LoL'deki kitle neden böyle?

Yaklaşık 7-8 yıldır LOL oynuyorum. Bu konudaki sorunuza 3 tane örnekle cevap vereyim.
1-Sistem gereksinimi düşük,
2-Oyunun ücretsiz olması. (Tabi bu biraz düşük bir etken ama yine de etkiliyor.)
3-Oyunun mantığı basit. Dota gibi değil ki.

16 yaşındayım ve benden daha yaşı düşük insanlar gelip sövüyorlar :D ve bende diyorum reis sövme boş yere zaten chat ban alacaksın boşuna sövüyorsun yani bu bir oyun ve bu oyunda kaybetmekte var kazanmakta ama insanlar sunu unutuyor bazen bu bir oyun abi oyun yani zaman geçirmek için bir eylem zaten her zaman kazansaydık bunun adı "oyun" olmazdı yani. Bu tarz toxic insanlar geliyorsa hala Tab/Oyuncuyu sustur./ oyun sonu raporlamayı unutma veya oyun sonu raporlamayı unutursan. https://support-leagueoflegends.rio...s/360034625773-Oyuncuları-Sonradan-Raporlamak
Giriş yapıp raporlayabilirsin.

Elinde bir bilgisayarı olan bu oyunu oynadığı için böyle bir kitle var bu o çocuğun suçu değil. 9-10 yaşında o bilgisayarı ona sunan ailesinde suç. Çocuk zaten bir şey bilmiyor ve oyuna yeni başlamış ve kötü oynadığı için o "toxic" kitle tarafından gördüğü muameleyi o da diğer insanlara uyguluyor ve böylelikle kanser kitle türemeye devam ediyor. Bu sadece o cocuğu oyunda etkilemiyor çocuk gerçek hayatta da inasanları aşağılıyor ve hayyattada başarısız aşağılayıcı bir insan oluyor. Yani ebeveynlerin en az şahsen çocuklarını ergenlik çağının başlarında Online oyunlar ile tanıştırmalı.

Ben oynamıyorum zaten silah oyunu ben oyunda fazla oynamıyorum ee pek fazla bir şey yapmıyom LoL da oynamıyorum .

Bu durum nedeni ile arkadaşlarım harici ve tek başıma Online oynayamadığım oyunlara bulaşmıyorum artık.Size söylenmese bile öyle cümleler kullanılıyor ki insanı rahatsız ediyor.

Uzun yıllardır oynuyorum bu oyunu ve yine uzun yıllardır dereceli yerine tamamen zevk almaya baktım. Genelde normal oyun girip birkaç el atıp çıktım. Fakat o kadar iğrenç bir kitle var ki bu oyunda, unranked olup sadece oyun oynamak istersiniz, yargılanırsınız. Dereceli kasayım dersiniz, sanki herkes diamond ve üstüymüş gibi sizi o seviyelere gelmediğiniz için yargılar. Halbuki oyunda genelde kendi elonuzdaki insanlarla maç yaparsınız. Hadi diyelim yüksek bir eloda oynuyorsunuz, o zaman da sakın kötü bir gününüze denk gelmesin, hemen eloboost damgası yersiniz. Hiç kötü oynama hakkınız yoktur. İyi bir oyuncusunuzdur fakat hiçbir çabanız el vermeyipi, bu saydığım tipteki insanlar yüzünden düşük seviye kalmışsınızdır. E bu sefer de olduğunuz yer size zevk vermez ve oyun sizi sıkmaya başlar.

Tüm bunların haricinde bir de her şeyin en iyisini ben biliyorum diyen bir kitle var. Örneğin mid oyuncususunuzdur ve karşınızdaki adam sizden çok daha rahat roam atabilecek bir yetenek kitine sahiptir. Bu durumda yapmanız gerekenler basittir aslında değil mi? Rakibiniz yoksa uyarı atarsınız, lane durumuna göre laneyi üstünüze alıp adama exp ve gold kaybettirirsiniz, ya da laneyi itip kule altını alıp minyonları öldürtürsünüz. Bu bilince sahip bir takımınız yoksa oyun size maalesef zehir olur. Halbuki sen doğru olanı yaptığın halde yargılanırsın. Neden takip etmiyorsun, ama sen çok kötüsün, leş bir oyuncusun, report gibi gibi toxic ve moral bozucu o kadar fazla cümleye maruz kalırsınız ki..

Arkadaşlar yapmayın. Eğer bunu okuyup da içinizde de yapanlar varsa yapmayın. Bakın insanlar bu oyuna vakit ayırıyor. Kapatın sohbetinizi susun. Eğer bilmiyorsanız yorum yapmayın. İnsanların mentalini ve zamanını çalmayın. Abi jungle oynayan adam gidip 1v1'de ölüp nasıl başka takım arkadaşına sallama hakkını kendinde bulabiliyor? Bunu bana açıklayın. Ya 1v1'de ölmüşsün işte. Ulan bunun nesi zor? Demek ki adam senden iyi ya. Demek ki o an takım olarak oraya destek sağlayamadık ki karşı takımın da müdahalesi yok. İyi olan almış işte. Neden boş bir kitle var bu oyunda? Genel olarak aşırı ego ve kendini bilmişlik hakim oyunda. Maalesef gördüğüm bu. Düşüncelerinizi gerçekten merak ediyorum bu konuda.
West ile alakası yok. Sadece avrupa da yaş kitlesi farklı küçük olan çocuklara ebeveynleri oynatmıyor lol. 16 17 den sonra izin veriyorlar o yüzden orada çok fazla flame olmuyor çoğu eğitim almış kültürlü insanlar ama türkiyede yaş kitlesi 8 den başlıyor uzanıyor 15 16 kadar küçük yaşlılar için söylüyorum haliyle aileden uzak bilgisayar başında klavye delikanlısı olup ana avrat sövüyorlar. Ailenin bundan haberi yok tabi. Tamamen aile ile alakalı. Erken yaşta pc başına koymayın çocukları ahlak bozuyor böyle oyunlar erken yaşta

Uzun yıllardır oynuyorum bu oyunu ve yine uzun yıllardır dereceli yerine tamamen zevk almaya baktım. Genelde normal oyun girip birkaç el atıp çıktım. Fakat o kadar iğrenç bir kitle var ki bu oyunda, unranked olup sadece oyun oynamak istersiniz, yargılanırsınız. Dereceli kasayım dersiniz, sanki herkes diamond ve üstüymüş gibi sizi o seviyelere gelmediğiniz için yargılar. Halbuki oyunda genelde kendi elonuzdaki insanlarla maç yaparsınız. Hadi diyelim yüksek bir eloda oynuyorsunuz, o zaman da sakın kötü bir gününüze denk gelmesin, hemen eloboost damgası yersiniz. Hiç kötü oynama hakkınız yoktur. İyi bir oyuncusunuzdur fakat hiçbir çabanız el vermeyipi, bu saydığım tipteki insanlar yüzünden düşük seviye kalmışsınızdır. E bu sefer de olduğunuz yer size zevk vermez ve oyun sizi sıkmaya başlar.

Tüm bunların haricinde bir de her şeyin en iyisini ben biliyorum diyen bir kitle var. Örneğin mid oyuncususunuzdur ve karşınızdaki adam sizden çok daha rahat roam atabilecek bir yetenek kitine sahiptir. Bu durumda yapmanız gerekenler basittir aslında değil mi? Rakibiniz yoksa uyarı atarsınız, LAN'e durumuna göre laneyi üstünüze alıp adama exp ve Gold kaybettirirsiniz, ya da laneyi itip kule altını alıp minyonları öldürtürsünüz. Bu bilince sahip bir takımınız yoksa oyun size maalesef zehir olur. Halbuki sen doğru olanı yaptığın halde yargılanırsın. Neden takip etmiyorsun, ama sen çok kötüsün, leş bir oyuncusun, report gibi gibi toxic ve moral bozucu o kadar fazla cümleye maruz kalırsınız ki.

Arkadaşlar yapmayın. Eğer bunu okuyup da içinizde de yapanlar varsa yapmayın. Bakın insanlar bu oyuna vakit ayırıyor. Kapatın sohbetinizi susun. Eğer bilmiyorsanız yorum yapmayın. İnsanların mentalini ve zamanını çalmayın. Abi Jungle oynayan adam gidip 1V1'de ölüp nasıl başka takım arkadaşına sallama hakkını kendinde bulabiliyor? Bunu bana açıklayın. Ya 1V1'de ölmüşsün işte. Ulan bunun nesi zor? Demek ki adam senden iyi ya. Demek ki o an takım olarak oraya destek sağlayamadık ki karşı takımın da müdahalesi yok. İyi olan almış işte. Neden boş bir kitle var bu oyunda? Genel olarak aşırı ego ve kendini bilmişlik hakim oyunda. Maalesef gördüğüm bu. Düşüncelerinizi gerçekten merak ediyorum bu konuda.

Ben genelde Jungle oynarım ve rakip Jungle ile yampiri kavgası yaparız. Rakip adamın top LAN'e oyuncusu gelir ve bende rakip top LAN'e gelmeden bizim top Lane'den yardım isterim. Bu adam gelmez ve beni öldürürler. Bizim top LAN'e hiçbir şey yapmaz. Şimdi tek sorum var. Burada kim haklı?

Ben genelde Jungle oynarım ve rakip Jungle ile yampiri kavgası yaparız. Rakip adamın top LAN'e oyuncusu gelir ve bende rakip top LAN'e gelmeden bizim top Lane'den yardım isterim. Bu adam gelmez ve beni öldürürler. Bizim top LAN'e hiçbir şey yapmaz. Şimdi tek sorum var. Burada kim haklı?
Ligin ne? Daha doğrusu oynadığın elo nedir?

Geri
Yukarı