LoL'ü nasıl öğrenebilirim?

percyjackson

Centipat
Daha fazla  
LoL öğrenmek istiyorum, ve eminim buradaki çoğu kişi sakın öğrenme diyecek ama ben öğrenmek istiyorum 6 yıldır bilgisayarımda olan bir oyun ama sadece teamfight tactics cıktıktan sonra tamamen oynamaya başladım. Ondan önce birkaç el girdim oynamayı denedim ama sıfır yani hiç alışamadım bu 2 haftadır falan Xayah oynayarak biraz elim alıştı ancak her karakteri ortalama düzeyde oynamak istiyorum sadece Xayah oynayabilmek değil de her karakterde oynamak istiyorum nasıl öğrenebilirim?

LoL öğrenmek istiyorum, ve eminim buradaki çoğu kişi sakın öğrenme diyecek ama ben öğrenmek istiyorum 6 yıldır bilgisayarımda olan bir oyun ama sadece teamfight tactics cıktıktan sonra tamamen oynamaya başladım. Ondan önce birkaç el girdim oynamayı denedim ama sıfır yani hiç alışamadım bu 2 haftadır falan Xayah oynayarak biraz elim alıştı ancak her karakteri ortalama düzeyde oynamak istiyorum sadece Xayah oynayabilmek değil de her karakterde oynamak istiyorum nasıl öğrenebilirim?

Yeni bir hesap aç. Botlara karşı 20 - 30 maç yap. Kolay karakterler öğren. Yüksek ihtimalle Xayah'ı bile gücünü kullanmadan oynuyorsundur. Çünkü zor bir karakter neyse, dediğim gibi Garen ,Master Yi bunları oyna ve karakteri kontrol etmeyi öğren. Tabii ki güzel bir klavye ayarı çek oyuna, internette birçok öğretici var. Kendine uygun şekilde ayarla. Artık basit karakterlere alıştıktan sonra aram oyna ve olabildiğince kolay karakterler al. Fazla öldürme sayım olsun diye değil de takıma desteğim çok olsun diye oyna. Başarırsın, gayet güzel oyun ama her şey de olduğu gibi dozunu kaçırma.

Bir karakteri seç. Mesela sen Xayah seçmişsin.
O karakteri sık sık oynayan bir youtuber seç. (bkz. Adro)
Video da adamın ne anlatmak istediğini anla.(ezbere oynama)
E-sport maçlarını izle.
Öğretici videolar izle.(bulduğun sezondaki öğreticileri.)
Onun dışında başka bir sorun varsa bana söyleyebilirsin.

Geri
Yukarı