Mac almak ne kadar mantıklı?

coyistik

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bu soruyu fiyatı dolayısıyla soruyorum. 3,5bin liraya 1248px yani benim 1366px'lik PC'imden küçük büyük ihtimal oyuncak gibi gelir. Retina olmazsa Macintosh'un tadı çıkmaz diye düşünüyorum. Çalıştığım yerler dolayısıyla İmac, Macbookair filan kullanmışlığım var tabi. Macbook pro istediğim gibi ancak 11bin lira çok fazla. Bütçemi çok fena aşıyor.
En fazla 3700 civarında bir bütçe ayırabilirim.

Güncel (technopat güzel bir yer ama her zaman uyarı yiyorum son girdiğimde de hiç cevap alamamaya başladım :( )

Merhaba, 6.5 bin liraya kadar çıksam retina ekranlı bir macbookpro alabilir miyim? Ya da bir imac baktım
Link: APPLE MK462TU/A iMac Retina CORE İ5 3.2 GHZ 8 GB 1 TB 2 GB AMD R9 M380 27"
Ancak sürüm farklılıkları hakkında pek fikrim olmadığı için bu karar yerine Casper Nirvana İ5 düşündüm . Açıkçası kullanım rahatlığı için mac düşünüyorum.
Casper'ı iyi olarak tanımadım ancak kullandığım bilgisayarında ısınma problemleri mevcut. Stabilete sorunları da baş gösterdi son zamanlarda.

Mac makineleri sessiz çalışması, touchpad, kasa tasarımından dolayı severdim. İmzamdaki Dell 7559 çift fanlı olmasına rağmen 2014 ortası MBR'dan daha sesiz çalışıyor. Aşağı-yukarı batarya süreside aynı sayılır. Dell 2-3-4 parmağa destek veriyor.

İşine katkı sağlamayacaksa o paraları Mac makinelere vermek pek mantıklı gelmiyor. :) Hele ki ülkemizde doların durumu malum.

Son düzenleme:
Dubai'dan 1100 dolara macbook air 2015, intel i5, 125GB, 4GB RAM getirdi ailem. Memnunum, 8 saat falan son piline kadar film izliyorum internette. illa macbook pro alacam demiş gibisin, retina ekran çokta önemli değil ya, 1 yildir kullaniyorum hiç öyle görüntüye falan takilmadim. Alacaksan Air de çok iyi, 4GB RAM yetiyor mu diye sormak istiyorsan, yetiyor hocam bal gibi de yetiyor. Ama bendeki 86 tane uygulamayi hepsini teker teker açip kullanmaya başlayinca işte o zaman yetmiyo, yoksa günlük hayat işlerini rahat yaparsin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı