M1 MacBook Pro nasıl sıfırlanır?

Utku Durmaz

Decapat
Merhabalar, bugün ikinci el bir MacBook Pro aldım ve veren kişi de sıfırlamayı bilmediği için kendi şifresini değiştirmiş ve içindeki bilgileri silip hazır olarak bana verdi. Ben bu bilgisayarı nasıl sıfırlarım? Mağazadan aldığım gibi kurulum yapmak istiyorum. Herkese iyi forumlar.

iCloud hesabı olarak kimin hesabı girili?
Eğer kendi hesabınız açık değilse sorun yaşarsınız. Sıfırlama esnasında en son giriş yapılı iCloud hesabının bilgilerini isteyecektir.
Şu an aldığım kişi icloud hesabından cıkıs yapmıs olarak bana verdi bilgisayarda icloud acık değil. Kendi icloudumu girmeli miyim ? Nasıl bir sıkıntı yaşarım şu an ?

Mac'i sıfır aldığınızda sizden iCloud hesabı girmenizi ister. (Yoksa da açtırır.)
Ve cihazı bu hesap üzerinde aktif hale getirir. Cihaz sıfırlama durumunda sıfırlayanın siz olduğunuzdan emin olmak için iCloud bilgilerini, eğer varsa aynı iCloud hesabına bağlı iPad, iPhone'un ekran kilit şifresini veya 6 haneli kurtarma kodunuzu sorabilir. Cihazın ilk sahibi kendi iCloud'undan cihazın sahipliğini iptal ederse(ettiyse) siz kendi hesabınızı girip cihazı kendi iCloud hesabınızda aktif hale getirebilirsiniz. Daha sonrasında bilgilerinizi isterse girersiniz.

Tamam peki cihazı nasıl sıfırlayabilirim ve her sıfırladığımda o aldığım kişiye ulaşmam mı gerekecek ? Yoksa bir kere o bilgilerle sıfırlasam o kişinin hesaplarıyla işim kalmaz mı ?

Kendi iCloud hesabınızın "Aygıtlarım" kısmında bilgisayarı gördükten sonra satın aldığınız kişi ile bir bağınız kalmayacak. Kendim 2. el işine bulaşmadım ancak 2. el alan kişilere yardım etmişliğim var.

Bkz.

1617206901692.png

Kendi iCloud hesabınızın "Aygıtlarım" kısmında bilgisayarı gördükten sonra satın aldığınız kişi ile bir bağınız kalmayacak. Kendim 2. el işine bulaşmadım ancak 2. el alan kişilere yardım etmişliğim var.

Bkz.

Eki Görüntüle 950934
Peki o zaman en mantıklısı sıfırlayıp alan kişiye ulaşıp bilgileri alıp o kişiyle işimi bitirmek. Peki ben macbooku nasıl sıfırlayacağımı bulamadım. M1 işlemcili macbook.

Peki o zaman en mantıklısı sıfırlayıp alan kişiye ulaşıp bilgileri alıp o kişiyle işimi bitirmek.
Sıfırlamadan da hesabı değiştirebilirsiniz.

Sıfırlamak için Apple'ın rehberinden yardım alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı