Dizel 5.3TL'ye Çıktı; Tepkisiz Kalmayın!

Yol yaptı yol (!) Köprü yaptı (!) Makarna dağıttı (!)

Ama bize çay kaşığıyla verilen kepçe ile alınıyor resmen. Para kalmıyor ki. Bunları atmak çok çok kolay da... Cahil kesim yüzünden atamıyoruz. İnsanı ülkeden baydırdı resmen herif. Söyleyeceğim şeyler buraya yazılmaz.

Yol yaptı yol (!) Köprü yaptı (!) Makarna dağıttı (!)

Ama bize çay kaşığıyla verilen kepçe ile alınıyor resmen. Para kalmıyor ki. Bunları atmak çok çok kolay da... Cahil kesim yüzünden atamıyoruz. İnsanı ülkeden baydırdı resmen herif. Söyleyeceğim şeyler buraya yazılmaz.
Aman a buralardan öyle şeyler kimse yazmasin sonra düştüm mapus damlarina şarkisini soylersiniz :D

Ülkenin gittiği yol, yol değil. Allah sonumuzu hayır eylesin. Herkesin elini taşın altına koyması gerek, bu iş "Herkes birikmiş dolarını bozdursun" gibi söylemlerle olacak iş değil.

İçimizdeki vatan sevgisi sönerse yahut, o zaman yandık işte. Çünkü vergi vermeden sahip olduğumuz bir tek o kaldı.

Ülkenin gittiği yol, yol değil. Allah sonumuzu hayır eylesin. Herkesin elini taşın altına koyması gerek, bu iş "Herkes birikmiş dolarını bozdursun" gibi söylemlerle olacak iş değil.

İçimizdeki vatan sevgisi sönerse yahut, o zaman yandık işte. Çünkü vergi vermeden sahip olduğumuz bir tek o kaldı.
Biz vatan sevgisiyle bu saatten sonra yapilacak tek sey ulkeyi butununu korumak onun disinda ulkenin sonu gelecek eger biz uretmezsek

Şu "başkası gelse daha mı iyi olacak" argümanını bırakın. Elbette başkası gelecek, onlar durumu daha da kötüleştirirse başkası gelecek, onlar da yapamazsa başkası. Demokrasi budur arkadaşlar. Demokrasi halkın egemenliğidir. Bir partinin yada bir adamın değil. Onlara muhtaç olmak ise hiç değil. Ülkede alenen devalüasyon var, paramız her geçen gün değer kaybediyor. Sadece akaryakıt değil her şey pahalanıyor. Bundan önceki dönemlerimizde bu ülkenin fabrikaları vardı, üretimi vardı, tarımı vardı, hayvancılığı vardı. Ama dönüp baktığımızda her geçen gün hepsi bir bir yok oluyor. Tipik ortadoğu ülkeleri gibi sadece tüketen bir ekonomi haline dönüşüyor Türkiye. İnsanların gözü ise şaşalı yapılarla, kendini amorti dahi edemeyen yatırımlarla boyanıyor. Bu gidişatın sonunun çok kötü olduğunu görmek için economist olmaya gerek yok arkadaşlar...

Son 16 yılda "ya allah bismillah" denilerek açılan bir üretim tesisi, bir fabrika, bir istihdam alanı gördünüz mü? Bu insanlar ne zaman bu gidişata isyan eder ben söyleyim, ne zaman ekmek alamaz, o zaman isyan eder. Hiç öyle vergileri, çevremizdeki nüfusu bir Izmir, bir Ankara etmeyen ülkelerin insanlarının alım güçlerini falan anlatmaya çalışmayın, anlamazlar.

Şu "başkası gelse daha mı iyi olacak" argümanını bırakın. Elbette başkası gelecek, onlar durumu daha da kötüleştirirse başkası gelecek, onlar da yapamazsa başkası.

Acikcasi ben mevcut Hükümetin hazanmasini istiyorum umarim kazanir secimi, cünkü gelecek hükümete bir enkaz birakacaklar. Sonra sucu yeni hükümete atacaklar. Ekonomik krizin kapida oldugu hepimizin malumu sanirim.

Ayrica hic aklinizda canlandirabiliyor musunuz sayin Cumhurbaskanimizin sarayi sonraki cumhurbaskanina devrettigini. Sessiz gitmeyecekler yani.
Kisacasi yok öyle hesabi ödemeden masadan kalkmak :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı