı maalesef yukarıda @Vavien. in dediği gibi Max 7-8 yaşlarında. Eğer bir oyunu okuma yazmayı bilmeyen veledler oynuyorsa hala niye oynuyorsunuz?

Hırs, başarılı olma ve eğlenme isteği genelde stres eden bir oyun bile olsa maalesef kişiyi bir süre kendine bağlayabiliyor, başka oyunları bilmemek kendine hitap eden oyunları keşfetmemiş olmak çoğu oyun oynayan kişinin hayatının bir noktasında böyle oyunlarda vakit kaybetmesine neden olmuştur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı