Lütfen duyarsız kalmayın!

Ben cop kutusuna atmak icin cebime koydugum copu unutup, yaklasik 2-3 km yol gelip, eve geldikten sonra kiyafetlerimi degistirirken aklima geldigi bile oluyor. Yere asla cop atmam ama atanada karsilik veremiyorum. Sanki dayak ya da bicak atacak hali var gibi.

Çöpümü ne olursa olsun çevreye atmam. Zorunda kaldığım da bile. Cebime koyarım. Bir yerde çöplük bulursam atarım. Çöplük olmasa bile yine cebimde kalır. Çöpünü oraya buraya atan insanlara da o konuda saygı göstermem. Zaten o kadar fabrika açılmış, hava kirleniyor. Millet yediği çekirdeğin kabuğunu bile çevreye atıyor. Denizleri zaten konuşmuyoruz. Bir de ben mi kirleteyim? Bunu yapınca millet akıllanıyor mu? Hayır. Ama en azından ben de onlar gibi olmuyorum. "Yediği önünde yemediği arkasında" diye bir laf var. Bizim milletin de çöpü önünde çöpü arkasında.

Eğitim aileden başlar, okul ile devam eder.

Ailesinden eğitim alamayan insanları uyarsan ne yazar. Kazınmış artık o kültür o adama. Çöp kutusunu görse de o elindekini yere atar.

70'lik dayılardan çok, bu eğitim küçük yaştaki çocuklara verilmeli. Yarın birey olduklarında yapmasınlar, onlardan sonra gelen nesli de öyle yetiştirsinler.

Eğitim aileden başlar, okul ile devam eder.

Ailesinden eğitim alamayan insanları uyarsan ne yazar. Kazınmış artık o kültür o adama. Çöp kutusunu görse de o elindekini yere atar.

70'lik dayılardan çok, bu eğitim küçük yaştaki çocuklara verilmeli. Yarın birey olduklarında yapmasınlar, onlardan sonra gelen nesli de öyle yetiştirsinler.
Arkadaşıma öğretmeye çalışmıyorum ama inatla yere atıyor :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı