Lorem IPS'um Cyberpunk 2077 incelemesi

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Şu oyunu yere göğe sığdıramayanlar, eleştiri yapanların tepelerine çıkanlar buyursunlar bir de lorem IPS'um kanalının incelemesini izlesinler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence haklı olarak gömmüşler. Bu rezalet oyuna 90 verdikleri için bu kadar gömmüşler zaten kardeşim. Şu rezil oyuna 90 veren oyun siteleri artık benim için bitmiştir. Para ile yaptıklarına asla inanmazdım. Buna diyenlere gülerdim ama kesinlikle para alıyorlar. Bu rezalet oyun. Teknik sorunları normalmiş gibi değerlendiriyor bazı arkadaşlar. Kafalar pırıl pırıl.

Bazı yerlerde gereksiz gömmüşler bence.

İlk haliyle buglu çıkan çok oyun var zaten, sadece Cyberpunk'da gördüğümüz bir durum değil.

Hocam mesela videodaki arkadaşlar oyunun 7 yılda yapıldığını sanıyorlar. Bir konu hakkında konuşacaklarsa önce araştırmaları gerekir. God of War oyunu ile karşılaştırıyorlar. Arkadaş God of War oyunu tek platforma çıktı. Cyberpunk 2077 ise birden çok platforma çıktı. RDR 2 ile karşılaştırıyorlar. Arkadaşlar ilk çıktığı zaman RDR 2 oyunu oynamamışlar çok belli. Dediklerin hepsi yanlış değil. Bence video içerisindeki çoğu konuda haklılar.

Bence haklı olarak gömmüşler. Bu rezalet oyuna 90 verdikleri için bu kadar gömmüşler zaten kardeşim. Şu rezil oyuna 90 veren oyun siteleri artık benim için bitmiştir. Para ile yaptıklarına asla inanmazdım. Buna diyenlere gülerdim ama kesinlikle para alıyorlar. Bu rezalet oyun. Teknik sorunları normalmiş gibi değerlendiriyor bazı arkadaşlar. Kafalar pırıl pırıl.
Şu an paraları yok o zaman. Senin yaşında firmalar bunlar. Hem de 40 tane.
Hocam mesela videodaki arkadaşlar oyunun 7 yılda yapıldığını sanıyorlar. Bir konu hakkında konuşacaklarsa önce araştırmaları gerekir. God of War oyunu ile karşılaştırıyorlar. Arkadaş God of War oyunu tek platforma çıktı. Cyberpunk 2077 ise birden çok platforma çıktı. RDR 2 ile karşılaştırıyorlar. Arkadaşlar ilk çıktığı zaman RDR 2 oyunu oynamamışlar çok belli. Dediklerin hepsi yanlış değil. Bence video içerisindeki çoğu konuda haklılar.
Rockstar ile CDPR'yi karşılaştırmak zaten ayrı bir boş. Adamlar yüzlerce oyun yaptı büyük çaplı. Bu adamlarsa sadece 2.

RPG elementleri açısından dedikleri gibi "hangi seçenekler, konuşmalar seçilirse seçilsin ileride hikaye tek bir noktada birleşiyor" şeklinde bir şey varsa yazık olur.

Şu an paraları yok o zaman. Senin yaşında firmalar bunlar. Hem de 40 tane.

Rockstar ile CDPR'yi karşılaştırmak zaten ayrı bir boş. Adamlar yüzlerce oyun yaptı büyük çaplı. Bu adamlarsa sadece 2.

Öyle gerçekten hocam. Oyunu gerçekten çok sevdim. Daha iyi olsa çok daha güzel olacak diyeceğim 1 yanı var. Yapay zeka biraz daha iyi olabilirdi. Oyun içerisinde biraz daha iyi olsa güzel olur dediğim tek nokta yapay zeka. Bug ve optimizasyon sorunlarına bakmam bile çünkü oyun çıkalı 3 gün oldu.

Büyük fikirleriniz varsa, ya sizi uzun süre konuşurlar ya da sizi hiç yaşamamışsınız gibi tarihin tozlu raflarına kaldırırlar. Burada CD PROJEKT RED uzun süre konuşulmuş ve konuşulmaya da devam edecek bir pozisyona gelmiş durumda. Evet, hataları var ve gözle görülür bu kadar da olmaz denilecek seviye de hatalar ve optimizasyon sorunları barındırıyor fakat bunlar önemli olan hikaye ve mekanik gibi ana unsurlar değiller. Çünkü mevcut olan hatalar kısa süre içerisinde giderilebilir ki bu kadar mevcut oyuncuya sahip olan bir firma bunun üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyorlardır diye tahmin ediyorum. Diğer hikaye ve mekanik gibi değiştirilemez ve hep aynı kalacak olan unsurlar sağlam çıktığı için, oyun uzun bir süre kendinden bahsettirecektir. Multiplayer kısmından söz etmişlerdi bir ara yakın zamanda gelecek diye. Ayrıca oyunun yapısı DLC şeklinde ek paketlere çok uygun. Belki yakın bir zamanda NCPD(Night City Polis Departmanı) çalışanı olarak alternatif başlangıçlarla farklı bir hikaye sunulabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı