Neden bazı insanlar bu kadar duyarsız?

Omersa90

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
https://www.facebook.com/BVB/photos...904013188254/1029460420399271/?type=1&theater

Adamlar o kadar uğraşmış, Türkçe olarak paylaşım yapmışlar ve yorum yapanlar gerçekten sinirimi bozuyorlar, bir kişi çıkıyor küfür ediyor ve 328 kişi buna destek oluyor(Şu anda 328 kişi belki de daha da artacak). Amaçları ne gerçekten çok merak ediyorum ? Oraya yorum yaparken bir topluluğu temsil ettiklerinin neden farkında değiller ?

Kurallar dahilinde başlığını istemeden de olsa değiştirmek zorunda kaldım. Maalesef, haklısın. Gene maalesef ki Türkiye'de çoğu sosyal konunun algısı oturmamış durumda. Sosyal düşünce anlayışımız gelişmemiş durumda. Tüm sorun, özetle bundan kaynaklanıyor.

Eğitimsizliği, kültürsüzlüğü her ortamda ne yazık ki görüyoruz. Millet olarak çok fırın ekmek yememiz lazım. Hepsi demokrasimizin ve eğitimimizin kalitesi ile alakalı.

Çünkü sosyal medya duyarsızlıklarını sergilemek için en uygun ortam. Sokakta kuzu gibi olanlar, klavye başına geçince aslan kesiliyorlar. Forum ve sözlüklerde yukarıda verdiğin örnekten çok daha beter, çok daha iğrenç davranışlar gördüm. Çözüm olarak kendisine küfredilen insanların eğer uğraşabiliyorlarsa hemen mahkemeye başvurmaları ve kesinlikle affetmemeleri. Aksi takdirde bunların klavye başında gelen cesaretleri iyice artacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı