john.mckay

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
İyi günler,

Arkadaşlar ben geçen sene (14.03.2016) HB üzerindern Lumia 950XL model cep telefonu aldım. İthalatçı firma garantili falan değil normal garantili ürün. Aldığım ilk günden beri cihazda kendini kilitleme, online servislere girişte yavaşlama ve çeşitli basit işlemlerde donmalar meydana geliyordu. İnternet üzerinden destek aradığımda ise sürekli karşıma "bir sonraki güncelleme ile düzelir" yanıtı geldi. En sonunda dayanamayıp ürünü servise yolladım.

1. servis işleminde cihaza yazılım ile reset atıldı ve teslim edildi, ancak sorunlar devam ediyordu.
2. servis işleminde cihaz üst servis olan Teleservice'e yollandı ve anakartı değiştirildi, ancak sorunlar devam etti ve yeni sorunlar oluştu. (4.5G şebekeyi görmeme, ekranın sol üstünde mor piksel, şarjın aşırı hızlı bitmesi)
3. servis işleminde cihaz yine Teleservice'e gitti ve ekranı değiştirildi, geri geldiğinde aynı sorunlar ve daha önceki sorunlara ek bu seferde %50 şarjın altında (sürekli değil) fotoğraf çektiğim anca telefon kendini resetlemeye başladı.
4. servis işleminde cihaz yine Teleservice'e gitti ve bir kez daha anakartı değişti, ancak aynı sorunlar devam ediyor ve şimdide ilk açılışta ekranın altında "Not For Resale" yazısı çıkıyor.

Tüketici hakem heyetine başvurdum ancak işleme almak için bile 3 ay bekleme süresi verdiler. Microsoft Türkiye 950xl'ı Türkiye'de desteklemediği için onlardan bir destek göremiyorum. Teleservis "cihazı sadece onarırım değişim yapamam" diyor. Mevzuat sisteminden garanti şartnamesine baktım, cihaz garanti döneminde birden fazla aynı sebepten işlem görürse koşulsuz iade veya değişim hakkım varmış, bunu HB'ye yazdım ancak servis raporu istediler. Durumu Teleservice'e anlatıp servis raporu talep ettim ancak böyle bir yetkilerinin olmadığını söylediler. HB'ye durumu ilettiğimde robot gibi sürekli aynı cevabı vermeye devam ettiler.

Arkadaşlar artık gerçekten yıldım. Bu konuda yapabileceğim başka bir şey var mı? Önerileri ve tavsiyelere açığım.
b9e0ee46-c24b-4ea5-a8f8-b0a1ecac4c0f.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı