Lütfen duyarsız kalmayın!

Selamlar,
bugün önemli bir konuya değineceğim.

İnsanların normalleştirip bizlerin de her yerde görüp alıştığımız ve bu yüzden uyarmadığımız konulara değineceğim.

Bazı varlıklar içtiği sigarayı, çiğnediği sakızı, ağzını karıştırdığı folyoyu, kürdanı ve daha bir çok şeyi yere veya atılmaması gereken yerlere atıyor.

Bazılarımız bunlara karşı sessiz kalıyoruz.
Kalmamalıyız!

Geçenlerde otobüsteydim, ayakta karşımda yaşlı diyebileceğimiz bir amca vardı. Bir folyo parçasını yere attı ardından ayağıyla üstüne bastı. Ben bunu fark ettim adama baktım. Adam 4-5 dakika ayağını çekmedi üstünden. Çektiğinde alıp eline koydum. Bunu babama anlattığımda yapmam gerektiğini söyledi. Kendimi koruyamayabilirmişim.

Her neyse; sen, ben, siz, biz susarsak bunlar böyle devam eder. Tepkisiz, sessiz kalmayalım.

İyi günler :)
Dedileriniz sonuna kadar doğru. Küçükken bu alışkanlıklar bazı insanlara kazandırılsaydı daha iyi olabilirdi.

Bunun ülkeyle alakası yok, eğitilmemiş toplumlan bir alakası var. Dağ başındaki adamları şehirlere göçe zorlarsan böyle olur. Tarımla, hayvancılıkla uğraşan kimselere daha önce gerekli yardım edilseydi şuanda belki şehilerde bu kadar 2 ayaklı hayvanlar olmayacaktı. Zamanlan düzeltilebilicek sorunlar ama yol ve hastahane yapmaktan pek öteye gidemedik. Kusura bakmasınlar ancak şu koca memleketi 2-3 adet çomar yüzünden uğraşılmaya değmez deyip de bırakamam.

Ekleme: Avrupa'da yükselen faşizm ile birlikte adamlar bizi bekliyor zaten gelsinlerde oturum verelim çalışsın öyle değil mi? Başka ülkeye gidip çalışmak kelimesini yazmak gerçekten kolay bir de icraatı görelim bakalım:ıslık:

Son düzenleme:
Sanki İstanbulda büyümüş eğitim almışlar yapmıyor gibi konuşuyorsunuz?
Bu olaylar yurt dışında da fazla ama burdaki kadar değil.
Eğitimi onlara değil Ailesine vermen gerekiyor, aileden ne gördüyse onu tekrar ediyorlar. Ayrıca hangi eğitimden bahsediyoruz ilk okulda çocuklara öğretilen şey ezberden başka bir şey değil. Bence ilk okulda nasıl çevreye duyarlı olunacağı öğretilmeli ve en önemlisi düşünmeyi, hayal etmeyi öğretmeliler. Bizim Türk halkı hayal kurmuyor ki daha iyi bir yaşam istesin, döner ekmek yiyor Allah'ıma şükürler olsun deyip devam ediyor ne bekliyorsun? Arabam olsun, evim olsun demiyor ki?

Bu cehalet işte. Ve en zor savaş da budur. Atatürk' ün de dediği gibi. Toplum böyleydi ve böyle de gidecek ( biz bir şeyler yapmazsak ). Devrim şart ya :) Vallaha. 3 -5 çomar yüzünden bu güzelim ülke elbette ki bırakılamaz. Bunun için insana insan gibi yaşamasını öğreten yasalar düzenlememiz lazım. Yaşadığı çevreye, yanındakilere saygı gösterecek insanlar. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Geç olacak olsa da.
Din elden gider korkusuyla yaşamayı kesen insanlar var :( Siz düşünün.
Ve bu cahilliğe de muhafazakarlık deniyor. Hayır, çevresine, konuştuğu insanlara saygılı, duyarlı olan çok muhafazakar insan tanıyorum. Bunun adı cahillik ! Nokta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı